Recommended Posts

Zamoli bih svakoga ko ima bilo kakvo iskustvo sa sekvent plinom da napise svoje iskustvo, kako se ponasa, koliko trosi u odnosu na benzin, da li sekvent pravi neke probleme i tome slicno sta god da se setite, jer verujem da sve vise ljudi razmislja o sekventu pa mislim da bi ovako nesto bilo jako korisno, jbg kada su zaredjali sa poskupljenjima goriva svakog meseca.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E36 M50 24V 320 1992 god. Ugradio sam mu sequent LECHO neki Poljski i prezadovoljan sam. Vozim ga od jula meseca ove godine. Sve OK potrosnja 10L na otvoreno 15L u gradu, dok mi je na benzinu 9 na otvoreno 12-13 grad. Vuce isto kao i na benzinu nema nikakve razlike! ;) Samo pohvale!!! :acute:

Link to post
Share on other sites

Prilikom sagorevanja plina oslobađa se manje energije nego prilikom sagorevanja benzina. Ukoliko je profesionalno ugrađen originalni gasni uređaj, potrošnja i snaga zavise od tipa uređaja, a stvari stoje ovako:

Direktno Ubrizgavanje Gasa SEQUENT

- potrošnja gasa je veća 10%-15% nego potrošnja benzina, što zavisi od godišnjeg doba - plin je zimi lošijeg kvaliteta i automobil ga više troši da bi imao istu snagu

- snaga je manja za 1%, ili veća za 3% nego na benzinu, u zavisnosti od kvaliteta ugradnje i podešenosti uređaja

- snaga kada vozite na benzin ostaje nepromenjena

LAMBDA Control Sistem

- potrošnja je ista ili do 10% veća nego potrošnja na benzin

- snaga je manja za 3% do 10%, i proporicionalna je potrošnji. Ukoliko se podesi veća snaga, biće veća potrošnja i obratno

- optimalno podešen automobil treba da troši 5%-10% više plina i da ima snagu manju 3% nego na benzinu

-snaga kada vozite na benzin je do 3% manja

Karburatorski i Injection gasni sistemi

- potrošnja je ista ili do 20% veća nego potrošnja na benzin

- snaga je manja za 5% do 20%,

- snaga kada vozite na benzin je 5%-20% manja

- svi parametri zavise od kvaliteta opreme i ugradnje, posebno treba voditi računa o kvalitetu ugrađenog mešača, dobar mešač može da smanji potrošnju do 20% i da poveća snagu do 20%

ewo ti i link

nadam se da ce da pomogne ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

...ne zalite pare sto kvalitetniji u startu manje glavobolje posle, nikako turski, kineski...

mala razlika u snazi i potrosnji, a kad zatreba tu je uvek benzin !!!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Iskustvo, - Birajte Majstora za Auto Gas, a ne brand name

LOVATO, BRC, ZAVOLI, LONDIRENCO, Tartatini, Tomaseto - Sve je to kvalitetna oprema, ali to ne garantuje kvalitet i ustedu - prvenstveno sve zavisi od Mastora - tj kvaliteta ugradnje.

Razlog za ugradju gasa u vaše vozio je sledeći :

- Znatna ušteda novca

- Duži vek vašeg vozila

- Vozilo ne gubi na snazi i pokretljivosti

- Ekologija

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Momci to ovako stoji kod BMW sa 24 ventila : do tri hiljade se ekpanzija gasa siri bolje nego benzinsko pa motor lepse povlaci u tim rezimima i tu se potrosnja krece od 5 do 10 % vise zatim u rezimu od tri do 5,5 hiljada se negde poravnava sa benzinom u potrosnji od 10 do 15 % dok u rezimu od 5,5 do 7,5 hiljada mora da se dogura doziranje cak do 40% posto vise nego na benzin pa to na kraju izadje u proseku od 10 do 20% vise ako je vozilo podeseno idealno. To vazi za italijane i za one kvazi verzije tursko-poljsko-bugarske koje bas kod podesavanje nemoze da se podesi dobro sagorevanje jer to gospoda nisu uradili kako treba. Za holandsku firmu VIALE koja ubrizgava tecan gas u malim kolicinama u usis i inace su broj 1 u toj bransi (najnoviji M5 V10 na lpg sa istim performansama) potrosnja se krece 5 do7% manja od benzina a i auto ide kao cipovan u odnosu na benzin.

Cela prica dali da ili ne jeste sigurno DA jer ja za primer imam M5 E34 na LPG i ide identicno stime ako ga stiskas ubija kako trosi ali kad sam opusten u voznji i ne stiskam preko 5 hiljadarki je sasvim korektno sa potrosnjom.

Link to post
Share on other sites

Bolje imati los sistem ugradjen u dobar servis nego dobar uredjaj ugradjen u los servis.

Kod mene kuca Tomasseto, 2.8 I6. Na otvorenom trosi oko 9 a po gradu do 15. Prosjek je negdje oko 13,5. Benzina trosi 13.

Snaga je ista. Ugradjen u najbolji servis u SFRJ - AC Rasic.

Link to post
Share on other sites
Bolje imati los sistem ugradjen u dobar servis nego dobar uredjaj ugradjen u los servis.

Kod mene kuca Tomasseto, 2.8 I6. Na otvorenom trosi oko 9 a po gradu do 15. Prosjek je negdje oko 13,5. Benzina trosi 13.

Snaga je ista. Ugradjen u najbolji servis u SFRJ - AC Rasic.

U paravu si potpuno brate, nego neznam gdje je SFRJ, kako doći do tamo :)

Link to post
Share on other sites
Bolje imati los sistem ugradjen u dobar servis nego dobar uredjaj ugradjen u los servis.

Kod mene kuca Tomasseto, 2.8 I6. Na otvorenom trosi oko 9 a po gradu do 15. Prosjek je negdje oko 13,5. Benzina trosi 13.

Snaga je ista. Ugradjen u najbolji servis u SFRJ - AC Rasic.

...ne bi se slozio, los sistem NIKAD nece raditi kako treba ma ko da ga ugradi, dok kod dobrog sistema u startu ima nade da ce ga neko nastelovati (prepraviti) da radi kako treba !!! veruj mi znam iz iskustva !!!!

Link to post
Share on other sites

hmmmm..... zar nije to fazon kao kad bi mi dobar majstor ugradio neispravan deo na kola .....????

Link to post
Share on other sites

...voltran nece nigde i NIKAD da radi kako treba, rasic nece da vidi ni da mu prodju kola pored servisa sa voltranom a ne da ga radi !!!

...ali zato ako si vec kupio nesto kvalitetno odes lepo do njega i prepravice ga da radi dobro, ma kako ga lose pre toga ugradili !!!

...tako da je glupo dalje se raspravljati na tu temu, pogresio si i prihvati to a ne pokusavaj da ispravis i ubedis ljude u budalastinu !!!

Link to post
Share on other sites

Prvo da znate da rasic prodaje Lecho kao svoj sistem i tu vas malo dere. ali nema veze to je vase pravo za vas novac.

Ali da se razjasnimo postoje u globalu dva sistema koja su zastupljena kod tipologije sequent uredjaja.

1. Sistem koji radi na Map senzor koji kontrolise pritisak gasa i pritisak u usisnoj grani i sem podatka o vremenu otvaranja benzinskih injektora podatak o temperaturi rashladne tecnosti i samog gasa ( BRC,TARTARINI,BIGAS,EMEGAS- italija,Zavoli, AC - poljska ).

2. Sistem koji radi samo na vreme ubrizgavanja i temperaturu gasa i pritisak kao sto su ( Landi, Landi Renco,Lecho - Rasic itd)

Korekcija se vrsi u postotcima u odnosu na benzinski inpuls i kod jednog i kod drugog sistema samo sto dodatno stanje se racunica svodi bolje ili losije.

Mana sistema 1 je uglavnom svedena na dugotrajnost komponenata i na samog izvodjaca radova

Mana sistema 2 ima vise a to su : 1. tesko podesavanje rada u samom leru jer se vodi samo inpulsom i pritiskom i nestize da poravna rad pa dolazi do zaletanja ili gasenja motora jer nema potreban podatak kakvo je stanje pritiska u usisnoj grani kao dodatnu korekciju. Sem ovoga podatka u toku voznje nema tacan podatak sta se desava sa sgorevanjem i uslov pada pritiska u rampi ne koriguje bas dobro ( zato tesko prolaze test izduvnih gasova po inostranstvu.

Pa sad vi odlucite sta i kako

Ja se plinom bavim sedam godina a sequentom i ubrizgavanjima 6 godina i od instruktora za BRC sistema koju diplomu imam i tvrdim da svaki sistem ima neku manu ( ili vise) ali ako neko ko se vozi na lpg postuje servise zamena filtera itd uglavnom se lepo vozi.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
...voltran nece nigde i NIKAD da radi kako treba, rasic nece da vidi ni da mu prodju kola pored servisa sa voltranom a ne da ga radi !!!

...ali zato ako si vec kupio nesto kvalitetno odes lepo do njega i prepravice ga da radi dobro, ma kako ga lose pre toga ugradili !!!

...tako da je glupo dalje se raspravljati na tu temu, pogresio si i prihvati to a ne pokusavaj da ispravis i ubedis ljude u budalastinu !!!

Ne ne, nema da ides posle kod Rasica na stelovanje.

Ja sam rekao da auto ce da radi bolje sa losim sistemom koji je ugradjen kod dobrog majstora nego auto sa dobrim sistemom ugradjen kod budale.

Dolje imate slike plinkskiih uredjaja koji su ugradjeni u SRB, majstor koji je ugradio prva dva sigurno ne zna ni da ga steluje kako treba...

dscn53862zybl7.jpg

uzas5oeru7.jpg

12022008028be4.jpg

Link to post
Share on other sites

Pazi malo na izjave ta prva slika je sa mog sajta i sigurno ja znam da nastelujem auto jel se lepo vidi datum kada je slikano i za tvoju informaciju taj auto se i dan danas vozi u LUX taksiju bez problema vec skoro 3 godine ai momak auto odrzava kod mene cak je period od jedno godinu dana vozio sa paljenjem direktno na plin jer je imao problem sa benzinskom pumpom pa smo nakraju ubacili pumpu od e34 i resili problem na duze vrme posto je ona dosta robustnija.

Posto je momak taksista dli mislis da ja neznam da nastelujem sagorevanje?

Link to post
Share on other sites
Bolje imati los sistem ugradjen u dobar servis nego dobar uredjaj ugradjen u los servis.

nisi rekao da ce auto da radi bolje sa losijim sistemom ugradjenim u dobrom servisu !!!!!!!!!! REKAO SI DA JE BOLJE IMATI !!!!! a nije bolje imati jer nikad nece raditi kako treba !!!!

...citaj malo pazljivije sta pises pa nece biti potrebe za ovolikim postovima !!!!

Link to post
Share on other sites

Momci za vase pare ugradite sta hocete ali pazite ko vam sta nudi.

Moj je savet da opredelite za italijana sa racunarom koji proizvodi AEB srl italija jer su oni od 98 poceli da razvijaju sisteme direktnog ubrizgavanja a poljaci i turci tek prosle godine.

Ja sam poslom bio u fabrici i shvatio sam da momci imaju sve u malom prstu i ogroman beckup od proizvodjaca automobila i to je to.

Svako ko hoce da bude proizvodjac gasne opreme sa njihovom elektronikom za razvoj u startu placa oko 200000 E za Program i neku kolicinu racunara.

Zatim proizvodjac ima varijantu da proizvodi svoj isparivac i svoje dizne sto je retko ali to izgleda ovako kod nekih proizvodjaca:

Tartarini = Svoj isparivac, Valtek dizne, AEB elektronika

BRC = Svoj isparivac , Svoje dizne ( za nase trziste a za evropu Kejhin dizne) i svoju elektroniku

Lovato= Svoj isparivac , Matrix dizne i AEB elektronika

Landi Renco = Svoj isparivac , Matrix , kejhin i MED dizne i AEB elektronika

Landi = isto kao i Landi Renzo jer su sad jedna firma

Zavoli = Svoj isparivac i svoje dizne a AEB elektronika ( od letos u vlasnistvu MTM-BRC-a)

Emegas Italija = Svoj isparivac , Valtek dizne i AEB elektronika

Stefaneli = Svoj isparivac , dizne elektronika

Romano = Svoj isparivac, svoje dizne i Matrix, Aeb electronica.

BiGAS = Svoj isparivac,svoje dizne i Aeb elktronika

Holandjani

Prince = Svoj isparivac, kejhin dizne, AEB elektronika

Viale = Nema isparivac ( pumpa u rezervoaru njihov proizvod) dizne Siemens i Bosch ( metan) racunar u saradnji sa siemensom

Koltek = Svoj isparivac , svoj distributor i racunar a u novijim sistemima Sagem dizne

Poljaci

Racunar Poljski , Dizne italijanske firmi Valtek ili Rail a isparivaci uglavnom italijanski

Turci

Turci ko turci No koments.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 1 year later...

prije 2 mjeseca sam ugradio plin u X5 3.0 u tuzli kod VIBA

inace rade sa ZAVOLI ali s tim sistemom ili nekim drugim kazu nema sanse na ovom motoru da se ustima da radi lijepo na leru. Tako da su mistavili slobvenski E1 il nesto tako nije mi sad pri ruci da procitam. Jos su morali da naruce extra dugacke ubrzgivace koji idu kroz usisnu do ventila sto blize tako da se rijesi taj problem. U dosta servisa su mo rekli da se na tom motoru nemoze ugradit plin cak i kod Tomic BMW ali eto na srecu ovi momciu su uspjeli sa ovim sistemom. Inac ecictem ima sve EU certifikate. Prvih dan dva su se izjebali stavrno dok su uustimali onda kad sam kreno na duzi put uplaila se engine check lampica pa su ope tmorali stimati, pa je trosio previse pa su sve to postimali sto je i normalno kod svakoga dok se ne ustima kako treba. Sad se vise ne pali lampica nikao ali i ako se kad upali nije problem radi isto i sa njom i bez nje i niej problem izbrisat gresku. uglavnom je uvijek ista gresa u vezi lambda vrijednosti.

Sto se tice snage ide ko raketa nemogu nikakvu razliku osjetit cak mi izgleda d aide zivlje na gas nego benzin 98.

potrosnja par litara vise neznam tacno a nisam ni mjerio tako precizno uglavnom definitvno jeftinije hehehehe

bio sam jaaako skeptican na gas. imam ovaj auto vec 4 godine i tek sam sad odlucio da probam sa gasom i nisam se jos pokajao hahaha.

i naravno radi mirnije na gasu nego benz. terstiro sam ga i na auto putu opusteno 220km/h bez problema.

nadam se da ce tako i osati

cijena je bila 900EUR standardno plus 50EUR specijalne ubrzgivace i 50EUR za atest.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Ajde neke preporuke gde ugraditi plin,koja je garancija,cena,uredjaji,imama e 39 523i 97god i trebao bih ugraditi sekvent gas pa molim za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Prilikom sagorevanja plina oslobađa se manje energije nego prilikom sagorevanja benzina. Ukoliko je profesionalno ugrađen originalni gasni uređaj, potrošnja i snaga zavise od tipa uređaja, a stvari stoje ovako:

Direktno Ubrizgavanje Gasa SEQUENT

- potrošnja gasa je veća 10%-15% nego potrošnja benzina, što zavisi od godišnjeg doba - plin je zimi lošijeg kvaliteta i automobil ga više troši da bi imao istu snagu

- snaga je manja za 1%, ili veća za 3% nego na benzinu, u zavisnosti od kvaliteta ugradnje i podešenosti uređaja

- snaga kada vozite na benzin ostaje nepromenjena

LAMBDA Control Sistem

- potrošnja je ista ili do 10% veća nego potrošnja na benzin

- snaga je manja za 3% do 10%, i proporicionalna je potrošnji. Ukoliko se podesi veća snaga, biće veća potrošnja i obratno

- optimalno podešen automobil treba da troši 5%-10% više plina i da ima snagu manju 3% nego na benzinu

-snaga kada vozite na benzin je do 3% manja

Karburatorski i Injection gasni sistemi

- potrošnja je ista ili do 20% veća nego potrošnja na benzin

- snaga je manja za 5% do 20%,

- snaga kada vozite na benzin je 5%-20% manja

- svi parametri zavise od kvaliteta opreme i ugradnje, posebno treba voditi računa o kvalitetu ugrađenog mešača, dobar mešač može da smanji potrošnju do 20% i da poveća snagu do 20%

ewo ti i link

nadam se da ce da pomogne ;)

Dali je moguce prepraviti sa injection sistema na taj Lambda kontrol i koliko kosta ugradnja tog lambda sistema, posto, mozda je glupo, ali mislio sam da ima samo obican i sekvent.

Link to post
Share on other sites