Recommended Posts

Kakva je procedura ugradnje sekventa u e39 525i, koliko otprilike kosta ugradnja i da li je sekvent najbolja varijanta sto se tice potrosnje i ostalog, nisam bas upoznat pogotovo za ovaj 525i motor.?

Inace planiram da kupim ovaj model pa me zanima dosta toga, imal kakvih mana elektronika, motor u cjelini itd

Link to post
Share on other sites
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kakva je procedura ugradnje sekventa u e39 525i, koliko otprilike kosta ugradnja i da li je sekvent najbolja varijanta sto se tice potrosnje i ostalog, nisam bas upoznat pogotovo za ovaj 525i motor.?

Inace planiram da kupim ovaj model pa me zanima dosta toga, imal kakvih mana elektronika, motor u cjelini itd

Imaš temu o Seriji 5, tamo su ti informacije i o E39 naravno... O motoru (M54) je isto tako dosta pisano, ja sam dosta elaborirao tema o njemu, njegovim slabim tačkama, prednostima i manama... Pronadji i teme generalno o benzincima, pisao sam na koje stvari treba obraćati pažnju kod tih modela, možda se govorilo o seriji 3 ali sve rečeno tamo o motorima važi i za seriju 5, da ne ponavljam sad jedno te isto, pretraži bazu.

Sekvent nije najbolja, nego jedina moguća racionalna varijanta na taj motor. Kažem racionalna jer može da se ubudži sve na sve, samo je pitanje kako će to posle da radi i da li će biti veća šteta od koristi nakon ugradnje.

Što se procedure ugradnje tiče, nema ti šta da razmišljaš o tome, tvoje je da spremiš novac i nadješ dobar servis za ugradnju, ostalo prepusti njima. Ovde je već pomenuto nekoliko dobrih auto-gas servisa, evo jedan baš pre nekoliko komentara, predlažem ti da odeš u neki takav i da se konsultuješ sa ljudima oko ugradnje, varijante, cene... Okvirno, za šestaka spremi minimum 700 evra, za malo kvalitetniji sistem svih 800 evra, ako hoćeš i toroidnu bocu (umesto rezervnog točka kako bi imao ceo gepek na raspolaganju) onda dodatnih 40-50 evra... To ti je okvirno, ponavljam, za tačne informacije odeš u jedan od "normalnih" servisa za ugradnju i saznaš sve na licu mesta.

Ako ugradnju poveriš nekom priučenom "majstoru" u nameri da uštediš 100 ili 150 evra tako što nećeš poveriti posao nekome ko zna šta radi, onda ti je moj savet da ne krečiš džabe i da ne zabadaš trn u zdravu nogu. Dobro ugradjen, funkcionalan plinski uredjaj donosi mnogo beneficija vlasniku, i tek poneku brigu više (održavanje). Loše ugradjen plinski uredjaj je bacanje para i za ugradnju, i za naknadne, beskonačne prepravke, popravke, i ispravljanje "krivih Drina" koje se uglavnom nikad i ne isprave pa auto na kraju, po običaju, promeni vlasnika. Kod ugradnje plina, više nego kod bilo čega drugog, važi ona: ko ne plati na mostu - plati na ćupriji. Pamet u glavu... ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Znaci da ako auto trosi otprilike 11l goriva teba da bude normalno da trosi 15 lit plinaa?

Ajde mala pomoc please.Sta je najbitnije da se chekira kod plina i koliko kosta servis jer sam ja pazario italijana pre dve nedelje,prvi put se susrecem sa plinom i blage veze nemam koliko je odrzavanje i zamena tih komponenti i filtera

Izem ti zivot zar nema neko stelovanje pa da se spusti ta potrosnja barem na 10-12lit

Hvala

Link to post
Share on other sites

Znaci da ako auto trosi otprilike 11l goriva teba da bude normalno da trosi 15 lit plinaa?

Ajde mala pomoc please.Sta je najbitnije da se chekira kod plina i koliko kosta servis jer sam ja pazario italijana pre dve nedelje,prvi put se susrecem sa plinom i blage veze nemam koliko je odrzavanje i zamena tih komponenti i filtera

Izem ti zivot zar nema neko stelovanje pa da se spusti ta potrosnja barem na 10-12lit

Hvala

Ima stelovanja,cev koja dolazi na ventil zavrnuta je 3 kruga(feder) po pravilu AMSS,ako je zavrnes jos 2 onda manje trosi. :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa kako moze da trosi 10 ako ti benzina tuce 11l??I to 15 je malo mnogo,13 je realno.To ti dodje kao 6,5l benzina ili nafte,pa sta bi ti hteo?? ;)

Link to post
Share on other sites

Pa vidi ,ja sam napunio do vrha i presao 100km pa na istoj pumpi opet dopunio i uspeo sam da napunim tacno 15 lit plina,sto ce reci da trosi 15 zar ne? samo sam hteo da pitam da li treba da vozim kod nekog majstora da cekira to i da pokusa da zavrne barem na 13 sto ti kazes

Link to post
Share on other sites

Pa vidi ,ja sam napunio do vrha i presao 100km pa na istoj pumpi opet dopunio i uspeo sam da napunim tacno 15 lit plina,sto ce reci da trosi 15 zar ne? samo sam hteo da pitam da li treba da vozim kod nekog majstora da cekira to i da pokusa da zavrne barem na 13 sto ti kazes

Jel to sekvent ili venturi?

Ako je obican plin nemoze manje.

Link to post
Share on other sites

brrr, sorry sto sam vas opteretio mojim glupostima ,znaci ako sam dobro razumeo prredjem 20km pa dopunim rezervoar pa 10 i opet dopunim rezervoar? i na kraju si mislio krug oko jebene pumpe,tj par sotina metara??? hvala

@boban 777

..bem li ga nisam strucnjak ,kako mogu too da proverim,verujem jedino kod majstora

Link to post
Share on other sites

Pa vidite imam sekvent,uradjen je 2012 ali je firma Romano lodi.Meni jedan serviser kaze nemoj da ni u snuu sanjas da ces da nadjes servisera koji radi taj romano,ali inace je marka srednje klase.Dal je moguce da u Srbiji imam jedino ja taj uredjaj :rolleyes:

http://www.duvaeduva.it/romanoautogas/?go=home〈=English&subgo=&marchio=

Ako neko zna nekog ko zna sa tim italijanima bas bi znacilo.

Hvala

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...