Recommended Posts

Imam problem pa se nadam da će mi neko dati pravi savet.

Vozim 320d e46 2004,auto je dobar,stvarno sam zadovoljan.

Kako su dosli hladniji dani uočio sam da mi temperatura pada. Od startovanja motora,vožnje po gradu,semafori,60-70km/h... kazaljka nagura na polovinu i sve ok. Međutim,čim izađem iz grada na otvoreni put,80+ km/h temperatura mi padne na 1/4 i to ako nije jako hladno napolju,zna i do plavog da padne ako je oko 0°. Kad se vratim u grad opet sve ponovo.

Bio kod majstora,stavio novi termostat,bilo ok 15-20 km i opet ista priča.

Ne znam šta bi moglo da bude pa tražim pomoć!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Problem je bio u nezatravarnju termostata. Licno sam imao isti prosle zime. U gradu i tako i tako, ali na otvorenom je bila katastrofa. Nisam imao grejanje. Terostat nov kosta oko 1000 RSD.

Link to post
Share on other sites

Imam isti problem trenutno.. Gde da kupim taj mali termostat, tačnije gde ima za 1000rsd??

A drugi problem je sa slabim duvanjem ventilatora iako je pojacan do kraja (pričam o digitalnoj klimi na e46)..

Bilo je priče o nekom ježu kod motora ventilatora tj kod suvozačevog koša...

Jel zna neko kakav je kvar u pitanju?

Hvala!

Link to post
Share on other sites

Ja sam za moj auto kupio termostat u martu, platio ga 1100 RSD, zamenio i Bogu hvala sve fercera. Zaboravio sam da li otvara na 74 ili 82 stepena, tako nesto. A imam i jedan nov u rezervi.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Cao druze! Imas li jos taj termostat, ili ako nemas gde da kupim u Nisu takav posto imam problem isti kao gore napisan.

Nadji broj telefona NINO BMW ili mu posalji pp on ima sigurno

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

gdje se nalazi ovaj mali termostat

Na tvoj autu nema taj mali termostat, to ima kod dizela 320 d. Kod tebe ima samo jedan, pored vodene pumpe. I pri zameni samo kupujes ulozak posto se kuciste ne menja.

Link to post
Share on other sites

Na tvoj autu nema taj mali termostat, to ima kod dizela 320 d. Kod tebe ima samo jedan, pored vodene pumpe. I pri zameni samo kupujes ulozak posto se kuciste ne menja.

pa i pitam za 320d

Link to post
Share on other sites