E30 M10 1986 :)


Recommended Posts

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Au druze pa jel to nemoze jednostavnije ? 25 Strana, pa ni u skoli nisam toliko citao !

MENE kad je interesovalo, ja sam usao na prvu i poslednju! :D

Pokusavam da ti olaksam.. imas tu, pise ti tacno gde je, objasnjeno(neko je pitao) kako doci do njih.. Mogli bi zajedno nas par iz NS-a i okoline jednom, na prolece, da odemo za vikend na druzenje? To ti je kao nas Miseluk, samo se skupljaju vecinom BMW fanovi.. Malo se upoznamo sa ostalima, ti trgujes sa automobilima, odnosno delovima, pa mozes i posao da sklopis neki, vidis, nije uopste bzvz ideja..

Link to post
Share on other sites

Dejane, moras da naucis da koristis P.M. jer ces ovako svakom temu da vodis u nekom drugom smeru! Kazem ti iz najbolje namere.. Dacu ti moj mob. (062/OGNJEN = 062/646536) Zovni me u nedelju ili neki drugi dan od nedelje, dgv.se da odemo na pice, ja cu poneti lap top, pokazem ti kako se ovo koristi i malo se ispricamo o kolima i sta mozes sve da mi nabavis! Jel u redu? (Moze administrator ili ko vec, da obrise ove komentare kad Dejan odg. Hvala)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ljudi, evo malo slika...radi se limarija, pa sam bio kod majstora prosle nedelje, a i danas, pa evo nekih fotkica...ima trulezi, ali sve ce se srediti, zastititi ;)

dsc01199.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01197n.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01201yg.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01200o.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01240c.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01204a.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01210gf.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01214ap.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01215o.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01218oc.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01223qo.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01224hp.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01220e.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01221tj.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01222z.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01230d.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01229zn.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01231l.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01234qo.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01235nn.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01243hn.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dsc01238i.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

Dva saveta od mene....kad vec sve radis....izvadi instrument tablu da bi sredio deo oko akumulatora i kad vracas rubove napravi ih tako da mozes da ubudzis siru felnu i vecu gumu.....sve ce ti to smetati jednog dana a sada imas otvorene situacije,jos jedna stvar...ovo su sve klasicne kockine boljke...proveri jos i delove oko mesta gde se kaci most,i sa leve i desne strane....

Puno srece :e30:

Link to post
Share on other sites

Imam plastiku koja ide u unutrasnji desni blatobran pa ako dolazis za NS da ti to dam da namontiras kad ga budes sklapao, i dobre ti je savete dao decko ,ako jednog dana resis za felnu od 9j imaces problem sa rubovima a kad ih nakucas pocnu da trule, to sa meni na njemu desilo kad sam stavio sire felne. Inace vidim da ti ovaj majstor to detaljno radi ali ga ipak kontrolisi jer su sitnice najbitnije!

Link to post
Share on other sites

@ gagy80

Hvala druze, reci cu majstoru da obrati paznju na te delove...morace da sredjuje taj deo oko akumulatora svakako :)

@ Dejan NS

Razmisljao sam o rubovima i odlucio da sve bude kao sto je bilo, pa ako menjam felne naci cu neke koje nece kaciti...Sto se majstora tice, imam poverenja, tako da ne sumnjam da ce sve odraditi kao za sebe...a s vremena na vreme ga obidjem da napravim neku fotku ;)

P.S. Za plastiku cu doci ja ili mi ti ponesi ako dolazis u ove krajeve...Hvala B)

Link to post
Share on other sites

@ gagy80

Hvala druze, reci cu majstoru da obrati paznju na te delove...morace da sredjuje taj deo oko akumulatora svakako :)

@ Dejan NS

Razmisljao sam o rubovima i odlucio da sve bude kao sto je bilo, pa ako menjam felne naci cu neke koje nece kaciti...Sto se majstora tice, imam poverenja, tako da ne sumnjam da ce sve odraditi kao za sebe...a s vremena na vreme ga obidjem da napravim neku fotku ;)

P.S. Za plastiku cu doci ja ili mi ti ponesi ako dolazis u ove krajeve...Hvala B)

Pa to je nejbolje ako neplaniras neke ludacke felne.

Link to post
Share on other sites

@ knezevic aleksandar

Hvala druze ;)

@ Dejan NS

Felne ce najverovatnije ostati ove borbet A, samo cu im ispolirati rub B)

Ajde ako ti znas nekog od koga si nabavljao delove, pitaj za prekidac klime...nasao sam tri komada, ali imaju samo dugme za klimu, a ti znas kakav je ovaj :)

I kaci te slike koje si nasao ;)

Ako neko ima ovaj prekidac ili zna nekog ko bi mogao imati, neka mi javi...Hvala :)

prekidac.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

@ knezevic aleksandar

Hvala druze ;)

@ Dejan NS

Felne ce najverovatnije ostati ove borbet A, samo cu im ispolirati rub B)

Ajde ako ti znas nekog od koga si nabavljao delove, pitaj za prekidac klime...nasao sam tri komada, ali imaju samo dugme za klimu, a ti znas kakav je ovaj :)

I kaci te slike koje si nasao ;)

Ako neko ima ovaj prekidac ili zna nekog ko bi mogao imati, neka mi javi...Hvala :)

prekidac.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Nemoj ni slucajno da probas da poliras rubove felni jer su u dosta sugavom stanju pa sam ih ja zbog toga i farbao, imam jedan takav prekidac pa mozda da probas od dva da napravis jedan.

Link to post
Share on other sites

Nema na cemu....rekao sam ti ovo iz licnog iskustva..mnogo sam vremena proveo ispod svoje kocke a nije imao ko da mi kaze sta i kako....tako da sam na svojim greskama ucio..a zapamti..pametan se uci na tudjim a budala na svojim...Nadam se da ste obratili paznju kada,su pragovi bili otvoreni,na ojacanja u pragovima ispred zadnjeg tocka,tu unutra,do od prilike 1/3 praga,od nazad ka napred,ima tri sloja lima i moraju da budu zdravi....

Puno srece i veruj mi da 100e nisu nista kada je posao otvoren....kasnije mnogo porastu

Link to post
Share on other sites

Druze nemoj da sipas taj aditiv za ulje jer ti za taj auto to netreba, ulje netrosi pod garanciju . Ja sam nekad davno u jedan Audi V6 sipao neki aditiv pa mi na sledecem menjanju ulja prolupao , tako da imam lose iskustvo sa aditivom,nekazem da bi se to tebi desilo, ja sam sa tim autom presao skoro 150000km i znam da ti je to nepotrebno a ti kako hoces. Lepa fotka. Kada ce biti nove slike od limara?

Link to post
Share on other sites

Uverio sam se i sam da ne trosi ulje...nije ovo aditiv za to, nego za bolje podmazivanje kad se pali ujutru...rekose mi da je dobra stvar i da nikako ne moze da skodi, a posto je aditiv od istog proizvodjaca kao i ulje, rekoh onda sto da ne ;)

Sutra bi trebalo da odem do limara, pa cu slikati i onda kacim B) :e30:

Link to post
Share on other sites