Slike raznih BMW-ova


Recommended Posts

  • Replies 918
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma i kad uporedimo M3 koji je isti fazon kao 911 opet je ista prica, jednostavno porsche je oduvek takav bio i takav mu je pedigre i orjentacija je drugacija. :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, marko13 said:

Moja greska, kada sam napisao pravom putu. Nisammislio linija. Lose sam napisao. Mislio sam normalan put kroz neka sela, brda itd kroz Englesku.

911 ih je usrao! a oko 150ks manje!

911 GT3 verzija usere i GTR-a/Nismo a kamoli heavy limuzinu. Dovoljno je samo pogledati najbrza vremena na Nirbergu.

 

Link to post
Share on other sites

M5 Competition jede osnovni 911 i osnovni Audi R8, a pritom je standardna 4-tovratna limuzina sa dovoljnim prostorom i u kabini i gepeku za celu porodicu, što 911 i R8 svakako nisu.

Ja niti sam pominjao 911 GT3 ili Turbo S, niti GTR. Naravno da M5 nije najbrži, ali jeste među najbržim limuzinama i kao što rekoh, po performanskama može da parira osnovnim 911 i R8, i uz svoju relativno pitomu pojavu  M5 Competition jeste "vuk u jagnjećoj koži" i pravi porodični auto za poželeti. :)  

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Ni ja ne pominjem GT3 to bi tek bilo suludo. Ja opet tvrdim da najobicniji 911 dere M5 kako hoces u realnim uslovima. Na papiru samo M5 ima vise konja ali papir trpi sve.

Link to post
Share on other sites

Ranije su 911-ice bile klasifikovane po snazi, Kajman je bio najslabiji, GT najjaci putnickii automobil, srednji je valjda bio nazvan boxter pre 10ak godina..ko ce sve to da isprati..ne secam se vise, a i ne radim u Švicarskoj..

Gt3 je auto za trke, nije za ulicu.

Na 24 sata Le Man-a, kao intro pred trku malo su po stazi vozali publiku u M8-icama putničkim, taj auto je puž u odnosu na M8 GT(E-ndurance) i zbog kilaze i zbog vesanja koje se ugiba previse..

Bem li ga, Porše ima previse plave krvi da bi se stavljao u koš sa ostalima?

Ttenutno se na stazi najvise ceni centralno postavljen motor(iza predne osovine, to ima onaj sls iz amg, a menjac valjda u gepeku, bem li ga..)

Link to post
Share on other sites

Pomesao si malo oznake, mislis na Carrera, Carrera S i Carrera Turbo (sa ili bez 4) varijante 911-ice. Cockster i Poorman su roadster/kupe dvosedasi napravljeni da se zarade neki novci na "sirotinji" koja nema za 911, skuplji naslednik 944-e (u ono vreme prevoz poput Svinjena i Sranjamere nisu bila izmisljena).

Doduse Cayman bi drao 911 uzdus i popreko kada bi mu podarili punokrvan motor, jer ima motor postavljen gde mu je i mesto a to je ispred zadnje osovine a ne iza.

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites

Kad neko kaze Porsche, meni je prva asocijacija 911. Carera je po meni klasa za sebe, nije za poredjenje. Boxter je izasao mnogo pre Caymana, mozda i 10 god ranije. Nema svrhe porediti 911 sa bmw, babe i zabe su u pitanju.

Link to post
Share on other sites

Pogledaj sta je bila E28ca i E30ka a gde je bila 928 po pitanju sportskog auta, sam Jeremy Clakson je rekao da je 928 jedan od najboljih automobila te ere...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pored svega toga, jos ih bije glas da su najkvalitetniji Nemacki sportski auto ;). Kategorija za sebe su, nema sta.

U Airport Citiju na NBG-u u garazi je bio jedan ovakav

Opumo-Magazine-Banner-RETINA-1-10.jpg

Brutalan auto. Vanvremenski

Edited by smg
Link to post
Share on other sites

Po meni je 911 kraj. Nema dalje, u svakoj varijanti.

Secam se nekog slucaja gde je neki burzuj iz DE pisao zalbe za Ferari koji je kupio. Bas je poredio 911 i Ferari.

Prvo je izgoreo Ferariju treba odrzavanje kao da je Avion F22 Raptor. Toliko mu kosta i sat leta/voznje.

Malo se vozas a onda pravo u servis na neko cackanje. A jos kaze nije nista brzi od 911 koji vec imam. :D

Meni je 911 auto snova od kada sam bio klinac.

A to me odusevljava sto na papiru nije najbrzi po konjima i kubicima ali dere sve jace od sebe. To je prosto Porsche! Kraj.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Kakav rostilj kakav k kad imas 7cu [emoji23] Ja postujem da je sve stvae ukusa al ovo je bez ukusa haha. Jos malo pa ce farovi iza maske negde da svetle a napred ce biti jedan radijator i to je to. Sve one razlupane e38ce i E32ke se u grobu okrecu [emoji16][emoji16]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja kontam da bi mi se svideo da ga imam jedno 5 dana i da ga gledam svaki dan. I mozda uzivo od sirine ne dolaze tolko do izrazaja. Ovako na slici deluje glomazno al navikne se covek na sve samo ne na E46 compact pa ga i dalje neko voli :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites