Recommended Posts

Prije nepunih godinu dana kupio sam Toplu 66Ah i evo nakon prvih minusane mogu da upalim. Mjerio sam punjenje i sve je ok (auto radi i bez akumulatora) napona se ne mogu sjetiti pa cu to danas svakako nanovo provjeriti. Kada sam pregledavao da li vuce struju cini mi se da je bilo oko 300 mA na ampermetru. Inače bez kontakta se rade 4 zmigavca, svjetlo u kabini, pozicija i obični sat. Kolika je normalna potrošnja struje da znam sta mi je ciniti?

Link to post
Share on other sites

Evo izmjerio sam vrijednosti:

Napon akumulatora prije paljenja 12.40 V

Struja bez potrošača 0.26 A

Struja sa upaljenim kontaktom 1.66 A (kada ugasim kontakt prve dvije sekunde struja je 0.7 A, poslije je dvije sekunde 0.39 A i onda se vrati i zadrži 0.26 A)

Punjenje bez potrošača (osim sata i display-a CDPlayer-a) 13.6 V

Punjenje sa svim potrošačima (xenoni, duga svjetla, unutrašnje osvjetljenje, grijač zadnje šajbe, ventilator na 4-toj brzini i četriri žmigavca) varira od 12.99 do 13.24 V

Punjenje sa svjetlima i muzikom 13.55 V

Ima li neko neku ideju? Regler možda? :help: :cray:

Link to post
Share on other sites

Ako ti sta znaci kod mene na 318i m40 sa svim potrosacima napon 13.8volti a bez potrosaca 14.2volta. Ugasen auto na klemama vuce samo 20mA.Proveri da ti ne ostaje upaljeno svetlo u kaseti ili gepeku.

Link to post
Share on other sites

Ako ti sta znaci kod mene na 318i m40 sa svim potrosacima napon 13.8volti a bez potrosaca 14.2volta. Ugasen auto na klemama vuce samo 20mA.Proveri da ti ne ostaje upaljeno svetlo u kaseti ili gepeku.

Evo sinoc sam zamjenio regler, sada bez potrosaca daje 14.1 V, kad sve popalim opet padne na 12.2 V

Ugasen vuce 0.26 A - sasvim normalno. Opet jutros ne mogu da upalim :(

Link to post
Share on other sites

Nesme toliko da padne napon,da ti nije labav kais?A nesme ni toliko da vuce struju ugasen,kod mene ugasen vuce samo 20mA.ili0,02A.

Ne znam druze zasto pada napon toliko iako je nov regler. Struje vuce 260 mA, ja ne znam koliki je opseg tacno mada sam odnekud procitao da je normalno do 300 mA. Ako je ovo previse potrosnje onda je 100% kvar na diodama, drugo je sve pod kontrolom i provjereno. Skinut cu alternator i provjeriti diode. Javim sta sam uradio... Hvala na pomoci.

Link to post
Share on other sites

Evo da javim sta sam uradio. Spojio sam Amprermetar i izmjerio kao i prije 0.26 A potrosnje sa ugasenim autom. Skidao redom osigurace i samo je broj 21 pokazao promjenu i to kad je iskljucen potrosnja je 0.25 A!!! Poslije otkopcavanja alternatora ustanovljeno isti ne prazni akumulator preko dioda i alternator je iskljucen kao uzrok prevelike potrosnje struje. Posto mi vise nista nije padalo na pamet poceo sam cupati unloader releje i evo ga! K5 relej bespotrebno vuce struju (0,14 A). Zamijnio sa drugim (12V 30A - nije isti, ali ovaj stari sto je krepao vec je mjenjan i to onim fus smecem) i potrosnja struje je sada 0.12 A!!! Mislim da sam donekle rijesio problem. Gdje vuce ovih 0.12 A ne mogu da nadjem, smrzao sam se skroz i ne da mi se sad oko toga zezati (sumnjam na relej modul za automatsko paljenje svjetala koji je neki velemajstor pravio, a koji sam ja u medjuvremenu iskljucio). Mjerio sam punjenje i sad bez potrosaca pokazuje 14.33 V, sa svim potrosacima opet pada na 12.22 - 12.35 V, sa svjetlima, CD-om, grijacem zadnje sajbe i ventilatorom na 2. brzini punjenje bez gasa je 13.77, a sa malo gasa oko 13.90 V. Jos mi ovo nije jasno zasto napon pod potrosacima toliko opada iako sam zamjenio regler. Ako neko moze da mi to malo pojasni i da neki savjet rado cu ga poslusati.

Link to post
Share on other sites