Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I dalje je to je poslednja cena,zvao sam decka..rekao mi je da mogu slobodno da dodjem i da proverim sve u Mladenovcu je

rekao mi je da je u top stanju,i da nece da spusti ispod 1900e,tu je mladenovac,verovatno u subotu idem da vidim auto

Evo ti ga ovaj u "TOP STANJU" juce bio varili ga ceo dan.Hahahahaaa

13052014588.jpg

13052014589.jpg

13052014590.jpg

13052014591.jpg

13052014592.jpg

13052014595.jpg

13052014596.jpg

13052014597.jpg

13052014598.jpg

Pored toga sto je iscupao 3 nosaca diferencijala i sto je prosuo ulje gde god ga ima,nisam slikao tapacire koji su holsrafovima bez ijedne zabice zasrafljeni na vrata,sto nijedna brava i podizac ne rade,sto lupa na trapovima,sto se motor cuje kao da si shaku matica ubacio u deklu,sto nema nijednu plastiku i usmerivac ispod haube,sto ne radi na benzinu,sto je pojeo sve 4 gume sa jedne strane...........................................................Ima toga jos,AUTO JE U TOP SRANJU!!!!

I takav lominger se plati 1900e!!!!!

Dobro gledajte kad kupujete auto. ;)

Link to post
Share on other sites

Ovaj auto je:

1. ocajno ofarban u celosti

2. talasast sa svih strana

3. koza kojom su neprofesioanlno presvucena sedista - ocajna

4. motorni prostor i vise nego neuredan

5. gepek - neuredan, raskupusan, plastike neke na sve strane

6. krov se ne spusta na struju, vec je otkacena sajla, pa se krov spusta i dize rucno

7. poklopac prostora gde se pakuje krov se ne sme zatvroti jer je otkacena sajla

8. nedostaje veliki broj plasticnih sitnih delova

9. trapovi su 4x100 sa adapterima na 5x120

Dakle, kocka kabrio koja kosta 4.000 € mora da bude u salonskom stanju.

Ovaj auto vredi 2.000 € i to da se neko zajebe, a vlasnika treba da bude sramota da drzi ovu cenu u oglasima.

Link to post
Share on other sites

Ovaj auto je:

1. ocajno ofarban u celosti

2. talasast sa svih strana

3. koza kojom su neprofesioanlno presvucena sedista - ocajna

4. motorni prostor i vise nego neuredan

5. gepek - neuredan, raskupusan, plastike neke na sve strane

6. krov se ne spusta na struju, vec je otkacena sajla, pa se krov spusta i dize rucno

7. poklopac prostora gde se pakuje krov se ne sme zatvroti jer je otkacena sajla

8. nedostaje veliki broj plasticnih sitnih delova

9. trapovi su 4x100 sa adapterima na 5x120

Dakle, kocka kabrio koja kosta 4.000 € mora da bude u salonskom stanju.

Ovaj auto vredi 2.000 € i to da se neko zajebe, a vlasnika treba da bude sramota da drzi ovu cenu u oglasima.

Hm....bolje da nisi pisao nista mnogi ce sad da se uvrede ;)

Link to post
Share on other sites

Znam ja :)

Vozio sam taj auto, jer mi se svideo i hteo sam da ga kupim bukvalno bez probe. Ali..

Auto je limarijski sređivan, u gepeku u džepovima ima par žutih flekica, počeo je opet da se jede jer nije lepo uradjen izgleda.

Motor je dobar ne mrda mu temperatura sa polovine lepo radi lepo ide, sve dok je put lep. Čim se siđe sa lepog puta i krene po rupama ( ja sam vozio po kocki ako je ko išao kroz Loznicu zna o čemu je reč ) i tu se auto trese, kao da ima lep luft izmedju volana i točkova, trap mi se nikako nije svideo pa sam odustao. Ima lep auspuh, čuje se kao 2.0 zato sam se i zaleteo pa se iznenadih kad bi 1.6 jer smo se sreli u gradu a ne preko oglasa.

Vlasnik se zove Srđan, ima 26-7 godina i on sa društvom je radio auto. Ovo je bilo pre 6 meseci i meni je tražio 2000e.

Link to post
Share on other sites

Gleda oglase samo gde ima riba nekih :D

:lol: To moze biti opasno. Zagleda se, pa na kraju pazari nekog Opela, Ladu ili nesto jos gore ... :D :lol:

Link to post
Share on other sites

Lada je dobra ako se gleda na izdržljuvost. Ovde kod mene na gradilištu po blatu se samo lade voze i većina ih je na zadnji pogon. Tu BMW nema šansi ni na papiru ma šta pričali ili objašnjavali. Ali kad sedneš u ladu, seo si u klupu sa prozorima.

Link to post
Share on other sites

Lada je dobra ako se gleda na izdržljuvost. Ovde kod mene na gradilištu po blatu se samo lade voze i većina ih je na zadnji pogon. Tu BMW nema šansi ni na papiru ma šta pričali ili objašnjavali. Ali kad sedneš u ladu, seo si u klupu sa prozorima.

kojem gradilistu,gde je to?

Link to post
Share on other sites

Lada je dobra ako se gleda na izdržljuvost. Ovde kod mene na gradilištu po blatu se samo lade voze i većina ih je na zadnji pogon. Tu BMW nema šansi ni na papiru ma šta pričali ili objašnjavali. Ali kad sedneš u ladu, seo si u klupu sa prozorima.

Vozimo ladu nivu na poslu,za teren :D sluzbeno sranje

posle nje mi je i bus odlican

Link to post
Share on other sites