Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na svojoj prvoj kockici, 1999-te, mi je stradao karburator. To je bio 316 (bez i) od 90 ks i 18000 ccm. Karburator za njega je u to vreme bio prilicno skup pa mu je ugradjen karburator od neke Vektre. Iz danasnjeg ugla mi to zvuci nastrano i besmisleno, ali tada... Radilo je posao, bez ikakvih problema. Najveci posao je bilo adaptirati kutiju filtera za vazduh. Nije smanjio potrosnju zbog zamene karburatora, ali je isao normalno. U to vreme je bio "hit" ugradnja stojadinovog karburatora na 316 1.8 kockicama i straijim BMW-ima (zbog smanjenja potrosnje)... To je nekako radilo, ali su ti automobili osetno gubili snagu.

Link to post
Share on other sites

"projekat presa"

patos krenuo da pusta, to da se sredi, pocece da otvara sajtne i rubove ponovo.. dosta para da se ucvrste federi od vesanja. Motor drugi, pa ostaju samo dobos kocnice koje vrv ne mogu da se prepakuju sa e30. Ne moze to da bude munja, hteo sam malo da teram kera jbg..

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Shy said:

"projekat presa"

patos krenuo da pusta, to da se sredi, pocece da otvara sajtne i rubove ponovo.. dosta para da se ucvrste federi od vesanja. Motor drugi, pa ostaju samo dobos kocnice koje vrv ne mogu da se prepakuju sa e30. Ne moze to da bude munja, hteo sam malo da teram kera jbg..

Ma moze buraz to da bude bomba od auta, al ako hoces da bude bas full treba bubreg da prodas da finansiras projekat.

Link to post
Share on other sites
On 1/3/2018 at 2:29 AM, somi92 said:

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9429123/bmw-318 

Postavljao sam vec ovaj oglas ali nije poenta u oglasu. zna li neko nesto o ovom motoru generalno? 1,8 benzinac  143ks, nigde nista ne nalazim.  

Nemas nikog na forumu da vozi takav auto s takvim motorom.

Link to post
Share on other sites

Vozim i ja n42 u mom kupeu , 2.0 143 ks, ali ovo je novi motor, izbaceni vanosi valjda na svim benzincjma, pa me zanima kakav je... Ono sto me najvise buni je da li je 2.0 jer se taj 2.0 pravio u 129, 143 i 170ks pa su verovatno slicni, a ovaj 1.8 se pravi bas od 2008 i o njemu ne mpgu nista da nadjem

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Zvao coveka, nisam ga ni ispitao o kolima kaze mi mog kupea ne moze da ceni vise od 3,000 pa ne znam kakav da je... A usput mi kuka kako ne moze da proda bmwa i kako je spustio vec sa 8900 na 7700. Pa najboljr da mu odnesem 5 soma i mog pa da bude zadovoljan...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, somi92 said:

Nece srbin benzinca, to trosi emoji23.png
Ne znam nije sabac toliko daleko da ne odem da pogledam, samo da je normalnije procenio moj auto...

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 

Teško ćeš se sa preprodavcima dogovoriti oko cene tvog auta, to da ti bude jasno, oni imaju svoju računicu i samo ih to zanima. 

Link to post
Share on other sites