Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sta znam, ja sam recimo imao pre par god mareu hgt 2.0 20v sa 115.000 km, vozio do 190.000 i bez redovnih servisa i jednog velikog (500e) ja ljudi nisam imao nikakav kvar. Sad sa e53 manje vise samo zadovoljan, ali 250 hiljada je ipak kilometraza :D tako da manje vise svaki auto sa nekom manjom km nece praviti vecih problema (kvalitet proizvodjaca i modela ce eventualno odrediti da li ce to ici bez problema nakon fabricke garancije do 150.000 ili npr 200.000, tu je ta neka manja razlika) a vec preko 200,300 hiljada idu ozbiljnije zamene (ne mora da znace kvarovi) delova na autu; naravno ko hoce da to bude i dalje tip top :D ijuu al se raspisah ljudi

Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem na svoj post za onaj crni bmw, mogu da proverim u ovlascenom km tako da to nije problem, a ovaj kako vam deluje ? https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11983696/bmw-320-xdrive   , kakvi su troskovi oko xdrive ? boja mi se malo manje svidja ali xdrive je prednost, a i deluje mi malo bolje ocuvan. Definitivno od ponedeljka krecem da gledam kola, a do nedelje gledam sta cu da gledam jer radim pa onda ne bih stigao...  

dobar mi je i ovaj https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11368888/audi-a4-18-tfsi , ali mu je cena prejaka a vidim da je malo cukan spreda, zazor hauba / brankik bas ne lezi lepo, ali je kupljen ovde i odrzavan u ovlascenom sa servisnom i mala km...

Link to post
Share on other sites

Lep je xdrive, vidi jel menjan lanac, to je 800e da resis ako nije vec uradjeno. Xdrive trosi malo vise nego obican.

Audi je lep. Mozda nije jako lupan, mozda ga je malo nagnjecio samo. To ces tek uzivo moci da ocenis. Ne znam kakvi su ti motori u audiju. Al turbo benzinac sigurno isto ume lepo da potrosi.

Link to post
Share on other sites

Pa posto svi mi gledamo kola koja su na oglasu na oko 200 a imaju verovatno 500000km+ naravno da ima problema.

Odnosno nisu to problemi to se preko zove "odrzavanje" jes lomi se jezik dok se izgovori :D 

Pa uglavnom imas automatski menjac koji pitanje za stanje, i treba servis sto je sasvim normalno na 50-100000 zavisi od kola. Podrazumeva se odmah kada kupis ako nisi siguran kada je radjen.

Imas homokinetiku koja je skupa...

 

Link to post
Share on other sites

Planirao sam kod bate da vozim na pregled, a proveru po sasiji da uradim u delti. Ko zna koliko je pregled u delti, sumnjam da je ispod 100e detaljan

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites