Recommended Posts

ma de malo, matora su to auta, ja svoj dao na 5500 2.5 benzin cist automatik, koza grejaci sedista, pdc napred i pozadi, sa tek uradjenim servisima kocnicama i nedavno reg. 2004 godina. to u nemackoj pod presu ide za limenke :D moj nije bio m paket, on je skuplji. i vandler stavljen nov. Ili ja jednostavno poklanjam svaki :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja imam problem sa odabirom sledeceg auta uvek, ne znam kako vi, loze me stara kola i novija, uvek sam u problemu :D recimo nisam imao e39, alii ja bih to u paketu bajo moj da puca :D onaj plavi iz bataje moram da pogledam, opet ide lepo vreme, nedostaje mi e46 kabrio, pas me j kud ga prodo jos turcima :D svasta nesto, jaguari, gtijevi i tako :D

Link to post
Share on other sites

Da li to E46 napokon gubi bitku u očuvanju cene oko magičnih 4000 evra ili je prodavcu stalo da ga proda...

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/12196177/bmw-320-320d-restyling-e46

Ako je sve kako kaže, meni na oko deluje solidno za te novce (nema neku opremu, ali je cena sasvim dobra).

Link to post
Share on other sites

jeste da volim tj obozavam tu seriju, ali bre pocinju da ga cene  ko golfa 2, jbo ih isus :D ja sam imao 4 komada do sada, i uvek bih probao kupea, cak mi i drugar nudi svoj :) 

ovde je jedini bmw 1 izgubio bitku, prosle godine su bas bile jake cene, sada su se upristojili sa ponudama 

Link to post
Share on other sites

Paaa nema neku opremu solidno izgleda, u interesu mu je da proda, spustio cenu, prodace ga i to je to :) kolega Stefan ja da kupim sad e39 od 'nekog' prvo sto bih uradio bih oterao kod Lajosa i rekao uradi taj menjac da bude kao nov i to je to :) to mi nekako normalno za ta auta tih god sa tim menjacima :)

Link to post
Share on other sites

Jedan off.  Video sam jednu trojku cabrio zutu na banovom brdu, mnogo lepu, tipa mislim da je to E46(mozda sam promasio oznaku). Cini mi se da je imao natpis na prodaju :D Prolazio sam pored nisam mogao daa stanem da pogledam, a vidim da na polovnim nema zutog cabria na prodaju. Jel zna neko koji je to auto :) vidjao sam ga i pre kod opstine cukarica :D

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, chevu1990 said:

Jedan off.  Video sam jednu trojku cabrio zutu na banovom brdu, mnogo lepu, tipa mislim da je to E46(mozda sam promasio oznaku). Cini mi se da je imao natpis na prodaju :D Prolazio sam pored nisam mogao daa stanem da pogledam, a vidim da na polovnim nema zutog cabria na prodaju. Jel zna neko koji je to auto :) vidjao sam ga i pre kod opstine cukarica :D

znam auto :D bio je prilicno zapusten mehanicki, trebalo bi da je sada ok, iako ga nisam vidjao neko duze vreme, poznanik jedan je radio mehaniku na njemu licno. 2.2 benzzinac je

Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, ilovebigasses said:

Ma dobar je, ja bas mogu 100 stvari onda da radim odjednom, jedem, pijem, drzim telefon, vozim kolenom a on sve sam radi :D

Ne mogu da vozim vise kolenom lepo posto ima tempomat :D to mi tacno smeta.

Inace svaki taj matori menjac pa i oni iz e36 automatik ima da nadzive sve i jedan ovaj novi to budu siguran, sve da ga nikada ne remontujes.

 

 

Link to post
Share on other sites

Pa nznm brate, vozio sam se skoro u 3.0d 2016 X5 ici, msm da ima 8 brzina i pravo da ti kazem nista losije niti ista bolje on salta od mog. Verujem da su ovi nasi matorci kvalitetniji :D jedino su mozda ovi novi malo pametniji uzbrdo/nizbrdo mozda xD

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Stefan L. said:

GTI bez DSG menjaca je 0

Vozio sam ga novog te 2005 kada je izasao. Najsladja voznja ikada. Probao sam M, probao kola sa 4-5 pa sve do 7300 kubika.

Ali Golf GTI sa DSG menjacem 2.0 benzin 200ks najlepsa voznja mog zivota. Toliko zabavan za voznju. Jedan od retkih automobila koji su nahvalili cak i oni mentoli u TopGear emisiji.

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Stefan L. said:

Ja hteo da ti napisem ako gledas A4 B7 da juris prva godista koja jos imaju 1.8T. Po meni dosta pouzdaniji izbor do 2.0TFSI a mozes posle da budzis koliko ti volja... To ti kazem kao vlasnik B6 1.8T, 2. po redu :D

Trenutno skupljam komponente za K04 setup i planiranih ~250ks... Ivan LedMasters je radio to a sad cini mi se ima/pravi BigTurbo setup...

Srecno!!!

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, NS_320i said:

I da ne zaboravim ovaj Cabrio super izgleda!

Opremu proveravas preko nalepnice u gepeku kod rez.tocka ili preko iste sa prvih strana servisne knjige. Tu su ti kodovi i onda proveravas na ovom linku:

http://igorweb.org/equidec.aspx

Ako ti jos sta mogu pomoci sibni PM :D

hvala brate! :) a reci mi malo vise o 1.8 turbo kod njih, kakvi su za odrzavanje jel imaju fantomske kvarove neke ili sta ti ja znam. :) kako se ponasa u voznji, jer lenj, ovo je automatik

Link to post
Share on other sites

Motor je nepoderiv! Neke izvedbe imaju kovanu radilicu a neke i klipnjace. Dihtung glave je metalni.

Jedina mana moze biti skrama na situ uljne pumpe - moguce da je ima ako su radjeni LL servisi. Tako da posle kupovine ciscenje kartera i sita. Pre kupovine gledaj da nema naslaga na poklopcu ulja. Imas "mali" i "veliki" uljni filter, na prvim izvedbama je veliki i njega ti preporucujem da stavljas uvek. Ostalo sve peri deri.

Plin dobro podnose iako ga ja nisam imao. Automatici ako nije Multritronic (CVT tip kao na skuterima) dobar je i remont nije skup. Ja sam oba puta imao 150ks verziju, Avant i sad sedana... S-line verzije 190ks imaju 2 Intercoolera i jos neka pojacanja, izmedju ostalog i tzv. K03S turbinu koja se odlicno cipuje.

Od sitnih mana - racve vode iza motora, oce kompresor klime da ode, i odvode ispod acc treba kontrolisati.

Trap je alu i ima dosta delova i to gledaj da je dobro. Standard Turbo i Kvacilo proveri. Korpa ako lupka moze jos duuuugo, gledaj da je lamela dobra. Ima plivajuci ali reeeeetko riknjava.

Dosta 1.8T je SportPaket, to ti toplo preporucujem. Sportsko vesanje, sedista, volan itd... S line je jos dodatno spusten i ima jos deblju balans stanglu... Ja sam oba puta ima SportPaket i jako lepo se vozi iako je tvrdji. Moja preporuka!!

Sve u svemu bulletproof ako nadjes dobar i ocuvan. Malo ih ima na oglasima ali ima dobrih. Neces pogresiti ako ga kupis!!

Link to post
Share on other sites

E da sto se voznje tice.

K03 turbina je "mala" tako da turbo rupa malte ne ni ne postoji, ali nema ni cima, vuce linearno od 2000-6700 obrtaja, ide jako lepo za svoju snagu. Dosta je elastican. Potrosnja 10.5-11l...

Udobnost, zavrsna obrada vrhunska(osim dugmica koje ces lako zameniti), zvucna izolacija TOP, jako se lepo vozi (za prednju vucu xexexexe)....

Link to post
Share on other sites

Onaj sa BMW-om ja amater - ovako se pise oglas :D

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/12199451/audi-200-22-turbo

Quote

prvi sam vlasnik u srbiji , audi 200 100 turbo je kod mene niz godina , kilometraza je stvarna ,vozilo je u prvoj boji ,bez ikakvih ostecenja na farbi i laku , ima ful opremu sem koze ,digitalnu klimu ,abs ,bord kompjuter , fabrice alu felne sa letnjim gumama odlicnim i fabricke celicne sa zimskim gumama i fabrickim ratkapnama , audi je mnogo pazen i ocuvan kao nov , smesten u garazu kao sobu sa grejanjem i pokriven auto ceradom , auto nije vozen po kisi i snegu vec samo po suvom i lepom vremenu ,u audiju se putnici izuvaju i obuvaju kucne papuce dok ih vozim , nikada nije puseno u autu ,oni koji misle da me ucene nece uspeti novca imam spusticu im odma slusalicu ,audi 200 100, 2.2 turbo je jako redak i trazen u svetu model , a jos je redji u ovako sacuvanom i pazenom stanju ,oni sto im je dosadno i sto su znatizeljni neka me zaobidju ,samo ozbiljni kupci koji zele da na dalje poseduju i cuvaju kao ja mog lepotana

 

Link to post
Share on other sites