Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 hours ago, Stefan L. said:

pa da. al mnogi  misle da vredi. ovo je  klasican e46 stock sa kilavim motorom samo ima dodatke na vec postojece branike.

I odvratne felne ... (mada se o ukusima ne raspravlja).

A na slikama mi deluje nekako ... umorno. Kakav li je tek uzivo ...

Link to post
Share on other sites

Kolega ima Accord. Pa ovako, moze da prica ko sta hoce i da voli BMW koliko hoce ali svako poredjenje vezano za pouzdanost BMW-a sa bilo kojim Japancem je suludo.

Japanac svakako i uvek pre! Jeste unutra plastika kao da si usao u Fiat Punto ali mehanika i elektronika za medjalju.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, nidzola_e39 said:

Kakvo ti je iskustvo bilo sa tom hondom? U poredjenju sa bmw-om? Ja gledam nesto u zadnje vreme ovaj noviji accord, pa trazim poredjenje sa e60 :)

nije popularan kao e60 kod nas ali sto se tice pouzdanosti ispred bmwa je. za dve godine koliko sam ga imao, ja sam ga kupio od komsije koji je bio prvi vlasnik kupljen u centru S uzeo sam ga sa 75 000km predjednih 2009 godine, auto je bio 2004. Za dve godine sam mu promenio samo plocice i uradio mali servis :) nema sta da crkne tu. 

2.4 motor hoce da pije ulje ali kad se upali vtec oprostis mu sve :D

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Stefan L. said:

nije popularan kao e60 kod nas ali sto se tice pouzdanosti ispred bmwa je. za dve godine koliko sam ga imao, ja sam ga kupio od komsije koji je bio prvi vlasnik kupljen u centru S uzeo sam ga sa 75 000km predjednih 2009 godine, auto je bio 2004. Za dve godine sam mu promenio samo plocice i uradio mali servis :) nema sta da crkne tu. 

2.4 motor hoce da pije ulje ali kad se upali vtec oprostis mu sve :D

Japanci su, prema iskustvima korisnika, i dalje bez premca sto se tice kvaliteta i pouzdanosti.

Ali ne brkaj babe i zabe....na 75000 km  da uzmes i trotinet, pa mu ne bi nista menjao par godina niti imao ikakva ulaganja, osim osnovnog odrzavanja.

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, Stefan L. said:

Moji matorci imaju tu, samo narodnu verziju 1.9 TDI. Moze da prica ko sta hoce, taj auto je tenk. Mi smo ga kupili od mog kuma, koji je sa njom presao preko 150k od 2010te do prosle godine. Zamenjen zamajac sa kvacilom i kompresor klime u tom periodu. Ostalo je sve plocice, diskovi, gume i redovni servisi. Jebes mi sve ako ne nadzivi sve BMW-ove koje sam ja imao :).

Link to post
Share on other sites

imao sam i ja a5 1.9 skodu sa 105 pd motor :D lepo i ide a trosi smesno 6.5 meni tukao po gradu, na otvorenom ka NS mi izbacio 4.0 :D 

nego kako su se pokazali automatski menjaci u e46 150 ks ? zna li iko ? svidja mi se jedan kupe bas sa tim menjacem

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Stefan L. said:

imao sam i ja a5 1.9 skodu sa 105 pd motor :D lepo i ide a trosi smesno 6.5 meni tukao po gradu, na otvorenom ka NS mi izbacio 4.0 :D 

 nego kako su se pokazali automatski menjaci u e46 150 ks ? zna li iko ? svidja mi se jedan kupe bas sa tim menjacem

Mojima jos manje trosi u gradu, jebiga cale to tera na vr gasa. A otvorena je tu negde ... 4 - 4.5. Da covek ne poveruje. Ja sam isao sa njom na Lefkadu jedne godine, garantujem da trosi oko 4 - 4.5 na pistolj.

Ja imam taj ozloglaseni GM na e46 150hp. Sta znam, meni ne pravi probleme, lepo salta ne trza. Presao sam nesto oko 40k od kupovine do sada, i razmisljam se da uradim servis (nisam pametan da li treba ili ne ... pravo da ti kazem nisam pametan).

Link to post
Share on other sites

Meni je radjen servis u holandiji i sad je neko vreme za novi ali ni ja nisam pametan...

Ono sto je mom drugu rekao covek koji radi menjace (Misko Subotic iz Cacka) je da ne treba raditi servis na menjacu, kada neko insistira on uradi servis ali kaze da se time nista ne dobija vec je menjac life time dok radi radi i kada se otvori onda ide i novo ulje i opet jovo nanovo..

Link to post
Share on other sites

Kako se ne dobija... Ulje je sasvim sigurno izgubilo svoje karakteristike. Ono što možeš da izgubiš, su sitni opiljci sa lamelica, pa ti se nakon zamjene ulja pokaže pravo stanje mjenjača. To je ono zbog čega može da boli glava. A na trulom zapadu nije planirano da se taj auto/mjenjač rabi 100 godina kao kod nas, pa je predviđen samo kao servisni dio - cijeli mjenjač.

Link to post
Share on other sites

Radi servis i ne razmisljaj. Evo ima tema gde je covek uzeo dosta noviji mislim da pise F10 i proslom vlasniku rekose da se ne radi servis... Njega je sacekao pakao, sada je puko brdo para na opravak i opet pitanje sta je dobio. Radis lepo serivs i cao.

Link to post
Share on other sites

poslovodja moj je uzeo x6 3.5 benzin platio je 1400 eura remont menjaca jer je ostao samo ne jednoj brzini. to je sa svim promenjenim tim lamelama uljem i filterom i vandler takodje.

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Djoksa530i said:

Meni je radjen servis u holandiji i sad je neko vreme za novi ali ni ja nisam pametan...

Ono sto je mom drugu rekao covek koji radi menjace (Misko Subotic iz Cacka) je da ne treba raditi servis na menjacu, kada neko insistira on uradi servis ali kaze da se time nista ne dobija vec je menjac life time dok radi radi i kada se otvori onda ide i novo ulje i opet jovo nanovo..

uradi da ne boli glava

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, Stefan L. said:

poslovodja moj je uzeo x6 3.5 benzin platio je 1400 eura remont menjaca jer je ostao samo ne jednoj brzini. to je sa svim promenjenim tim lamelama uljem i filterom i vandler takodje.

Brate, gde radis ti kad poslovodja vozi x6 pa jos benzinca? 

Link to post
Share on other sites