Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Recite vi meni, vredi li dati 6000e za e46 kabrio, pogotovo na onaj 143ks moor? 
Recimo

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12272195/bmw-318-318ci-m-paket

 

Znam da sad ima onih koji ne vole kabrija, iima onih koji pričaju dobro za taj motor, ima onih koji pričaju loše za taj motor, ali koliko je realno dati minimum 6000e na auto star 16 godina, kakvo vi mišljenje imate o E46 kabrio?

Inače hteo sam E46 kupe ali sam se malo prebacio na kabrio :)

 

Eventualno ovako nešto

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/10192858/bmw-318-kabrio

 

ili ovo samo zbog hard topa

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/8402763/bmw-318-ci

Link to post
Share on other sites

Ako je auto kvalitetno ocuvan to mora da se plati. Ti vidi da li bi licno hteo da izdvojis takve pare za taj auto sa tim motorom u tom stanju. Licno bih bez problema dao 6-7-8 hiljada za e46 330i ili e39 540i ako su ocuvani kako dolikuje, gomila ljudi ne bi :)

Link to post
Share on other sites

Meni su kabrioleti najlepsi. Ja bih dao ako je dobro stanje. A hard top obavezan ako planiras da ga posedujes duze. Ako ces da se vozas sezonu dve onda nije bitno..

 

Link to post
Share on other sites

sto se tice kabrija, mislim da sam jedini u Beogradu i sire koji je imao oem m optik sa agregatom 3.0, posle mog kabrioleta nijedan se vise nije pojavljivao na oglasu sa tom opremom i tim motorom. ja sam ga platio 6000 jer sam zeleo taj auto ali kada sam ga prodao da sam ga za 5 jer naravno niko nece da plati toliko auto iz 2001 godine, potrosac sa skupom reg. Nisam imao hard top jedino. Taj motor sto si rekao 143 konja je katastrofalan za taj auto, jugo bi te ogulio na semaforu, NE zezam se, probao sam kabrija nedavno sa tim motorom, sacuvaj boze. kabrio je tezi od kupea za 185kila samo da znas. Znaci nista ispod 2.5 motora u njemu nemoj da gledas. bio je jedan 2.2 zlatni na oglasima od mog  prijatelja iz Mirijeva, auto je prelep ali motor bulja. Da je pojava pojava je, da ide ide korektno, da trosi trosi,, ako ces ga zadrzati na duze plati ga, al ako ces da menjas cesce auta onda ti se ne isplati jer tesko ces ga prodati. realna cena je oko 5. evo ti ga na oglasima od decka iz Boce plavi preristajilng 2.2 motor, auto 2000 god. 5500, daje ga za 5, pa sad ti proceni jer vredi, dobijes i hard top i lep tocak i jos je m look

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Stefan L. said:

sto se tice kabrija, mislim da sam jedini u Beogradu i sire koji je imao oem m optik sa agregatom 3.0, posle mog kabrioleta nijedan se vise nije pojavljivao na oglasu sa tom opremom i tim motorom. ja sam ga platio 6000 jer sam zeleo taj auto ali kada sam ga prodao da sam ga za 5 jer naravno niko nece da plati toliko auto iz 2001 godine, potrosac sa skupom reg. Nisam imao hard top jedino. Taj motor sto si rekao 143 konja je katastrofalan za taj auto, jugo bi te ogulio na semaforu, NE zezam se, probao sam kabrija nedavno sa tim motorom, sacuvaj boze. kabrio je tezi od kupea za 185kila samo da znas. Znaci nista ispod 2.5 motora u njemu nemoj da gledas. bio je jedan 2.2 zlatni na oglasima od mog  prijatelja iz Mirijeva, auto je prelep ali motor bulja. Da je pojava pojava je, da ide ide korektno, da trosi trosi,, ako ces ga zadrzati na duze plati ga, al ako ces da menjas cesce auta onda ti se ne isplati jer tesko ces ga prodati. realna cena je oko 5. evo ti ga na oglasima od decka iz Boce plavi preristajilng 2.2 motor, auto 2000 god. 5500, daje ga za 5, pa sad ti proceni jer vredi, dobijes i hard top i lep tocak i jos je m look

Taj što si rekao piše da je 2.5 na oglasu :) ? ALI JE PRELEP!

Mada generalno nije ni bitno, najviše sam gledao te od 143ks jer mi je registracija najveći problem, do 2000ccm 30k, preko 2000ccm duplo.... Nije mi bitno kako ide generalno, neću sa njim na trke, samo da je pouzdan, naravno na duže staze tražim nešto... Ima li neki drugi do 2000ccm a da nije taj od 143ks :D ?  Viđao sam na oglasima da neki pišu i 148ks ne razumem se dovoljno da znam da li je to drugi motor ili je isti :D

Nažalost, izbor se suzio na E46 kabrio i Renault Megane II kabrio... Renault megane 1 vozim već 8 godina tako da sam na to navikao i znam da je pouzdano, a za 4000 može da se nađe full megančić kabrio, 1.9dCi 102 ks, manuelac 6 brzina, digitalna klima, komande na volanu, fabrička navigacija, karman oprema, koža, a i svaki megane 2 kabrio ima samo i isključivo tvrdi krov što je prednost :)

Link to post
Share on other sites

ne idem ni ja na trke pa kad sednem u tonu i 600kila kad bi hteo nekog da preteknem sa 143 konja od kojih je bar 20 umrlo od godina usro bi se :) veruj mi mislio bi da je nesto u kvaru a nije, samo je mrtav auto. bolje ti gledaj megana ili astru G kabrio  :)

Link to post
Share on other sites

Od astre G kabrio sam odustao, spolja mi je atraktivnija od megana, ali mi je unutra nekako sirotinjska :)
A dati koji evro više i uzeti dizelčića? Za ovaj 2.0d 150ks sam čuo sve najbolje, bukvalno nikoga nisam čuo da je rekao nešto loše o njemu :)

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12392434/bmw-320-cd

Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, LWFtheDJ said:

Od astre G kabrio sam odustao, spolja mi je atraktivnija od megana, ali mi je unutra nekako sirotinjska :)
A dati koji evro više i uzeti dizelčića? Za ovaj 2.0d 150ks sam čuo sve najbolje, bukvalno nikoga nisam čuo da je rekao nešto loše o njemu :)

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12392434/bmw-320-cd

Ja nesto imam averziju ka svetloj kozi, mnogo se prlja, inace auto je boli glava. Nekako bih pre jurio hard top cabrio nego soft... osim ako imas garazu i zimi ga zabodes u zatvoreno i sacekas lepse vreme :) a za to vreme drugo vozilo.

 

Pominjao si astru G cabrio. U familiji imamo Astru H cabrio, auto je boli glava, jedino sto je mali, prakticno dvosed. Ali je hard top i 1.8 benzin, mali i nervozan, nije skupo za odrzavanje.

 

Link to post
Share on other sites

Inace ako neko juri Mercedes CLS, pa ovo je stanje... Drugar je pogledao skoro sve sto ima na oglasima i ono je tuzno koliko su svi do jednog istroseni, neodrzavani...

Pa ako neko gleda da mu skratim muke sa ponudom u Srbiji.

Link to post
Share on other sites

Vozio sam taj auto 2006,  320cdi, ne moj naravno :) Toliko sam bio odusevljen autom, a kada prodjes ulicom i staro i mlado se okrece za njim, stvarno je taj oblik tad bio revolucionaran.

Link to post
Share on other sites

Pre dve godine sam s drugarom isao da gledam CLSove, ne zna se kome sta vise fali, kada smo ih vodili na dijagnostiku iskace sta stigne, svi kvarovi par hiljada EU. Najaci je bio neki iz NSa, otisli u Mikom, na dijagnostici slab pritisak turbine, kompresor airmatica i sva cetiri amortizera, brdo nekih senzora, plus rdja na coskovima vrata. Kazu ovi iz Mikoma oko 10000E da se sve sredi kod njih, OEM delovi :D Na kraju je drugar otisao preko i dovezao auto.

Link to post
Share on other sites