Recommended Posts

A ono jes tako, u pocetku plin nije licio ni na sta, sad se slazem da je to vec druga i modernija prica, vozio sam, vozio bih opet na plin ali generalno ako moze bez plina onda bolje ipak tako :D svako ima svoje misljenje i racunicu, sta radi, cime se bavi, sta vozi i koliko prelazi. Cale vozi Espace 3, 2.0 16v, zavoli je plin sek, 5 god pipnuo ga nije :D samo gas i poneki maaaaali servis istog. I bitno mu je samo da se sto jeftinije vozi :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

42 minutes ago, marko13 said:

Nisi svestan koliko je malo razlike izmedju motora iz 1995 I 2018.

Znas koji je jedini napredak. Ta cuvena ekologij. Ostalo sve manje vise isto.

 

Sam motor i nije toliko unapredjen, nema tu sta da se unapredjuje, ali najvaznije promene koje se ticu price o plinu su ogromne promene u nacinu ubrizgavanja, koje svojim nacinom rada najznacajnije uticu na rad i radni vek motora. O napretku u izradi plinskih uredjaja da ne govorim...

Link to post
Share on other sites

u golfu 5 i dalje ima delova iz dvojke tako da ono :)  plin je sada dosta savrseniji, ne mislim u hemiji, vec ovako rasprsivaci, dizne itd, brc bi trebalo da je dobar posto mu je i cena takva. Sada ima tih plinova koji se ponasaju slicno benzinu tako da nema neke razlike. Ja ne vozim na plin, ali sam imao 3.0 sa plinom i 2.2 pezo 607, nikad probleme nisam imao. Lovato i Zavoli uredjaji bili. 

Kod nasih polovnjaka je problem sto su motori zapusteni, pa ti na takav agregat ugradis plindzu sta ocekujes kako ce da radi :) a za divno cudo onaj moj komsija sto je imao e46 kupe imao plin, auto na benz trokira oce da umre motor, cim ode na plin zivne, kontra efekat :D

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, marko13 said:

Moze da ga ugradi ko hoces, koji hoces to je promasaj. Plin smrt za kola, unistava sve zivo. I nikad to taj auto kao na benzin.

Upravo tako, da je plin toliko dobar svi bi ga stavljali fabrički. Ja razumem da neko nema para i hoće da uštedi ali onda brate ne ide da voziš jak, momački auto kao što je ovaj Type S, takva kola nisu za one koji gledaju potrošnju. Smorim se svaki put kad vidim da neko tako upropasti dobar i redak primerak, dođe mi da ga kupim, izbacim to đubre, stavim KN filter i uradim izduv pa prodam dalje...

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, lajsna said:

Upravo tako, da je plin toliko dobar svi bi ga stavljali fabrički. Ja razumem da neko nema para i hoće da uštedi ali onda brate ne ide da voziš jak, momački auto kao što je ovaj Type S, takva kola nisu za one koji gledaju potrošnju. Smorim se svaki put kad vidim da neko tako upropasti dobar i redak primerak, dođe mi da ga kupim, izbacim to đubre, stavim KN filter i uradim izduv pa prodam dalje...

Ugradjuje se i u nove, nemoguce da to ne znas.? Ne u toj meri u kojoj bi se ugradjivao da kosta koliko i benzin, onda bi velikim silama i svetskim mocnicima to odgovaralo, sve je to politika koja se debelo odrazava i na autoindustriju. Pa da li je realno da je dizel skuplji od benzina?

Link to post
Share on other sites

Da, skuplji je zbog glupe ekologije. Proces proizvodnje dizela je skup. Da se izbace stetne stvari koliko je moguce.

Opet sto se plina tice, nije stvar mocnika. Los je za kola. Sagoreva pri vecoj temperaturi, isusuje, unistava izduv, auspuh itd. To nije pitanje mudrolije vec cinjenice.

Link to post
Share on other sites

Da toliko unistava motor, radio bih generalne na svakom autu :D Sa svakim autom sam presao preko 100000km, i dalje se jedan vozi, njega vidjam. A na satu da ne pricam koliko su presli.. Verovatno utice na motor, ali ne u toj meri..naravno da ga niko ne bi ugradio, pa ni ja, ali kad prelazis 25000/30000km, ne vidim zasto ne bih ugradio :) A sto se tice auspuha, cale dok je vozio 101, svaku godinu je menjao zadnji lonac, 2005 ugradjuje plin, vise ga nije ni pipnuo.. Gorivo nam je puno sumpora, jede grize sve :)

Link to post
Share on other sites

Dobro je kad imas snaznog benzinca i sluzi ti da ga gledaju komsije i do centra na kafu. “Nemaju para da voze 3.0 na benzin...” Vecu glupost ne mozes cuti.

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Nismo said:

Dobro je kad imas snaznog benzinca i sluzi ti da ga gledaju komsije i do centra na kafu. “Nemaju para da voze 3.0 na benzin...” Vecu glupost ne mozes cuti.

Kod BMWa, kao i kod sportskih vozila generalno, poenta je uživanje u vožnji a ne šta misli komšija. Donekle mogu da razumem da neko stavi plin u auto velike kubikaže kao npr X6 al mi baš smeta kad neko usere posebnog i rasnog benzinca  kao recimo ovaj TypeS ili nedaj bože neki M3, ako je po tebi ok plin u M3 onda stvarno ne znam šta da ti kažem....

Link to post
Share on other sites

A niko ga ne stavlja zato sto se lozi na ekologiju. Vec sto mora. Preskupo nam je gorivo a standard najmanji. Tako da sve razumem. Steta je u bilo koji auto ali sta da se radi.

Link to post
Share on other sites

Jedan je kod klinika na sredjivanju i ubacivanju normalnog motora, drugi se vukao po oglasu pre jedno 3 godine, treci je do pre pola godine bio redovna pojava na oglasima svaki put kod novog vlasnika/preprodavca.

Link to post
Share on other sites

Dobro a sta je tu cudno. Hoce ljudi M paket opreme. Nekada je to bilo mnogo redje nego sada. Sada imas gomilu M paketa po ulici a unutra 2.0D 

Svaki 5 audi S line oprema a unutra 2.0

Sasvim ok, svi hocemo sto bolju opremu ali ne zelimo svi da bacamo 1000e na glupu registraciju I jos potrosnja ludilo.

Prosto ne treba to svima. A jos vaznije nema niko da plati. Taj sto ima nece da vozi tarabu 20+god.

Link to post
Share on other sites

ima moj komsija u juznom bulevaru e34 karavan M pravi, samo motor ubacen drugi, NA ZALOST nije ga on izvadio voleo bi da je u njemu ostao. Ako prodjete nekad juznim videcete crnog, niko ne ostane ravnodusan, auto je bolest kako izgleda :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

Dobro a sta je tu cudno. Hoce ljudi M paket opreme. Nekada je to bilo mnogo redje nego sada. Sada imas gomilu M paketa po ulici a unutra 2.0D 

Svaki 5 audi S line oprema a unutra 2.0

Sasvim ok, svi hocemo sto bolju opremu ali ne zelimo svi da bacamo 1000e na glupu registraciju I jos potrosnja ludilo.

Prosto ne treba to svima. A jos vaznije nema niko da plati. Taj sto ima nece da vozi tarabu 20+god.

Ako je tebi ok da osakatis redak i cenjen primerak da bi se vozio jeftino u dobrom paketu opreme, ja stvarno ne znam sta da ti kazem.

Link to post
Share on other sites

Koja razlika, I sadasnji F10 ce biti u jednom trenutku redak model kada bude 20god stara raga.

Samo sada ima mnogo kola sa top paketom opreme. Toga pre nije bilo. Imao si M paket ako kupis M :)

 

Link to post
Share on other sites