Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 hours ago, lajsna said:

Nemoguće, u švabiju mora da ima?

Pa naravno da ima. Ali kada je rekao covek "nema" mislio je nisu cesti, nema polovnih i novih lako dostupnih. Vec te svaki veci kvar ili servis izadje kao da si kupio nov motor neki obican. Eto zato. Moze da se nabavi ali je skuplja dara nego mera...

Link to post
Share on other sites

Da se vrnemo na temu za plin. Ja nemam nista protiv toga, zadnjih 10 godina mi je to bio glavno gorivo pokretanja svih automobila (jedan jedini problem nisam imao). Sada sam uzeo dizel, sledeci cemo da vidimo :). E sad te price da unistava motor, da ga izem, pa kako to da meni ni jedan nije bio unisten? Statistika je surova, oko pola miliona automobila u DE je na plin (sto je oko 2%. Kod nas je taj broj daaleko veci iz razloga sto nam je dzep daleeeko plici nego dojče folksu :/. Nisam siguran da bi benzinca ikada vozio na nešto što nije plin :) (osim nekih egzotika tipa M3, M5 i slično / tu se slažem da je jeres). Taj argument da si kupio auto velike kubikaže i da treba da goriš novac, to se kod mene jednostavo krši sa logikom. Uvek takav auto možeš da voziš na benzin, kada ti je do "divljanja". A za ostalih 99% vožnje, možeš nekih 30-40% novca da staviš u džep.

Ja verujem da postoje ljudi kojima gorivo kao stavka (koliko košta) nije bitna, ali ja lično ne krećem u tom društvu. Dizel ekipa zna u centilitar koliko im troši auto :).

Tehnologija motora od 1995 do sada se nije promenila, ako izuzmes par sitnica. Preciznije dizne, manja tolerancija na lose gorivo, elektronika gde treba i ne treba, turbina gde se setis (pa i dve sto da ne :) ). Bregastih tu i tamo, za 50% - 150% vise, poneki varijabilni usisi, izduvi i tako ... tehnologija ista :) samo i ne bas. Materijali drugi, drugaciji ... I ne bas samo da je ekologija u pitanju (ne bar direktno). Tuda se krece trziste, sada imas benzince koji trose ispod 10l u gradu za 100 + konja. Toga pre nije bilo, jednostavno nije bilo.

Link to post
Share on other sites

Jok, samo su digli konjaze ali je potrosnja ostala ista! uzmes M20 2.0 i uzmes neki koji je vec danas aktuelan benzin 2.0 i potrosnja ista! samo ok, ovaj nov ima 20-30ks vise. Ali ni to nije toliko veliko.

Samo su nabili gomilu elektronike i ekologije.

Inace za plin, isto sam sve zivo vozio na plin ali da nisam morao ne bih. Odnisno nepodnosljivo je voziti na benzin. Prosto je preskupo gorivo.

Ako sledeci bude neki benzinac bice opet na plin. To je sigurno.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, marko13 said:

Jok, samo su digli konjaze ali je potrosnja ostala ista! uzmes M20 2.0 i uzmes neki koji je vec danas aktuelan benzin 2.0 i potrosnja ista! samo ok, ovaj nov ima 20-30ks vise. Ali ni to nije toliko veliko.

Misliš 100-tinjak konja više :) (konkretno kod BMW-a).

Link to post
Share on other sites

E30 2.0 od 92-95kw   -     E90 2.0 od 110-125kw   F30 isto samo 125kw

E30 2.5 od 95-125kw     -     E90 2.5 160kw

Vauu koji napredak... Jedino su napredovali dizel motori koje su nasvirali zahvaljujuci turbo motorima.

Ne racunam turbo motore!

Link to post
Share on other sites

Ok, pa bilo bi glupo da se nista nije desilo za skoro 30god koliko je razlika. Ali nije to nikakvo ludlo i vauu.

A potrosnja ista ili veca. A kladim se da bi vecina cak i na tom zapadu da im se ponudi da biraju 150ks -7L benzina ili 190ks-12L uzela opciju broj jedan...

 

Link to post
Share on other sites

M20B20 95 kW (127 bhp) @ 6,000 rpm - 164 N⋅m (121 lb⋅ft) @ 4,300 rpm

N20B20 180 kW (241 bhp) @ 5,000–6,000 rpm - 350 N⋅m (260 lb⋅ft) @ 1,250-4800

Preuzeto sa wikija :) 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, smg said:

M20B20 95 kW (127 bhp) @ 6,000 rpm - 164 N⋅m (121 lb⋅ft) @ 4,300 rpm

N20B20 180 kW (241 bhp) @ 5,000–6,000 rpm - 350 N⋅m (260 lb⋅ft) @ 1,250-4800

Preuzeto sa wikija :) 

Uzeo si najslabiji M20 i uporedio sa najacim N20 :) 

Pogledaj gore sta sam okacio od do.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, marko13 said:

Uzeo si najslabiji M20 i uporedio sa najacim N20 :) 

Pogledaj gore sta sam okacio od do.

Baš naprotiv, uzeo sam najjači m20 od 2000cc, tako isto i N20. Kubik za kubik ?

Link to post
Share on other sites

Nije najaci, imao sam ja 110kw fabricki sve regulare. Isla je verzija malo pojacana sa pletenom izduvnom granom. 

Kako god okrenes, nije ludilo skok a potrosnja ista za 30god palamudjenja.

Bolje da su skinuli 3L nego sto su dodali 30konja.

Link to post
Share on other sites

Moj stari kabrio 1990god. 2.0 110kw u koji je posle ubacen 2.5 i prodao sam ga.

Sve regulare, po sasiji i po papirima 110kw i ja sam se cudio jos kada sam ga kupio. Davno bese jos 2003god.

Link to post
Share on other sites

Secam se kada sam ga uzeo da smo se cudili. Jos uzeli kojekuda da proveravamo. Pa kao da nije nesto varano. Ali ono pre ko je to radio je skidao konjazu I kubikazu da bude jeftinije a ne dodavao :)

da bi na kraju izvalili da je sve po PS-u 2.0 m20 110kw I to je to.

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Shy said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12361110/bmw-325-325i-cabrio

Kako vam se cini ovaj, naciganjen malo sa ovim lajsnama alu sranjima.. lep je kabrio, nema sta,

vrv je je*acina sa krovom kad ga nacnu godine?

 

Paa brt meni je u sustini lep i lepo izgleda, jedino mi je malo agresivnija crvena boja enterijera. Ali nista strasno. A krov verujem da i dalje radi kako treba. Nije to pezo i sl :D znam da je njih krov cesto zezao.

Link to post
Share on other sites