Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jel bi vi radili servis menjaca na ZF ? ulje i filter, trenutno je 200tinak hiljada tipa 202 206.. Kaze Bata u Mirijevu jednom kad otvorim menjac pozdravi se od njega, zasto je to tako ne znam, ima neko ideju ? life time oil i ti fazoni

Link to post
Share on other sites

Naravno da ces da radis servis menjaca.

Ja sam na X-u(isto ZF) uradio 5 dana posle kupovine,jer sam morao da sacekam ulje i filter da stigne,inace bih uradio sutradan.

Svi filteri,sva ulja,rashladna tecnost...... Sve odmah.

Oko 10.000din ti je filter menjaca,jer ide zajedno sa karterom(plasticni) i oko 7l ulja moras kupiti(naravno zuto ZF) i to je oko 10000.

Zamena ulja i filtera je malo preko 200e. Zavisi koliko majstor naplati svoj deo.

Link to post
Share on other sites

To lifetime meni nikako ne pije vodu. Ja sam cuo da pustis malo ulja, ako nije crno crno i gusto, menjaj ga. Ako jeste ... ne diraj i teraj dok ne rikne ... Kontam da kada je bas zanemaren menjac, da ti sitni "opiljci" doprinose kakvom takvom radu menjaca ...

Ja cu vrv sledeceg meseca da uradim servis ... presao sam oko 50-55k sa automobilom koliko je kod mene. Vidim da su mu srafovi na karteru "novi" pa kontam da je neko pre mene radio servis ... ako nista, 300 evrica za drugi polovni i rokaj ...

Link to post
Share on other sites

Lifetime znaci 100.000km a ne bas dozivotno....

Ali realno dozivotno i bude jer kad se ne menja ulje u menjacu nijednom za 200.000km normalno je da mu je tu kraj zivota i to je lifetime :)

Ulje treba da bude sto svetlije,bez grafita i opiljaka,a ne crno....

Nemoze se proceniti na osnovu ispustanja par kapi ulja koliko je dobro ili lose.... Tek kad ispustis ulje i skines karter vidis kakva je situacija,ako ima opiljaka na magnetima,nije dobro,znaci da su metalne caure pojedene poprilicno i ostali sklopovi u menjacu,a jedu se zbog loseg ili slabog podmazivanja,jer je,ulje posle 100.000km izgubilo viskozitet...

Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Indorile said:

Sad kad konacno vozis auto nemoj da krenes da zapostavljas oglase :D

Cisto kako bi nas 5orica koji obilazimo forum, imali sta da vidim kada kliknemo na "unread content" :)

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Stefan L. said:

ljudi samo da kazem da sam ..

Da li bi mogao da podvučes crtu, poneki utisak, obzirom da si navozao sve... e60 benzinski motor, 330i kabrio, onaj stari 52tu koji je mislim malo hrapav za ove novije...kakav je m54 u odnosu na ove?

Za "na uvce" sta je onako top... jel su zamorni za mozak na duze staze kad se pritiskaju i sl..

Link to post
Share on other sites