Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Apsolutno se slazem sa vama sto se tice price sa sestacima i bmw. Ono sto bi onda gledao je 3.0 ili 2.5 

Za 2.2 primerak treba izdovojiti 500e godisnje i dodaj na to barem 2 do 3l vise po gradu sto se tice potrosnje. Plin bi morao da bude tu ugradjen, jer taj motor na otvorenom zna da srkne

Ps: prodao se crni izgleda, toliko o nepopularnosti :(

Link to post
Share on other sites

Vidi se da je ocuvan i pazen ... ali par stvari bode oci za taj novac. Za taj novac trebalo bi i krov da mu radi, da mu ne fale plastikice i slicno :). Radio bi takodje bio lepo da ima :D

 

Ali je lepo videti takav auto na oglasima, pored gomile krseva.

Link to post
Share on other sites
On 10/14/2018 at 7:38 PM, milosind said:

 

Gde da poteras taj od 3 litra.. kompromis neki traži, da imaš prostora da ga stisnes, to mora da se potera na dnevnom nivou..Vidi kod clana Castor sa foruma, on ima jedan 2.0 koji je još "devica" , nije mu crkavalo još ništa..hehe

Link to post
Share on other sites

Od prilike, za vece gradove..

Da uzme 2.0 kukao bi sto nije jaci, ovamo skupa registracija..a tek odrzavanje...*ebacina po servisima tipa "ne znamo sta mu je"..čir na dvanaestopalačnom crevu u najavi..

Link to post
Share on other sites

Da li sam ja "neverni Toma" ili to samo zavisi od prethodnog vlasnika, evo slučaja:

Za ovaj BMW se navodi da ima 180k km:
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13186238/bmw-320-d-m-paket

A za ovaj 270k km:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12494036/bmw-320-d-rezervisan

 

Kako je moguće da je u ovom sa skoro 100k km više koža u toliko boljem stanju? I to svetlija koža, po nekoj logici to bi tek trebalo da izgleda istrošenije, barem mojoj logici.

Za prvi se navodi čak da je kilometraža originalna što je propraćeno silnom papirologijom...

Odlično mi izgledaju oba, to ne sporim, ali ta kilometraža je vrag koji me uvek mori.

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Shy said:

Od prilike, za vece gradove..

Da uzme 2.0 kukao bi sto nije jaci, ovamo skupa registracija..a tek odrzavanje...*ebacina po servisima tipa "ne znamo sta mu je"..čir na dvanaestopalačnom crevu u najavi..

Ma jok ne bi kukao, 9 sek do 100 je skroz ok, sadasnji dizel ide 10.5, a znam da benzinac ima manje torka, sto nije toliko strasno jer sam vec navikao. Cinjenica je da bi mi bio izmedju ostalog i prvi auto sa zadnjom vucom, pa nisu ni veliki apetiti za konjima. A kod proverenog majstora bi svakako isao, tako je i sa sadasnjim kolima bez neprijatnih kvarova 50k kilometara. (servisi na vreme i preventivne popravke). 

Za vece gradove iliti Beogradske guzve koje u poslednje vreme nisu normalne, sestak bas i nije preporucljiv sa svojih 2 cilindra viska i 14 do 18l po gradu :)

Apropo ove 2 e90

Vidjao sam ja urnisanije primerke enterijera kod kola sa predjenih pravih 130k kilometara. Jednostavno vlasnici su nemarni, dodaj na to kucne ljubimce, decu koja jedu u kolima i generalno neodrzavanje enterijera. A imas i ljude koji su interpretacija Steve Zigona iz majstorske radionice i auto je ocuvan sa 300k kilometara. 

 

Link to post
Share on other sites

Imas tu ljude koji voze 2.0, pa neka se jave..garantujem ti da ce da  ti bude zao sto nemas ta dva cilindra "viska"..ide on lepo, moje misljenje je da je 2.2 perfektno izbalansirana trojka..vozio sam razne gti-jeve gsi-jeve sa do 2.0, mnogo su laksi i idu bolje od e46 koji pride ima zadnju vucu i dosta kg viska..probaj vidi..odrzavanje za 46 košta, samo da znaš

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Shy said:

Imas tu ljude koji voze 2.0, pa neka se jave..garantujem ti da ce da  ti bude zao sto nemas ta dva cilindra "viska"..ide on lepo, moje misljenje je da je 2.2 perfektno izbalansirana trojka..vozio sam razne gti-jeve gsi-jeve sa do 2.0, mnogo su laksi i idu bolje od e46 koji pride ima zadnju vucu i dosta kg viska..probaj vidi..odrzavanje za 46 košta, samo da znaš

Otrcana je vise prica o vecoj kubikazi, kao da je globa ista, ali izmedju b22 i b25 uvek bih pre izabrao b25. Kada iz b25 sednes u b22, imas utisak da ti je za kuku zakacena Skanija sa prikolicom.

Link to post
Share on other sites

Pa javi se i kazi neku rec..meni jeste globa..1 ili 2 mesecne zarade za registraciju..pff sitnica..2.0 moze da bude pristojan, 2.2 je bezobrazan, 2.5 je meni prejak!

 

Link to post
Share on other sites

Upravo o tome ti pricam, jeste prevelika globa, a najotrcanija prica je “bmw je sestak, samo 2.5 i 3.0”... Medjutim, ko merka 2.2, mnogo bolja kupovina je 2.5, za slicnu cenu odrzavanja i registracije...

Link to post
Share on other sites

Neka bude otrcana koliko hoces. Ali tacna prica! BMW jeste samo sestak a cetvrtak samo jeftina zamena da kazes da vozis BMW ?

Ko je vozio jedno i drugo svakako nece pri zdravom razumu reci da je bolji ili priblizno slicno kada vozis 4 ili 6 cilindra.

Link to post
Share on other sites

Sve se slazem, nego je otrcana prica kad neko to kaze na cudan nacin, a zanemari sve druge aspekte, kao i najvazniji - registraciju, pa kad pricaju to zvuci kao da je razlika u ceni registracije izmedju 318i i 325-330i 3000dinara...

Link to post
Share on other sites

To nikako! Registracija je ono sto je mene oteralo na 4 cilindra. Nije mi realno da dajem 300e vise za registraciju zbog 500cc vise. Prosto mi je mnogo. Iskreno i ovo 2.0 je previse pogotovo za nas standard.

Kao kada bi neko Nemcu e registracija ti je 3000e aj plati. Pa niko ne bi ni vozio kola!

Link to post
Share on other sites

Iskreno u pravu ste, jedino ja ne volim kad recimo neko meni licno kaze jebo te to vozis 4 klipa, tuc muc to nije to, a on vozi nesto iz 92ge, lak ispuco, 50 konja pobeglo iz motora, cajgeri sijaju ko uskrsnja jelka onda mi je to tek ofucana prica, kako god okrenuli vozimo BMW zbog njega samog i sto ga volimo, a da mi neko sad da na poklon g20 ili g30 zao bi mi ga bilo voziti po ovoj sugavoj zemlji i ovim putevima. A ista prica vazi i kad neko pljuje dizele i vice traktori vamo tamo, a vikendom provoza 2.0 benzinca do pumpe i nazad.

Link to post
Share on other sites