Recommended Posts

To ja volim kad cujem, narocito kad vozim burazerov 330xd cipovan pa kad stane neki da rezi sa benzincem pa ostane iza haha, dizel ore, al slozimo se, zivimo u zemlji gde se biju u Lidlu za piletinu, kakvi benzinci... Daleko smo mi od toga braco

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa dizel odlicno startuje zato sto ima obrtni moment kao kamion zbog turbine. Stani sa tim traktorom pored benzinca sa turbinom pa se javi!

Da se razumemo vozim i ja dizel. Ali to ne znaci da nisam svestan istine da je dizel za traktor!

Link to post
Share on other sites

Meni je malo muka od BMW je ovo, BMW je ono. Jako je jednostavno, BMW je sve ono sto je izaslo iz te fabrike. Sta kome mami osmeh na lice, i to je diskutabilno.

Ja bi najvise voleo da imam BMW sa tri cilindra, u buducnosti i bez cilindara. Vozio sam se u tesli model 3 i S i Boltu, to mami osmeh :) Bar meni :)

Vozio sam se i u f30 sa 4 cilindra i 2 turbine, ide to ko besno (davao mi je covek da probam, ja iskreno nisam smeo tudji auto da teram tako :) ). Takodje, kolega ima  f30 320D, na autoputu 200km/h sa 2k obrtaja i posle dizel za oranje :D:D 

Link to post
Share on other sites

Opste je poznato M4 ga izduva od BMW 435xd, tako da eto, a stajao sam lepi moj i sa abartima i raznim cudima sa tim e46 330xd, kad se navlacimo njima ostane samo da stisnu dugme i prebace na plin i odu kuci... M je lepota zbog zvuka, tihog mirnog motora, al ne vidim nista lose u dizelu i facama kad se ljudi iscude kako ide pravi dizel. Na zalost moj je 2.0d al ne daju mi se u Srbiji tolike pare za registraciju, ako bog da uskoro idem u Norvesku pa ce biti benzinaca :)

Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, NikNS said:

Opste je poznato M4 ga izduva od BMW 435xd, tako da eto, a stajao sam lepi moj i sa abartima i raznim cudima sa tim e46 330xd, kad se navlacimo njima ostane samo da stisnu dugme i prebace na plin i odu kuci... M je lepota zbog zvuka, tihog mirnog motora, al ne vidim nista lose u dizelu i facama kad se ljudi iscude kako ide pravi dizel. Na zalost moj je 2.0d al ne daju mi se u Srbiji tolike pare za registraciju, ako bog da uskoro idem u Norvesku pa ce biti benzinaca :)

Ma to sa zvukom, to kapiram, ali iskljucivo za vikend voznju i tih 1% voznje kada se kao "gasiras". 99% posto voznje velike vecine nas je u granicama normalne saobracajnih propisa. Ja kod benzinaca iskljucivo volim sto su tihi, bar po gradu. Na autoputu mrtva trka ... i ti benzinci su u postenim obrtajima kada se vec cuju (bar ove trojke sto sam ja terao).

Kod nas nije samo registracija problem (mislim jeste, ali nije jedini). Litra dizela na 100 km ovde sa ovim cenama uglavnom vecini je znacajna promena. Plin ljudi ugradjuju iskljucivo zbog ekonomije. Jezivi smo sa cenom goriva (relativnoj naspram prosecne zarade da ne pricam). JEZIVI.

Link to post
Share on other sites

Сутра када будем мењао ово мојe мало чудо узео би Турбака од 1.6 136 koњића! Мени лично не треба ништа јаче! Ретко када излазим на аут-пут....на сваком чошку радари,само гледају како ће паре да узму! Лично ми немамо овде АУТО -БАН(пут без ограничења),ретко ко и путује из свог града негде даље,то се све своди на љубав и заразу а код неких су то и комплекси! Када почну оне приче да ако имаш 4 клипа не возиш БМВ мене мука одмах ухвати....вози 3.0 а из града не сме да изађе зато што је лом! Важније ми је да је ауто у што бољем стању и да ме никада не остави....П.С. шта фали новом дизелу од 2.0 који се води као 316 или 318Д,НИШТА!!!

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Delija said:

Nema tog univerzuma, naravno. Lupetanje.

 

@smg

Sa ZF8 328i je na 120 km/h za dlaku iznad 2000 rpm - na 130 km/h je na 2200 rpm.

Tako da... :)

Ja samo da pozdravim Deliju, nisam ga dugo.video na forumu.

Link to post
Share on other sites

Kad hoces da kupis E46 sa 6 cilindara, i prezalis tih 250 evra vise za registraciju, suocis se sa cinjenicom da u Srbiji uglavnom nema 325i modela, a dobrih jos manje.

Onda prosiris potragu i ukljucis i 320i, pa i tu vidis da je slicna situacija.

E onda ako si strpljiv, cekas i cekas, pa cim ispadne neki bilo koji ocuvan i normalan M54, ti odmah kupis.

Ako je 320i, malo ti krivo sto placas istu registraciju za 20ks manje, ali posle vidis da je i on jako lep za voznju.

 

Pod uslovom da kupis dobrog, inace moze na nos da ti izadje, uostalom, kao i svaki auto, pogotovo bmw.

Link to post
Share on other sites

Da li je lupetanje ili nije bih lako pokazao videom, ali je problem sto je video na instagramu bio live, ukoliko neko prati onog momka iz Bosne Amera poznatijeg kao Dragon Garage, momak kad je bio u Svedskoj serijal, bas tu su se opipali bmw 435xd sa M4, gde su svi ostali u soku, pamtim po tome sto je neko bas prokomentarisao "Uzeo ga dizel zivotom" eto ako je neko gledao znace o cemu pricam. Da imam para ovde u Srbiji prvi bih uzeo M i gasirao kolko se to moze i to sto noviji, ali cinjenica je da se vise isplati i taj traktorski dizel 320d i davati 175 din za dizel, nego sto znam par drugara sa sestacima koji su zbog smeca od drzave ubacili plin i to ne kod Djure Pere nego u dobrim servisima pa je vecito nekih sitnih problema bilo, i polovan se skoro i ne moze naci dobar tj da mu glava nije pokrivljena od pregrevanja, dok evo u Norveskoj pre 2 meseca gledam jako je retko videti bilo koju marku Dizela, ili su na struju ili benzinci, nece ljudi vise zagadjenje... U svakom slucaju nisam mislio vredjati nikog ali ne moze se ni ograniceno gledati na sve iz doba kad su sva ova kola bila nova i danas posle 600k.

Link to post
Share on other sites

Gliso grešiš druže.. Taj e30 je bio toliko sladunjav da bi bmw osvojio svet i da je 1.2 stavio unutra, a oni su mu tutnuli 2.0/6 ni mečka to nije imala, oni su gurali 2.3 na 4 cil 2.5 na 5.. 6tak bmw je bio BREND do SKORA, jako sam ponosan na tu marku i na to da sam deo tog perioda[istorije] proziveo.. Sad je era dizel motora, budite ponosni što ste vi[veliki deo foruma] učesnici toga.. "Majmuni" iz bmw sve vide godinama unapred, sad mu stavljaju utikače za struju, spremaju se za nove naraštaje.. 

Da ne gnjavim više.. nisi u pravu.. 

Link to post
Share on other sites
On 10/19/2018 at 5:46 PM, Glisa said:

Сутра када будем мењао ово мојe мало чудо узео би Турбака од 1.6 136 koњића! Мени лично не треба ништа јаче! Ретко када излазим на аут-пут....на сваком чошку радари,само гледају како ће паре да узму! Лично ми немамо овде АУТО -БАН(пут без ограничења),ретко ко и путује из свог града негде даље,то се све своди на љубав и заразу а код неких су то и комплекси! Када почну оне приче да ако имаш 4 клипа не возиш БМВ мене мука одмах ухвати....вози 3.0 а из града не сме да изађе зато што је лом! Важније ми је да је ауто у што бољем стању и да ме никада не остави....П.С. шта фали новом дизелу од 2.0 који се води као 316 или 318Д,НИШТА!!!

Fali mu malo bolji diferencijal, svi se raspadaju. :)

Link to post
Share on other sites
On 10/19/2018 at 4:21 PM, Delija said:

Nema tog univerzuma, naravno. Lupetanje.

 

@smg

Sa ZF8 328i je na 120 km/h za dlaku iznad 2000 rpm - na 130 km/h je na 2200 rpm.

Tako da... :)

Druze moj, pa taj tvoj sto ide 120km/h na 2k obrtaja :) on je u vlasnistvu od jedno 0.1% ljudi koji kenjaju benzin vs dizel :). Ako pitas tu ekipu prepucavaca, njima ni to nije bmw, jer toboze nema 6 klipova. Skrenusmo sa teme :)

Moja poenta je bila da je BMW ono sto izadje iz te fabrike. A to da li neko nesto vise voli / mora da vozi .... to je potpuno bespredmetno raspravljati. Da je jedna stvar bolja od druge svima, pa postojala bi samo ta stvar.

Licno, vise volim benzince (a vozim dizel :) ). Osim benzin / plin varijante, meni je to jednostavno neodrzivo. Van svake pameti mi je da godisnje dam vrednost automobila za gorivo (a i ovako sam blizu :):):) ).

Benzin / plin u mojim ocima ima minus samo autonomija (tj koliko cesto moras na pumpu). Al kao sto rekog, misljenje je kao dupe, svi ga imaju :D :D

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, marko13 said:

Jeste to sa autonomijom je smor!

Krenem negde dalje pa vec preko 200km lovim pumpe. Smor...

Ma ja sam uzeo dizel samo da ne bi svaki drugi dan isao na pumpu ... znali me na pumpama po imenu :). Mislim, moze to i vecom bocom da se resi, ali tocak boca mi je prihvatljiv kompromis, vece boce vec nisu :(.

Jebiga, seci usi krpi dupe :)

Link to post
Share on other sites

E imao sam plin na nekoliko kola i sada imam na jednim. Jeste jeftinije i kako stvari stoje i cene goriva ima da se vratim na sporet. Ali je smaranje plin za medalju!

Nisam nikada stedeo ni na uredjaju ni odrzavanju i nikada to nije taj auto! Ko kaze da jeste samo laze sebe da mu bude lakse sto je od kola napravio reso!

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, marko13 said:

E imao sam plin na nekoliko kola i sada imam na jednim. Jeste jeftinije i kako stvari stoje i cene goriva ima da se vratim na sporet. Ali je smaranje plin za medalju!

Nisam nikada stedeo ni na uredjaju ni odrzavanju i nikada to nije taj auto! Ko kaze da jeste samo laze sebe da mu bude lakse sto je od kola napravio reso!

 

Ja sam jedan od tih sto je ubedio sebe :). Nikada ni jedan problem nisam imao sa plinom. Morao sam par puta (na redovnim servisima mimo uobicajenih filtera i ciscenja dizni) da ocistim i isparivac (jer nam je plin kao i sva druga goriva shit). 30 evrica ja placam redovan servis (jednom u dve godine ga radim sada od kako ga zena vozi). Imao sam 2 atesta (sto jeste smor zesci, ali je jednodnevno drkanje). E da, i jednom sam u isparivacu menjao membrate ... ne secam se tacno koliko je to izaslo. I to je to za jedno 100k km koliko je auto kod mene (mozda i vise). Kosilica 4 klipa m43 :) 

Link to post
Share on other sites