Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

16 hours ago, Nismo said:

To sam cuo sa vise strana, ali mozes li detaljnije molim te? ?

I molim bez odgovora “samo 1.9tdi”, jer ako budem hteo traktor potrazicu IMT ili John Deer.

Link to post
Share on other sites
On 10/29/2018 at 5:34 PM, Nismo said:

Drustvo, da li je neko imao iskustva sa ovim modelom:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12532027/audi-a4-s-line  ?

Planiram da nadjem 4-5 primeraka ovog modela i krenem u potragu, pa me zanima na sta obratiti paznju i kako se pokazao taj auto.

Погледај лимарију,код комшије је кренула добро да пушта,али сам убеђен да је ту мало ударан! Мотор му се баш чуо брундао,као да је при крају,нешто је чачкао(ово причам за 1.9 и 2.0тди)....сад већина не помиње ништа одмах почну причу у граду ми троши 5,5! Одмах окренем на време на кишу,знам да нису реални нимало! Имао је и модел пре и сада тај новији....за бензинце немам појма :) Унутра су клот..

 

Link to post
Share on other sites
On 10/29/2018 at 5:34 PM, Nismo said:

Drustvo, da li je neko imao iskustva sa ovim modelom:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12532027/audi-a4-s-line  ?

Planiram da nadjem 4-5 primeraka ovog modela i krenem u potragu, pa me zanima na sta obratiti paznju i kako se pokazao taj auto.

To ce ti bolje objasniti na audi forumu, tamo znaju detalje oko audija kao mi oko bmw. Jedino sto je sigurno je da dobro trosi.

Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, dredger said:

To ce ti bolje objasniti na audi forumu, tamo znaju detalje oko audija kao mi oko bmw. Jedino sto je sigurno je da dobro trosi.

Ma da l’ znaju? Znas ti kakvi su nasi ljudi “samo 1.9tdi” ?

Koliko nasi ljudi poznaju turbo benzince, da sam doziveo od tri “majstora” da mi preporucuju da ne uzimam, jer je los motor, a onda ja da ih proverim pitam “a golf v gti”, a oni “e taj je dobar”. Toliko...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Glisa said:

Погледај лимарију,код комшије је кренула добро да пушта,али сам убеђен да је ту мало ударан! Мотор му се баш чуо брундао,као да је при крају,нешто је чачкао(ово причам за 1.9 и 2.0тди)....сад већина не помиње ништа одмах почну причу у граду ми троши 5,5! Одмах окренем на време на кишу,знам да нису реални нимало! Имао је и модел пре и сада тај новији....за бензинце немам појма :) Унутра су клот..

 

Pitam coveka danas, krene i on pricu SAMO 1.9tdi, meni trosi 4L na otvorenom, 5L u gradu, ja ga gledam i pitam ga “jesi video sto inter ubi lacija sinoc?”. Tako da sam izbegao dalju debilanu.

Link to post
Share on other sites

Sto bi se reklo, o ukusima se na raspravlja. Ali kada ga vidim unutra, nekako mi je klot. Nesto mi je previse klot ta centralna tabla.

Kum moj je imao A4 1.8T 2004to. Vozio sam ga par puta. Ide to bas dobro, mislim,  ja sam bio zadovoljan. Jedino sto nije bas stedljiv motor (mogu da ga pitam koliko je to trosilo). I dugmici na klimi su mu se izlizali brzo (on ga je uvezao od tasta sa pravih 110.000).

Ovako, osim sto su mu ga 2x obijali i sto je imao prekid instalacija u vratima, nije imao problema.

Link to post
Share on other sites

Ono sto sam ja cuo od coveka koji je radio u Audiu bas za te njihove T motore zato sto je I mene zanimalo.

Kaze: odlicni motori, nema greske nikakve bas. Potrosnja 10+ I to je to.

Najveci problem kaze, neodrzavanje!!!

Link to post
Share on other sites

Taj 1.8t je odlican motor. Isao je u pasata, a4 i a6. Mozda jos negde pa sam zaboravio.Ide super, ali i trosi. Al jbg, nikad nece namestiti da ide i da ne trosi, konji su to, a kad rade treba ih napojiti. Trebao bi i taj 2.0t da je dobar, samo ja ne znam nikog da ga vozi. 1.8T jako dobro podnosi plin, za ovaj 2.0T ne znam. A trosi kao i svaki drugi benzinac od 200ks.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, smg said:

Sto bi se reklo, o ukusima se na raspravlja. Ali kada ga vidim unutra, nekako mi je klot. Nesto mi je previse klot ta centralna tabla.

Kum moj je imao A4 1.8T 2004to. Vozio sam ga par puta. Ide to bas dobro, mislim,  ja sam bio zadovoljan. Jedino sto nije bas stedljiv motor (mogu da ga pitam koliko je to trosilo). I dugmici na klimi su mu se izlizali brzo (on ga je uvezao od tasta sa pravih 110.000).

Ovako, osim sto su mu ga 2x obijali i sto je imao prekid instalacija u vratima, nije imao problema.

Pusti sad opremu, vise sam pitao kakav je auto generalno (mehanicki itd.). Ni naše E46-ice nisu neki šatlovi unutra?

Prelistao sam forume, na domacim standardna prica “2.0tdi i 2.0tfsi tesko djubre, samo 1.9tdi”, dok na hrvatskim forumima pisu hvalospeve o pomenutom motoru, uz napomenu “smanjiti servisni interval, sipati vrhunsko ulje i navici sebe da motor trosi ulje...”.

Sto se tice potrosnje, ja ga vidim kao malog potrosaca, u odnosu na karakteristike koje pruza, naravno.

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Nismo said:

Pusti sad opremu, vise sam pitao kakav je auto generalno (mehanicki itd.). Ni naše E46-ice nisu neki šatlovi unutra :)

Uz rizik da ispadnem fanboy, za taj A4 (pricam kumov), moj e46 je space shuttle unutra :D. (naravno stvar ukusa). Jos je njegov bio i Boze pomozi sa opremom ... 

Kazem, on mehanicki nije imao problema (mislim da je letvu volana menjao pored onog gore na vedenog). Doduse, njegov je bio van konkurencije, oko 100k pravih je presao kada ga je uvezao od tasta iz inozemstva. Ovaj ga je tamo novog kupio ... 

Link to post
Share on other sites

Vecina kola je sasvim ok samo ako se odrzava a ne kupi naravno raga u startu. Sto isto ne mozes nikada da znas.

Samo uvek postoje te price "jao nemoj taj.. taj je los..." Znate i sami, ono nikako M43 pa tako dalje.

Secam se neke cuvene "K" glave na mecki. To je neka babaroga i prica se prenosi sa kolena na koleno.  ?

Pitam ja cisto informativno " i reko sta je tu toliki problem? zasto nikako taj sa cuvenom K glavom"

Nikada nisam dobio neki smislen odgovor.

Link to post
Share on other sites

Heheh onaj kamuflazni je najbolji, samo mu trebaju nove gume za zimu, štekće malo ford je to ali se ne kvari..

pogledajte malo neku alfu da vidite sta je konzola centralka..hehe

Taj 2.0 turbo tera golfaGTi kao vetarrr, samo je prednja vuča malo džiberska rabota

Link to post
Share on other sites

Golf ima digitalnu tablu, potrosnja trenutna gravirana do 35 litra na 100, kad ga baja pretisne potrosnja ode na jos pola kruga, negde na 60-70..ne secam se bas najbolje..

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Shy said:

Golf ima digitalnu tablu, potrosnja trenutna gravirana do 35 litra na 100, kad ga baja pretisne potrosnja ode na jos pola kruga, negde na 60-70..ne secam se bas najbolje..

Audi ima digitalnu, gas-patos 6-7k rpm - 40L... Nego pusti gde ide kad se potopi, ima i kad stoji na 6L u osmoj brzini pri 90-100kmph.

Sto se tice pogona, radije bih 4x4...

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Shy said:

Ah izvini molim te, nisam lepo video..hehe  13 je bilo..

Naočale mi trebaju..

I dalje cekam tvoj post sa pametnom sadrzinom, ali uzalud... ?

Link to post
Share on other sites