Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Nismo said:

Audi ima digitalnu, gas-patos 6-7k rpm - 40L... Nego pusti gde ide kad se potopi, ima i kad stoji na 6L u osmoj brzini pri 90-100kmph.

Sto se tice pogona, radije bih 4x4...

Taj audi sto ti gledas nema 8 brzina ni sa rikvercom.

Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, Shy said:

Znam ja sta je s line, sta je prednja vuca, ne mora mi objasnjavas..

To tako treba da se vozi, zato je napravljen!! Ne moras da se meni pravdas za potrosnju decko..

I da se salis, tebi trebaju naocare. Ili menjaj dilera... Procitaj moje postove, pitao sam kakav je auto, kakav je za odrzavanje i slicno, drugi si poceli o potrosnji, ja sam samo komentarisao sprske bajke o 1.9tdi, koji je za mene klasican IMT.

Link to post
Share on other sites
Just now, Shy said:

Bato ja znam te brojke malo bolje od tebe, evo ti link prvi sa yt pa gledaj, ono istina prosek mu je 30-40...

Kad je pokazao 89-99 slatko sam se nasmejao..

Salimo se malo, nemoj se vredjas

Neće valjda non stop ici u iber?? Bio bi vozen ostro, ali ne uvek. Ne obracam paznju na potrosnju, jer sam pre par godina probao jednog avanta, koji me je toliko odusevio, da me nije zanimala potrosnja. Čak i da je uzmem u obzir, ne verujem da ide preko 15L ni u najgorim uslovima po auto. Svaki moj auto do sada je imao 0,5% gradske voznje i 99,5% voznje na otvorenom.

Ma naravno, sve ok.?

Link to post
Share on other sites

Ma ovo je ekstremna voznja, ko ima para da ga tera konstantno ovako..povremeno ga nagariš heheh. Nzm da li ste gledali test voznju McLarena f1 tif nidel ga je vozio po stazi, mislim da je on..

Potrosnja po extremnoj voznji je duplirala kilometrazu..100l na 50 ili  tako nesto slicno 75/50 ne secam se..moze to da se nadje mozda na yt..

Link to post
Share on other sites
On 10/30/2018 at 8:50 PM, smg said:

Sto bi se reklo, o ukusima se na raspravlja. Ali kada ga vidim unutra, nekako mi je klot. Nesto mi je previse klot ta centralna tabla.

Kum moj je imao A4 1.8T 2004to. Vozio sam ga par puta. Ide to bas dobro, mislim,  ja sam bio zadovoljan. Jedino sto nije bas stedljiv motor (mogu da ga pitam koliko je to trosilo). I dugmici na klimi su mu se izlizali brzo (on ga je uvezao od tasta sa pravih 110.000).

Ovako, osim sto su mu ga 2x obijali i sto je imao prekid instalacija u vratima, nije imao problema.

Meni se umalo nije zapalio zbog te instalacije u vratima... , kad je poceo da dimi, iscupao sam klemu sa sve stubicem akumulatora  ( skoro ) i to golim rukama...

Sto se tice generalnog utiska, iz mog ugla, kao vozacu kome su bitne te vozacke osobine nije se dopao ni malo, motor u nosu i zelja za nosiranjem me ubijala u pojam, elektronika se trudila da pegla to, ali fiziku ne mozes sakriti..., kvalitet dobar, ljusti se gumirano ali boze moj nije to za kuku lele, polozaj za volanom dobar, izolacija dobra, odise dobrom ocenom sa te strane, ima taj neki osecaj cvrstine...

Neki minusi ( kod dizela ) veliki servis skidanje "grudi" i to pasovanje nazad, smara do bola, prednji trap sa duplim viljuskama nije sjajan ni malo, oce zalepi sraf u aluminijumu i ide plakanje ( prosao skolu ) pa trazenje gremlina kad nesto lupka u svim tim ramenima opet glavobolja ( takodje prosao skolu )..., pristup letvi koja je na pozarnom zidu prakticno uzas, motor postavljen uzduzno potrpuno pogresno ako je samo fwd...

Sto se motora tice iz mog iskustva, ( ne ovog sto sam imao, taj je bio dizel ) imao sam par benzinaca u servisu.. Izgleda da je sve kako se  kome zalomi, ali oce da trosi ulje, oce da zezaju bobine, oce da zeza onaj ventil za ulje zbog kog strada bregasta, pcv ventil takodje kad se zapusi gura ulje u cilindar a posto im je tu i dizna, onda ide i koks jbg, oce na nekima i lanac da zeza, regulacioni ventil na turbini, u sustini imaju revizije za sve ove zajebancije i after market resenja, ali za daily drajvera potpuno nepotrebna zavrzlama...

Ako bih uzimao A4 sa benzinskim motorom, vise sam za 1.8T u B6 karoseriji, prvo mi je lepsi ( iako stariji ), a drgo taj 1.8 je drvo motor, stara skola, rese se vakum creva, pobacaju te gluposti u kantu, pozatvaraju, cepiraju i razguli do mile volje, ko hoce power, moze se stavi neki turbo k04 ili bar k03s i malo igrica s mapom, eto ga sa snagom istom kao i TFSI, ali glava mirno lezi na jastuku, snovi lepi, ne trebaju kafetini za glavobolje i slicno. .

Link to post
Share on other sites

Ima direktno ubrizgavanje? nego sta.. cime da parira konkurenciji..turbinom i ubrizgavanjem..

Ima da platis to bato..ima da ti skinu gaće u servisu..

Ovaj tokyo, familije mi, ko ćaleta pokojnog da slusam.. nesto sa "jekser" da ga popravim..odvijem tri srafa, motor uspadne na daske od kanala..

Link to post
Share on other sites

Zbog motora u nosu ima duple viljuske napred da bi malo ispeglao lezanje na putu. Svakako se slazem sa majstorom da je B6 bolji, na kraju, u njega moze i tng za razliku od TFSI gde tng ide malo teze.

Link to post
Share on other sites

Lep je e36, nema sta. Ko malo duze prati oglase, sigurno se seca onog e36 325i, crveni, m paket, crna koza,  cetvoro vrata,Klinik ga pakovao ako se dobro secam.Taj je bio jos lepsi od ovog. Ova zelena mi se nikako ne svidja. Taj je bio 5-6 soma. Al nesto smesno je bio presao.

Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, dredger said:

Lep je e36, nema sta. Ko malo duze prati oglase, sigurno se seca onog e36 325i, crveni, m paket, crna koza,  cetvoro vrata,Klinik ga pakovao ako se dobro secam.Taj je bio jos lepsi od ovog. Ova zelena mi se nikako ne svidja. Taj je bio 5-6 soma. Al nesto smesno je bio presao.

Secam se ja crvenog, bio je bas lep. Ako se dobro secam mislim da je imao 90k na satu, a za cenu sam siguran da je bila 7000e.

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Desmo said:

Zbog motora u nosu ima duple viljuske napred da bi malo ispeglao lezanje na putu. Svakako se slazem sa majstorom da je B6 bolji, na kraju, u njega moze i tng za razliku od TFSI gde tng ide malo teze.

Taj novi je mašina, motor novije generacije i to voze ljudi koji imaju para..ono ispade da ne valja..

 ja sam taj gti pecao davno pre bmw..dizne kostaju preko 1500e, provera se radi u Nisu u poršeu..qrac palac..

ko hoce da vozi mora da ima u dzepu i da ne kuka..meni je bio skup da ga parkiram po ulici i parkinzima raznim + ne moze ćale da ga opravi sa "jekser"

Link to post
Share on other sites

Da li znas sta je pisac hteo da kaze, u ovom slucaju fabrika koja je napravila taj motor kome dizne kostaju 1500e a performanse su slicne?

Sta je falilo predhodnom agregatu sem sto je trosio vise?

Link to post
Share on other sites