Recommended Posts

Malo ga kolje godiste jedino. Ali ko kupuje za sebe mislim da nije presudno. Ako je dobar kao sto izgleda, moze da bude dobra kupovina. Naravno da se prava slika dobije tek kad ga uzivo pogledas. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni je srce zaigralo kad sam ga ugledao, prva reakcija je bila ushićenje.

Sve je govorilo da je u dobrom stanju: i enterijer i servisna istorija, spoljašnjost...

Ali onda sam shvatio nešto poražavajuće - auto ima 20 godina, bez obzira koliko lep bio. Za sve to vreme je prešao 132000 km (verujem u kilometražu, nemam razloga da sumnjam).

I to je ono što me najviše i plaši (zvuči kontradiktorno, zar ne?). To govori da je u proseku prelazio 6500 km godišnje.

A razlog? Meni osim velike potrošnje ne padaju drugi razlozi. Meni je bravo hgt 2.0 od 147ks trošio oko 15 l/100 km gradske vožnje. Ovde lako mogu da zamislim od 17 do 20 litara.

Lep je, ali se bojim da je to više vikend auto, nikako svakodnevno vozilo.

A i za to bi ga vredelo imati, ako neko želi i može.

Ili se ja to tešim i namerno "kiselim grožđe", ko će ga znati :)

Link to post
Share on other sites

Mozda je nekome bio drugi auto u kuci, pa je zato mala km. Ima plin pa se potrosnja da izdrzati. Meni se svidja sto je benzinac, taj motor tu radi bez nekog opterecenja. A tek se razradio kako treba. Pre bi bio moj izbor nego neki 320d iz uvoza koji je sav raspecen i sa dusom u nosu. Ako je stvarno ta km i stanje koje ide uz nju, ko ga kupi ceka ga uzivanje.

Link to post
Share on other sites

Ja nisam nikada video e46 da su mu vratanca od piksle u takvom stanju kao na ovom autu. 

Cena jeste jaca, ali mislim da vredi svaki dinar. Za onog ko voli 6aka, zvuk istog a da bude kolik otoliko miran. E sad, stanje na slikama i u stvarnosti moze da bude razlicito ...

Link to post
Share on other sites

320d je tesko bilo naci jos pre 10 godina. Sada ja ne znam ni jedan E90 ili E60 da nije ubijen kao mace, E46 se pokazao cak kao mnogo izdrzljivija krmaca bar po nekim stvarima ako nista vozio se pre pomenutih modela vozi se i sad, samo jednostavno zamoreni su svaka im cast kako uopste idu po ovim putevima... Ovo konkretno vredi uzeti ko zeli tako neki auto za vikend da se posprda a za daily vozi f30 ili tako nesto sto je novo i ne mora da misli o mnogo toga iako je tuzna istina da taj F30 nikad nece preziveti ovo sto su predhodne generacije...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, legendica said:

Ja bi rado dao 4400 za neki top primerak E46 320d, nije mi problem da dam, problem je sto izgleda da ne postoji dobar primerak kod nas trenutno na prodaju.

A kad prodajes top primerak onda ti nude 3500...Ja sam imao srecu da svoj prodam u poslednjem trenutku inace sad je preko 4k dobiti za njega naucna fantastika.

Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto je off-topic, zanima me jedna stvar, ko od nasih forumasa zna da izvuce (instalira grejace u sedistima)? Imam kadice alkantara sa grejacima sedista, hteo bih da povezem grejace da rade dok moj auto nema fabricki, kupio bih one prekidace pored ASC-a u mom slucaju pa me zanima ko to zna da napravi kako valja. Pozdrav i jos jednom se izvinjavam sto ovde pisem jer nisam uspeo naci te postove na forumu a znam da sam ih video negde.

Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, NikNS said:

Izvinjavam se sto je off-topic, zanima me jedna stvar, ko od nasih forumasa zna da izvuce (instalira grejace u sedistima)? Imam kadice alkantara sa grejacima sedista, hteo bih da povezem grejace da rade dok moj auto nema fabricki, kupio bih one prekidace pored ASC-a u mom slucaju pa me zanima ko to zna da napravi kako valja. Pozdrav i jos jednom se izvinjavam sto ovde pisem jer nisam uspeo naci te postove na forumu a znam da sam ih video negde.

Za e46 ne znam, ali za e36 je jako jako jednostavno da se to uradi (ako vec imas grejace u sedistima). Kompletan "mozak" je u samim prekidacima .... ostalo je sve poprilicno jednostavno (ja sam prosao kroz to na e36ici). Mozda da bacis malo pogled po netu, i uradis ih sam (cenim da ces pre tako zavrsiti to).

Link to post
Share on other sites

Uh druze, da sam dobio dolar kad sam nesto zeznuo oko struje jedino sad bi pitao za patosnice u G20tci hahahah. Na E46 znam da stoje kod piskle prekidaci, pa bih kupio posebno prekidace te da bude OEM, samo treba izvuci od njih do sedista a to kontam da nije lako....

Link to post
Share on other sites

Ja imam zamensko 2600 mislim da kosta u firmi gde radim al ono je golo mora zastita pa farbanje, reklamacija nikad nije bilo eto cisto da imas u vidu cenu novog zamenskog.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Da li je neko bio da pogleda ovaj auto: https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12135808/bmw-320-cd  , mislim da će uskoro godinu dana kako je oglašen?

Ispočetka mislim da je vlasnik tražio preko 8000 evra, pa je vremenom obarao cenu. I sada je jedna od viših za to godište, i verujem da to mnoge odbija, ali me zanima da li ga je neko uživo video i da li je priča o kilometraži i stanju automobila verodostojna?

Link to post
Share on other sites

Ovako sa oglasa, kažeš misliš stoji uskoro godinu dana, a on piše "sad uvezen iz Svajcarske od prve i jedine vlasnice"?  Nešto se tu ne slaže...

Takođe, ako je sad uvezen za prodaju, zašto je registrovan? Ako ga je sad uvezao za sebe i bacio se još u trošak registracije, zašto ga odmah prodaje? 

U servisnoj praktično nema ništa, osim primopredaje 2005-te, i kao nekog servisa iz 2013-te koji ni pečat nema, sve zajedno malo čudno, jer u Švici se barem ovakva kola dobro održavaju.

Sve u svemu, ako ideš da gledaš, otvori četvoro oči (povedi nekog ko se razume u aute sa sobom). Srećno.

Link to post
Share on other sites

Na 104 hiljade ne bih rekao da se sediste vozacevo uspe tako iscesati na rubu, cudan je ceo auto nekako, motorni prostor opran definitivno, unutra je on ocuvan al ima indikacija o vecoj kilometrazi...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sigtran said:

Ovako sa oglasa, kažeš misliš stoji uskoro godinu dana, a on piše "sad uvezen iz Svajcarske od prve i jedine vlasnice"?  Nešto se tu ne slaže...

Takođe, ako je sad uvezen za prodaju, zašto je registrovan? Ako ga je sad uvezao za sebe i bacio se još u trošak registracije, zašto ga odmah prodaje? 

Siguran sam da sam oglas video još od uvoza, menjale su se slike koje je postavljao kao i cena, ali moguće da nije promenio opis.

Što se registracije tiče, moguće da ga je uzeo za sebe a pri tom pokušava da ga proda ako dobije dobru cenu.

Za sedište ne znam, uglavnom dobro izgledaju osim tog ruba, koji opet može biti pohaban zbog nekog dela garderobe ili ženske tašne...

Zato sam i pitao da li je neko bio i video auto uživo, jer je sa slika teško zaključiti da li je opis istinit, a cena navodi na pomisao da bi mogao biti.

Link to post
Share on other sites