Recommended Posts

Mi smo [mention=52290]NikNS[/mention] izgleda u ovoj prvoj varijanti [emoji3]
Teska prva kategorija, crkne mu nesto ja pizdim dan dva pa se setim da je presao ko gradski bus, kazem sve ma sve je to ok :D Inace dzabe nama mi svi imamo virus, i da imamo novo imali bi jednu ragu da mozgamo kao o projektu sta raditi i sl pa opet popravljali dok ovaj nov sluzi... :D Bice bolje jednog dana :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 hours ago, NikNS said:

Ili steci uslove nov uzeti na kredit pa dok je u garanciji brinuti osnovno cim je istek zamena staro za novo i teraj dalje... 
 

Cene naduvane zestoko, uslovljen da popravljas kod njih, uvale auto da ga testiras umesto da su ga oni probali do kraja, pa kad popusti negde onda opozivi koji do skora nisu obuhvatali nase trziste, ne znam kakvo je stanje sad.

Na dobar agregat i pogon u pretrazi napakujes od karoserije i opreme sta ti treba (malo stariji auto) platis malo vise, vozis se 10 godina, prodas, ponovis.

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites

Realno nista on nije skuplji nov od volva s80 ili v90, audi a4ke a6ce... samo sto mi sad u kesu ne bi imali set felni M paketa da uzmemo i to da se okupimo vise nas haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, dredger said:

Brate dobar je, al trosi kao sotona. Pa nisi mogao da se nasipas goriva u onog 525i e60. A da mu stavis dobar plin, vec si na 10 soma, a za tu lovu imas vec ozbiljnog dizela i 2.0 i 3.0

okacio sam ga samo zbog opreme, imao sam e46 lifestyle kupe onaj crni, prelep bio i ocuvan do jaja pa me udarila neka nostalgija :D sto se tice 525i trosi ne do ti bog :D

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, La Haine said:

Dredger dreši kesu

Pa jedino da mu dam alfu, a ostatak na lastiš. Mislim da to neki trgovac prodaje, nema ni jedan e66 u Zr. Bio je jedan, ali ga je covek menjao za S klasu. Stvarno sam bas velik fan BMW-a, ali kad stanu jedan pored drugog S klasa i e66 pojede ga Mecka. 

Link to post
Share on other sites
Pa jedino da mu dam alfu, a ostatak na lastiš. Mislim da to neki trgovac prodaje, nema ni jedan e66 u Zr. Bio je jedan, ali ga je covek menjao za S klasu. Stvarno sam bas velik fan BMW-a, ali kad stanu jedan pored drugog S klasa i e66 pojede ga Mecka. 
To je tacno, jos kad pomisli covek na onu pre ovog facelifta strasno. U rangu sa compact modelom E46 i multiplom :D04c86e3b9da0a3de8c861fcbe7f347a2.jpg

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nije sedmaja za radne ljude, nego za paradu, salim se malo, ima i boljih sedmica naravno.. Ali umetnost je da ga održis takvog kakav je u narednim godinama..

A da ga izvezes na bljuzgavicu i osoljen put i parkiras u pijaci.. Hehe

 

Link to post
Share on other sites

Zanimljiva je stvar koju sam i ja primetio da mi kao ljubitelji BMW svega od auta do hemijskih koje mozes dobti u ovlascenom, jako retko diskutujemo o drugim automobilima, pogotovo neka iskustva u sl, pomene se al nema blacenja nekog il si svestan da je neko auto krs ili nikom nista dok recimo po fijatovim forumu covek kuka kako mu 3 put kvacilo crkava kriveci Fiat a realno je da iz mesta krece sa polu pustenim kvacilom sa 3000rpm (vecina) a likovi ispod malo malo pominju bmw i kolko je skuplji ko da nam oni odrzavaju kola :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pazi, rece neki lik tamo da originalni plivajuci za stila kosta 100 000 dinara, nije neka razlika u ceni.

Ja se cuo sa dve radionice oko reparacije, kazu da moze da bude sve ko novo, mada za tu razliku u ceni 15-20000 dinara se ne isplati rizik? Za dizela ne znam!

Moj malko fijuce povremeno, nije prolupao još

Link to post
Share on other sites

@Nismo    interesuje me u tvom oglasu navodis da si cistio egr ventil i usisnu granu, ja sam moj egr na 2.0 100kw zablokirao skroz, ali me zanima sto si cistio usisnu granu, da li si osetio neko poboljsanje na autu, tipa snazi, vuci, potrosnji i sl... Da znam da li da cistim na mom ili ne :D Pozdrav.

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, NikNS said:

@Nismo    interesuje me u tvom oglasu navodis da si cistio egr ventil i usisnu granu, ja sam moj egr na 2.0 100kw zablokirao skroz, ali me zanima sto si cistio usisnu granu, da li si osetio neko poboljsanje na autu, tipa snazi, vuci, potrosnji i sl... Da znam da li da cistim na mom ili ne :D Pozdrav.

Sve je bilo skoro pa skroz cisto, imalo mozda 0,5mm garezi, to sam skinuo sve i odmastio. Tako da moj slucaj nije merodavan, bolje pitati nekoga kome je to sve bilo dobro zaprljano. Hocu reci - auto je isao odlicno i pre toga, potpuno isto posle toga. Samo sam iskoristio priliku dok je majstor resavao grejac, ja sam sredio ventil i granu.

Link to post
Share on other sites
Sve je bilo skoro pa skroz cisto, imalo mozda 0,5mm garezi, to sam skinuo sve i odmastio. Tako da moj slucaj nije merodavan, bolje pitati nekoga kome je to sve bilo dobro zaprljano. Hocu reci - auto je isao odlicno i pre toga, potpuno isto posle toga. Samo sam iskoristio priliku dok je majstor resavao grejac, ja sam sredio ventil i granu.
Kod mene prst nisi kroz egr mogao provuci, tako da iza ne verujem da je puno bolje a auto dok je imao fabrickih 136konja isao kao i sa 150 iako nije common rail... tako da bice zanimljivo onda :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, NikNS said:

Kod mene prst nisi kroz egr mogao provuci, tako da iza ne verujem da je puno bolje a auto dok je imao fabrickih 136konja isao kao i sa 150 iako nije common rail... tako da bice zanimljivo onda :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Skidaj usis i rukavice na ruke!

Link to post
Share on other sites

Meni je na 320 bila uzasavajuca grana , ociscena je profesionalno i nisam osetio neku razliku u performansama, auto je imao izmerenih 143hp od 150 sto je za 15 god ocekivano. Ociscena je da ne bi nesto krenulo iz nje neki grumen i napravio neku glupost

Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi sazna posto je porez za e90 120 kw limuzina 2006 god 1998 kubika ? ali tacnu cenu posto sam pitao vise njih i frljaju mi se sa ciframa od 15 do 20 000 dinara sto je apsurdno za ovaj auto da toliko kosta

Link to post
Share on other sites

Ako mislis na porez na prenos, on iznosi 2,5% trenutne cene automobila (prema katalogu, osim ako neka budala napise veliku cifru u ugovoru, pa onda uzmu tu cifru za osnovicu). Ta cena je za 14 godina star auto 10% od novonabavne vrednosti, koja je u ovom slucaju oko 4-5 miliona dinara.

Znaci, taj auto sad (kao) vredi oko 400-500.000 dinara.....a 2,5% od toga je recimo oko 100 evra.

Link to post
Share on other sites

Moj Stefane,nema tacne cene...

Katalog ima,gleda se po katalogu,vrednost automobila,pa se umanjuje vrednost za godine starosti,pa onda na kraju dobiju neku cifru od koje ti placas 2.5% za prenos apsolutnih prava. To odredjuje sluzbenik u poreskoj i od opstine do opstine moze da varira i do par hiljada dinara.Bas kao sto su ti i rekli od 15-20K din...

evo ti sa sajta orijentaciono

Minimalna kataloška vrednost vašeg vozila je: 471.852,36
Maksimalna kataloška vrednost vašeg vozila je: 700.497,80

Minimalna očekivana vrednost poreza je: 11.796,31
Maksimalna očekivana vrednost poreza je: 17.512,44

Link to post
Share on other sites