Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 hours ago, Sale-Sombor said:

Video sam i ja oglas taj na FB. Ali mi se cini da je taj koji je postavio samo skinuo slike i tera sprdnju... 

Mene auto stvarno zanima, pa ako neko ima neki kontakt vlasnika i zna da je na prodaju voleo bi da dodjem do njega nekako. 

iz e39 u e39 :D promeni malooo nemoj ka ja 4x e46 xD

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, somi92 said:

Ljudi koji antifriz ide u bmw 1 116i f20


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mozes da sipas G11/plavo zeleni 100% antifriz. Mesas sa destilovanom vodom, 1:1 i nema da te boli glava. 

Proizvodjac moze biti Total, Febi...

U NIS-u recimo, imas vec gotovu mesavinu, koju direktno sipas u hladnjak. Ta mesavina te sluzi do negde -35. I vise nego dovoljno.

U oba slucaja, moras znati koja tacno kolicina rashladne tecnosti staje u sistem. 

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, somi92 said:

Mislio sam samo da dospem malo, nisam mislio da menjam sve. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Onda izvuces malo iz sistema, pogledas boju i taj sipas, nema tu nauke. ?

Link to post
Share on other sites

Po cemu avioni? Meni je dizajn bmw-a lepsi, ali audi je isto toliko dobar koliko i bmw, voznja isto toliko dobra ako ne i bolja, udobnija. Ne bih da tvrdim, ali cini mi se da su TDI motori tih godina bolji kada se uporedjuje e60 i ovaj a6 iz oglasa, koliko puta sam cuo da dizel bmw pati od pucanja lanaca, zatezaca, sta sve ne, ne razumem se toliko u dizele vec samo kazem sta sam slusao. Za TDI se nisam toliko nacuo. Dok su Meckini CDI motori tih godina neprevazidjeni, i iza toga tvrdim i znam, imao sam ih par, slusao razna tudja iskustva, jednostavno neprejebivi dizeli u odnosu na konkurenciju. 

Link to post
Share on other sites

Audi nema izrazen prelazak klasa, meni u servis za soferku kad dodje a4 i a6 i iz sprdnje odem da vidim kakvi su nekako i A4 i A6 mi deluju jako blizu po kvalitetu i osecaju za volanom dok kod naseg cuvenog bmw-a je osetna razlika serija 3 5 i 7...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Jedini e60 u koji sam se vozio malo duze da osetim auto je 520d 2005, totalna klotara od opreme i bas bas sam bio razocaran u auto, smesno mi je bilo, ali to je bilo verovatno zbog prvog utiska, delovao je krs auto i "drljav". Vozio sam i vozio se u stari A6 2.5tdi iz 2002 godine, sa jakom opremom, auto je bio prava ladja na putu, udobnost neverovatna, cvrst auto. A vozio sam se i u audi a4 2013 2.0 tfsi, odusevljen sam bio. Imao sam dve E220CDI mecke 2003 i 2004 godiste, definitivno najudobniji od svih auta u kojima sam se vozio i vozio. Sto se mehanike tice, tvrdim sa su CDI motori najbolji ikad napravljeni, smesno za uporedjivanje ali moja Meca 2.2 cdi 150ks sa 460 000km na satu na -15 pali iz 2-3eg obrtaja ujutru, dok pored mene e39 sa 2.5d 163ks dugo vergla i trese se par sekundi dok nije stabilizovao rad, tu sam se odusevio i ukapirao sto narod stavlja Mecku na prvom mestu. Dim na auspuhu, meracu, cepu na toj kilometrazi? Ma kakvi. Svaki dizel bmw sto sam imao, audija nisam doduse, ali vw jesam sa tdi motorom, svaki je duvao i troskario ulje. Imao sam 5 mecke, od toga 4 dizela, ulje ni gram da potrose. 

Edited by Marence
Link to post
Share on other sites

ML270 CDI cale terao slepku iz nemacke, na satu imala oko 450000km, Bor-Nemacka-Bor pod teretom, gram ulja nije falilo, jebavao samo regulator pritiska goriva. 

Link to post
Share on other sites

Pa jasno, ali evo danasnje situacije, niko od navedenih nema pravi odgovor na petardu G30 M5... jednostano sah mat sa tim modelom je postavljen

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

mnogo se vozi bmw kod nas, postao je narodski auto, ima svega tu..nekada nije bilo bas tako..kad je Evropa posle 2001 naredila da se spuste dažbine, krenula je navala e46ica

Mecka se kod nas ne forsira vise toliko, to je veliki plus kod mene. Devedesetih je npr SVAKI gangster Srbije imao divču 124-orku, bas je bio isfuran auto, e36 ni dvogledom nije mogao da se navata, iako je bio mnogo lepsi tvrdji sportskiji manji kompaktniji.. 

Postali smo mejn strim sto kazu englezi, komercijala, ali ima logike neke tu, e 46 je dobar autić

 

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites
mnogo se vozi bmw kod nas, postao je narodski auto, ima svega tu..nekada nije bilo bas tako..kad je Evropa posle 2001 naredila da se spuste dažbine, krenula je navala e46ica
Mecka se kod nas ne forsira vise toliko, to je veliki plus kod mene. Devedesetih je npr SVAKI gangster Srbije imao divču 124-orku, bas je bio isfuran auto, e36 ni dvogledom nije mogao da se navata, iako je bio mnogo lepsi tvrdji sportskiji manji kompaktniji.. 
Postali smo mejn strim sto kazu englezi, komercijala, ali ima logike neke tu, e 46 je dobar autić
 
E46ca se jos uvek izdvaja iz ove mase stalnih fiat punta fiat stila yarisa, astre g, pezo 307-ce koji su cak i noviji E46 je "Ćaća" naspram njih kad vidis po gradu... Meni na ruku ide sto su svi facelift a moj stari tip sa lakom koji je bas u fulu i auto bas sljasti sjajem pa jos vise dolazi do izrazaja.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites