Recommended Posts

Neko je nekad davno rekao, bmw ispod 2.0 i 6 cilindara nije bmw ? Ove 316ice 318ice, 320d itd ne smatram "bemvejcima"... Zna se sta je BMW kada izgovoris, ozbiljan auto. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

16 minutes ago, Marence said:

Neko je nekad davno rekao, bmw ispod 2.0 i 6 cilindara nije bmw ? Ove 316ice 318ice, 320d itd ne smatram "bemvejcima"... Zna se sta je BMW kada izgovoris, ozbiljan auto. 

Bravo, napusti internet! ?

Link to post
Share on other sites

3.0 tdi motori kod audija su se pokazali vrlo pouzdanim ali kad dodje taj momenat za zamenu lanaca lancanika to te kosta 1400 eur dok kod bmwa samo 650e sto dajem veliki plus mom brendu ali...ima i kod audija prednosti u odnosu na bmw i obrnuto. Sto se tice merc benz-a poslednje sto sam probao je ML i GL i svidelo mi se za voznju ali nije moj fazon :)

 

Edited by Stefan L.
Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Stefan L. said:

Ovaj ne zna šta je full oprema. Taj i volan nema, s line vešanje, keyless go i nightvision ako ćemo da se proseravamo :)

Ima ohoho razlike izmedju b8 četvorke i c6 šestice. Kvalitet je isti al generalna udobnost audi a6. Lično iskustvo.

Igrom slučaja sam nabavio jedan, ovog godišta 2.0tdi

Bivši vlasnik je uzeo f10 2012 sa 2.0 dizel varijantom. Enterijer, prostranost i generalna udobdnost je na strani audija. Vozačke sposobnosti, naravno bmw. Kvalitet materijala unutra, audi. ZF menjač bmw. Izgled waaay bmw. Unutra baš i ne.

Bmw je od prvog vlasnika, malo kilometara na satu (manje od 80k). Već je bio poslat na zamenu egr, gluposti poput upaljača su uspele da mu crknu. 

Audi kupljen iz uvoza, pitaj boga koliko je prešao, trap se ne čuje, sve radi, motor za svojih 140ks skroz ok vuče šasiju od 1550kg, nikakvih problema za 3000km do sad pređenih sem crknute sijalice. Oprema retardirana, ima mmi, ovaj tel i trokraki volan koji bi uveo u svaki. Za nekog kome treba limuzina za putovanja odličan.

Gledao sam i a6 c7 varijante godišta ko bmw, preko 200k pređenih sa nekom ok opremom i raspon cena je od 15 do 20k, dok bmw tek u lci gde su ispravili sranja kao i sa f30 koji je morao 2 restilizacije od bočne izolacije do upgrade vešanja da bi zadovoljio mušterije koje su se i žalile na to.

Ispada kod bmw da samo treba kupovati lci varijante dok ovi ostali su u fazonu beta testeri ili jednostavno ljudi koji su bez nekog preteranog očekivanja od jednog brenda. Radiće to ne sporim, al takve gluposti pogotovo za te pare ne smeju da se dešavaju jednom ozbiljnom brendu. Ima ih i audi, to je premium vw, al moje iskustvo sa jednim kolima koje ulaze u 13 god za sad samo pozitivno.

Edited by milosind
Link to post
Share on other sites

Ni moj nema projektore ni p senzore, retardirana oprema kao što rekoh. Aj projektori manje više, ali izostaviti p senzore na autu od 5m je kretenizam i to ću morati da mu ugradim.

Al zato iz nekog razloga je nekom bilo bitno da ima fensi kuku koja se skriva ispod branika i doplaćivala se 1300e u dodatnoj opremi :D

ps: ovo ne vredi ni zbog godišta ove pare, sa tom opremom može ispod 7 da se nada

Edited by milosind
Link to post
Share on other sites

Ovaj motor/karoserija je ekvivalentno sa E39 2.0d 136konja jednostavno receno mrcina... A ovo ce uzeti neko u fazonu "ONA ne zna da on nema projektore i s line opremu" :D Tuga je kako ovi trgovci autima uvoze sad A4 2009 pa ka novijem i E90ke klotare to je zlo :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Ima covek jos slicnih automobila [emoji16] Inace auto ima bolestan zvuk i neverovatno koliko je nizak uzivo
Proverena prica, kontrola proklizavanja audijeva kao i sam motor, jedino su se bunili fanovi Lamba da im je Audi ubio taj osecaj voznje ali pokazala je praksa da je skroz ok auto. Jednom sam pomagao drugaru da odradi servis na takvom fascinantno mi je bilo da mu se ulje ispusta na 3 ili 4 srafa da ne slazem sad :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Sale-Sombor said:

Ima covek jos slicnih automobila ? Inace auto ima bolestan zvuk i neverovatno koliko je nizak uzivo

Pikavac.. R8, Hurracan, 911GT mnogo mali autići. 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Sale-Sombor said:

Ima covek jos slicnih automobila ? Inace auto ima bolestan zvuk i neverovatno koliko je nizak uzivo

Znam tog tipa, ima auto kranove. Na viberu mu je slika tog auta, ja mislio da je stavio ono, iz zezanja. Kad ono njegov auto.

Link to post
Share on other sites

Nije problem samo kupiti, treba ga i čuvati, registrovati, održavati, podneti eventualne popravke, gume, itd... Bez prosečno nekih 15k evra godišnje za navedene namene ne računati za oko 10-tak hiljada kilometara godišnje. Obaška gorivo.  Ima analiza na web-u i youtube-u. I još je ispada Gallardo jedan od jeftinijih za živeti...

A problem su i naši putevi, nemaš gde ljudski da uživaš ni sa dobrim BMW-om a kamoli sa Gallardom... :(

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Marence said:

De, de, sala mala, nista ozbiljno, ne vredjaj se ?

Hahaha, sto bih se vredjao, davno sam ja vozio sestaka (tacnije 3), davno su me prosla ta klinacka lozenja?

Link to post
Share on other sites

uvek nesto mora da fali :D ja cu ove godine ako sve bude po planu da uzmem opet e60, e90 je do jaja auto, samo tvrd mnogo u odnosu na e60, a ja sam prevazisao karting voznju. a vozi mi se i saltac, smara me matik :) 

Link to post
Share on other sites

Jel realno na onom 2005 god da je neko kad ga je narucivao uzeo najskuplja sedista sa grejanjem i hladjenjem, a nije uzeo onu skuplju klimu? Inace ovaj 2005 i nije M paket skuplji od 2008 M paket. Meninse visa svidja ovaj 2005.

Link to post
Share on other sites