Recommended Posts

ja sam uvezao "perfektan" auto iz svice,na kom je uradjen MFK 2 meseca pre kupovine,auto bez dinara ulaganja koji bi neko vozio X godina bez i ulje da promeni...ALI,

Odmah sevisi komplet,sva ulja,svi filteri(motor,menjac),amortizeri novi,servo pumpa(oslabila) i sabio sam preko 1000e po kupovini.

Jos je kupljen sa zimskim alu setom 17ca sa gumama starim godinu dana. Pa sam se otvorio i za letnji alu set 18ca i 4 ContiSportContact SUV jos lepu cifru...

 

Tako da je to individualna stvar,neko kupi dobar auto,u koji moze lagano da se skrlja jos 1000 i kusur eura,e sad neko to "nevidi" vozi i uziva,a mi sa dijagnozom AKA Stevo Zigon treba da se samoubijemo,najjeftinije je :)

 

 

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sam uvezao "perfektan" auto iz svice,na kom je uradjen MFK 2 meseca pre kupovine,auto bez dinara ulaganja koji bi neko vozio X godina bez i ulje da promeni...ALI,
Odmah sevisi komplet,sva ulja,svi filteri(motor,menjac),amortizeri novi,servo pumpa(oslabila) i sabio sam preko 1000e po kupovini.
Jos je kupljen sa zimskim alu setom 17ca sa gumama starim godinu dana. Pa sam se otvorio i za letnji alu set 18ca i 4 ContiSportContact SUV jos lepu cifru...
 
Tako da je to individualna stvar,neko kupi dobar auto,u koji moze lagano da se skrlja jos 1000 i kusur eura,e sad neko to "nevidi" vozi i uziva,a mi sa dijagnozom AKA Stevo Zigon treba da se samoubijemo,najjeftinije je [emoji4]
 
 
Steva Zigon brat nas napaceni :D Inace pominjao sam drugar sto ima BMW 4ku oterao u servis u Oslu u Norveskoj dobio lik link na mail gde moze live streamom da prati sta mu rade na autu ima 4 kamere, skuvas kafu i gledas i ludis ko Zigon hahahah

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Pomalo vezano za temu [emoji3] elem, drugar dobar uzeo M47 e60 520d, 2006 god, isli zajedno do CG, korektnu opremu ima, lepo radi i ide. Platio ga 6.500e iz uvoza. I sad ga povezem na inpu/scanner i autocom iiii zakljucimo; 50e svi grejaci, throttle valve actuator - glavi i blokira ponekad, polovan 70e, preveliku struju vuce abs/dsc centrala (i tu ima neki problem), ventil turbine glavi/prepunjava (taj problem cest i na e70) vrvt polovan oko 50e, dizne odlicne (ali radjene), amortizeri svi ljuljaju, svi za zamenu, monroe 360e (3 god gar), kayaba 400e, trap odlican iiii zamajac pliva za sve pare i krlja. Zamajac 750e i korpa i lamela sig bar 200e. Sttooo znaci od ulaganja u startu oko 1.600e i 100e min ruke dolazi do cifre od 1.700 e... a ako bi bio kao ja lud i nenormalan iskopao bih ja tu jos sigurno soma. Eto malo kratkog infa i iskustva za kolege. Kazem auto ovako sasvim fino radi i ide [emoji846]
Jeste ali opet dodjes dodjes do cifre polovnjaka koji u koji ces opet sve to da spucas. Ja sam mog platio 5100e jos malo ce 2 godina kod mn sa prenosom i registracijom i svim budalastina na sto sam bacao pare izasao me 7700e sto je opet cijena koliko se kod nas krece auto bez opreme na ime kupca. Meni se zalomio dobar auto,drug na primjer nije prosao tako odlicno uzeo u De 2008 e60 530d m paket fabrii sa sport menjacem(saltanje na volan) izasao ga 7500e ali posle toga zakucao menjac,jos nekih zajebancija uglavnom spucao u njega jos nekih 4000e. Isto tako brat od strica mi kupio isto 530d manual masu kilometraze je auto imao nikad filter i ulje vazda na rezervu i opet taj auto nidje nije stao. Znaci opet sve zavisi kako se kome zalomi

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, LWFtheDJ said:

Уђем погледма ову петицу и мислим се скупа а испод одмах оглас https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/9206041/audi-200-20v-turbo-quattro?ref=gen_ad и одмах видим да је цена ок :)

Link to post
Share on other sites

Kakva dva titana i drumske krstarice... blago onom ko moze sebi priustiti jedan od ova dva da ima da uziva u svojoj ljubavi. Naravno pokazuje se koliko je bmw u tom dobu bio kompletniji auto i daleko ispred drugih tj u neku ruku bio trend seter gde su cak i menadzeri bmw-a izjavili jednom kako se njihovi modeli shvate i zazive nekad cak i posle 5 godina posle datuma predstavljana. Velika je steta sto su otisli van tog vizionarskog razvoja ali i ne moze ih covek krivi u kapitalizmu punom konkurencije :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Sa tih 128k km promasena poenta auta maksimalno, to je napravljeno da se vozi a ne da neko silji bobana na istog u garazi.
Pored onog sto sam rekao cekao sam i tebe da napises ovako kreativan i posve realan komentar :D svaka ti ko u Njegosa. Apsolutno se slazem

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Bar za razliku od M3 vlasnika imaju visko [emoji3] 
Ne znam jednog ko je imao M3 a da nije imao glavobolje oko hladjenja [emoji16]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, NikNS said:

Ne znam jednog ko je imao M3 a da nije imao glavobolje oko hladjenja emoji16.png

 

Imas srece, ja ne poznajem nikog ko ima pravi M. U Zr ima e36M i to je to. Bio je ranije dok sam ja kocku vozio jedan 320is (takozvani mali M) ali nije bio u MT2 opremi. Kad je sjebo motor, ubacio obican 2.0, is bio skup za popravku.

Link to post
Share on other sites

Rodjak u US mi ima F30M tj imao je dok se nije razocarao pa sad drlja nekog Grand Cherokee-a doduse nije SRT ili nesto nadrndano nego obican neki benzinac sa velikom kubikazom sto je standard kod njih, i dobar prijatelj iz detinjstva dodje leti sa crvenim E46 M3 dok je na odmoru i znam da mi je vilica otala kad me pokupio ispred zgrade i upali smo u neki spic kreni stani kad sam video 39l prosecna potrosnja hahah :D Auto ide to niko je spori ali snagu krene da skuplja tek preko 5k do tad je bar po meni subjektivno ko i vecina obicnih auta, dok je totalno druga prica kad sam vozio 330xd e46 204 fabricke ks i cipom podignut na 285 plus turbo je radjen izduv usis itd... Tad sam video kako pravi dizel moze da ide uz malo cackanja i sta znaci taj obrtni moment u ispaljivanju auta[emoji16] Posle kad sam seo u moj 320d samo sto mi suza nije potekla hahahah

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Slazem se, zato sam i rekao subjektivno, osrcaj je kao da jace zalepi 330xd dok ovaj bez pola vibracija i samo ostrijim zvukom dize mnogo vecu brzinu :D cudno je, ali jedno je zasigurno najgore je kad shvatis da i jedan i drugi nisu tvoji. PS. Momak je odrzavao auto ovde i uvek je trosio ulje, zalio se u Nemackoj u ovlascenom ljudi uzeli uzorak poslali na analizu i promenili gradaciju ulja, sad bukvalno trosi manje ulja nego i jedan E90 kod nas 2.0d :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites