Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, NikNS said:

Malo je i fokus :D

Bar nema problem s lancem. Nisam neki fan forda, ali jedino njihov 2.0 dizel radi kako treba. Ima samo klasicne probleme s diznama, al to uradis i miran si.

Link to post
Share on other sites
Bar nema problem s lancem. Nisam neki fan forda, ali jedino njihov 2.0 dizel radi kako treba. Ima samo klasicne probleme s diznama, al to uradis i miran si.
Nije jedini, Elantre, Rav4ke stare one 2.0d4d i ti fordovi su odradjeni da samo vozis i uzivas, jeste da kvaliteti plastika nisu neke i ceo auto nije pravljen da parira tim autima, ali po gradu i kao porodicni auti su odlicni.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, NikNS said:

Nije jedini, Elantre, Rav4ke stare one 2.0d4d i ti fordovi su odradjeni da samo vozis i uzivas, jeste da kvaliteti plastika nisu neke i ceo auto nije pravljen da parira tim autima, ali po gradu i kao porodicni auti su odlicni.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Мој матори са Фокусом прешао скоро 300к...отишла пумпа за нафту(200Е,серво пумпа 30Е и три грејача су била 30 до 50Е) Пали иде вуче не пушиии :) 

А не би морала цела пумпа него је прво отишла елктороника и један СТРУЧЊАК лоше поправио и после се матори изнервира и узме целу за пумпу :) И после слушам мењају турбине на 150.000,ова код мен прешла 500 гаратујем!

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites
Мој матори са Фокусом прешао скоро 300к...отишла пумпа за нафту(200Е и серво пумпа 30Е и три грејача су била 30 до 50Е) Пали иде вуче не пушиии [emoji4] 
А не би морала цела пумпа него је прво отишла елктороника и један СТРУЧЊАК лоше поправио и после се матори изнервира и узме целу за пумпу [emoji4]
Ja sam vozio pre 2 meseca focus 2002. 18ttdi ili kako mu je vec oznaka, 510k na satu auto poteze kao lud, zamor se ne oseca samo se vidi...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, NikNS said:

Ja sam vozio pre 2 meseca focus 2002. 18ttdi ili kako mu je vec oznaka, 510k na satu auto poteze kao lud, zamor se ne oseca samo se vidi...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

То је тај...мотор може 500к да пређе ништа да му се не дира потписујем! А ако се редовно одржава милионче лагано! Унутра јесте као Пунто али за по граду и ко нема захтеве неке велике НЕ ПОСТОЈЕ боља кола за мање пара!

Link to post
Share on other sites
То је тај...мотор може 500к да пређе ништа да му се не дира потписујем! А ако се редовно одржава милионче лагано! Унутра јесте као Пунто али за по граду и ко нема захтеве неке велике НЕ ПОСТОЈЕ боља кола за мање пара!
Kaze i vlasnik ovog, menjao je jednu diznu, alternator i to je to. Auto ko sto kazes lici ko punto al posle pola dana vozikanja sa njim skontas da je udobniji, startniji i tisi od bilo kog fiata. Cak i lepo zarezi, jedino izgled je diskutabilan ali to je stvar navike i ukusa. Uvek bih pre kupio po gradu Focus 2005 ili onu Fiestu 2009 i milina

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ford samo 2.0d i 1.8d. Ovi sl generacije 1.4 i 1.6 mislim da su hdi i nisu ni blizu ovim starijim. Plastike u enterijeru su im stvarno lose, ali generalno su to ozbiljne mrcine. 

Link to post
Share on other sites
Ford samo 2.0d i 1.8d. Ovi sl generacije 1.4 i 1.6 mislim da su hdi i nisu ni blizu ovim starijim. Plastike u enterijeru su im stvarno lose, ali generalno su to ozbiljne mrcine. 
Sto bi u prevodu bilo odlican daily o kom ne mislis vec uredno mehaniku odrzavas i to je to. Takvu reputaciju u americi imaju honde i toyote uzmu ljudi i ne misle o glupostima, redovan servis i samo podizi kilometrazu haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
WEC Sebring 1000 milja, 20.45-03.00
Eurosport1
Fala ti taman imam vremena da pustim korenje kuci taman ce ovo super doci da se gleda [emoji41]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Kako vam se cini ovaj bmw?
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14016006/bmw-318-18i
lepo izgleda ali treba to uzivo videti i probati [emoji4]
Za pocetak ne znam zasto bi neko stavio branik od facelifta na stariji tip jer je morao menjati nosace branika i vrsiti prepravku pa i maglenke menjati, ne kazrm da je udaren ali entuzijazam koji gajimo prema kolima nam uglavnom namece da se ide na Mtech 1 i Mtech 2 branik... Mozda je dobar temelj ali klot oprema i taj famozni 1.8 uzeti samo za alternativu ako ne nadjes neki 2.0i :) Sve u svemu treba videti

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

@Marence

CAM00151.jpg

Podloska donja ipod zadnjih opruga mora da se zameni ovom malom. Gurnes je u čauru sa navojima, nasadiš je u ležište, preko čaure ide opruga, na vrh opruge ide gornja guma odbojna koja pasuje od od fabrike..

Ja sam morao da ti kazem, da ne ispadnem sisica posle...budzevina malo, nista strasno.

Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, La Haine said:

@Marence

CAM00151.jpg

Podloska donja ipod zadnjih opruga mora da se zameni ovom malom. Gurnes je u čauru sa navojima, nasadiš je u ležište, preko čaure ide opruga, na vrh opruge ide gornja guma odbojna koja pasuje od od fabrike..

Ja sam morao da ti kazem, da ne ispadnem sisica posle...budzevina malo, nista strasno.

Hvala ti puno buraz, imacu to u vidu.

Link to post
Share on other sites
On 3/12/2019 at 12:11 PM, dredger said:

Ja bi siljio, vozio nedeljom na kafu i to gas max do 3.000 odrtaja

2,500 dok kazaljka ne izadje iz plavog podrucija! :D

Link to post
Share on other sites

 

@niki ns

tog "mondea" kad kupis, spavas kao beba, na svakih sat budjenje i vristanje, samo nema mame da te utesi i da mleko, pa agonija duze traje, prakticno dok se ne umoris, onda sve iznova...

Edited by TOKYO
Link to post
Share on other sites
 
@niki ns
tog "mondea" kad kupis, spavas kao beba, na svakih sat budjenje i vristanje, samo nema mame da te utesi i da mleko, pa agonija duze traje, prakticno dok se ne umoris, onda sve iznova...
Znaci ipak bolje kupiti fordovog :D neko vreme pre e46 sam bio jako zagrejan za tako jednog da kupim ali jako malo ga ima pa sam na kraju jedino nasao jednog taxistu sasvim slucajno sa njim i covek je generalno zadovoljan u fazonu nije imao nekih vecih problema jedino pola stvari unutra od elektronike je otkazalo mehanicki je kao ok... U svakom slucaju zanimljiv jer je redak

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, La Haine said:

@Marence

CAM00151.jpg

Podloska donja ipod zadnjih opruga mora da se zameni ovom malom. Gurnes je u čauru sa navojima, nasadiš je u ležište, preko čaure ide opruga, na vrh opruge ide gornja guma odbojna koja pasuje od od fabrike..

Ja sam morao da ti kazem, da ne ispadnem sisica posle...budzevina malo, nista strasno.

Postoji neki luft u sicevima, gde sam ubacio tipa neku gumu, da li se luft resava ili ne, ne znam! Kod mene sve stoji na mestu, ne skripi, ne lupka itd..  samo sam ukazao na eventualni nedostatak! 

Snalazite se kako znate!

 

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, NikNS said:

Znaci ipak bolje kupiti fordovog :D neko vreme pre e46 sam bio jako zagrejan za tako jednog da kupim ali jako malo ga ima pa sam na kraju jedino nasao jednog taxistu sasvim slucajno sa njim i covek je generalno zadovoljan u fazonu nije imao nekih vecih problema jedino pola stvari unutra od elektronike je otkazalo mehanicki je kao ok... U svakom slucaju zanimljiv jer je redak

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 

Jaguar je morao da ostane teska egzotika i eksluziva. Nisu smeli 2.0d da ubace kao ni te jeftine enterijere. Znam da sad svi imaju dizele i te price, ali jaguar je morao da ostane jaguar. 6 cilidara da im bude sirotinjska varijanta. Benzin naravno. Posle ovog XJ predzadnjeg, nista mi se vise ne svidja. Izgubio je tu plavu krv koju je imao.

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, dredger said:

Jaguar je morao da ostane teska egzotika i eksluziva. Nisu smeli 2.0d da ubace kao ni te jeftine enterijere. Znam da sad svi imaju dizele i te price, ali jaguar je morao da ostane jaguar. 6 cilidara da im bude sirotinjska varijanta. Benzin naravno. Posle ovog XJ predzadnjeg, nista mi se vise ne svidja. Izgubio je tu plavu krv koju je imao.

Jaguar odavno nije vise izvorni Britanski eksluzivni auto. Tu su akcije imali i Bmw, Ford..sada je Tata motors iz Indije. Ako Indijac kaze da se ubaci 2.0d tako ce i biti. Vreme emocija i tradicije je proslo. Tako diktira trziste. Slicna stvar je i sa Bentlijem. "Made In UK" ali je platforma vozila na Audiju Q7. 

Link to post
Share on other sites
Jaguar odavno nije vise izvorni Britanski eksluzivni auto. Tu su akcije imali i Bmw, Ford..sada je Tata motors iz Indije. Ako Indijac kaze da se ubaci 2.0d tako ce i biti. Vreme emocija i tradicije je proslo. Tako diktira trziste. Slicna stvar je i sa Bentlijem. "Made In UK" ali je platforma vozila na Audiju Q7. 
Pa ista stvar kao sa Galardom, skines airbag na volanu znak audija, pa im je i to bilo malo kupili ljudi i motore tj Ducati. Veci pojeli ostale i sad oni diktiraju kako i sta... Jedino cenim neke nove inovacije sto radi recimo Skoda sa modelom Kodiaq i Renault Koleos sto se ipak upustaju u to da prave i SUV auta iako ranije nisu imali toliko dodirnih tacaka

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites