Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

7 hours ago, Nismo said:

Kojak sada, a imam u podrumu i set sa Citizen-om?

Ja sam na Durano, za sada su se pokazale odlicne. Jedino sto se trose bas brzo, oko 6-7k izdrze (mekane su), mozda i vise ako im menjas mesta (no ja to ne radim, nekako mi nije bezbeno za nizbrdo. Ali im je grip fantastican. Doduse, ja sam uzeo malo "deblje" sada, 25 mm. 

Osim cene i duzine trajanja, svaka preporuka ;) 

Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, smg said:

Ja sam na Durano, za sada su se pokazale odlicne. Jedino sto se trose bas brzo, oko 6-7k izdrze (mekane su), mozda i vise ako im menjas mesta (no ja to ne radim, nekako mi nije bezbeno za nizbrdo. Ali im je grip fantastican. Doduse, ja sam uzeo malo "deblje" sada, 25 mm. 

Osim cene i duzine trajanja, svaka preporuka ;) 

Dosta je slicna Kojaku, dugo sam se i lomio izmedju njih, ali ipak uzeo Kojak, jer imam i Citizen (koji ima gripa za razliku od Kojaka), vozene pola sezone, pa sada kombinujem, zavisno od vremenskih uslova itd.

Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, dredger said:

Sto je meksa, to krace traje, ali ima bolji grip.

Naravno, zato i rekoh da je mekana :). Kada je sirina gume 23-25mm i imas dva tocka, sa 70km/h u krivini dobro dodje :D 

Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, dredger said:

Brate, nije to sporo jbt. Ja ne znam koliko brzo se vozi ti bolji biciklovi, ali tih 70km/h mi ne deluje naivno

A да ли да отворим тему о бајсевима...још нисам себи узео један :D

Link to post
Share on other sites
38 minutes ago, Glisa said:

A да ли да отворим тему о бајсевима...још нисам себи узео један :D

Otvaraj brate. Nemam ni ja ozbiljniji bajs, ali sam poceo ozbiljno da se lozim.

Link to post
Share on other sites

Ауууууу ала ти шуриш :)...отварам тему овде,сваки савет и сугестја би добро дошла(мада већ сам питао једног члана појаснио ми је 80%) :)

Link to post
Share on other sites

 Неки колектор нека дође да исправи све грешке. :) И да се прозбори која реч о мењачима :)

Link to post
Share on other sites

Sef u firmi gde radim je skoro nekom njegovom porucio i ugradio foxov neki amortizer 1100e kosta... kad sam to video skontao sam da nije najvan sport uopste. Al po gradu i neki za 250e zavrsi posao po njegovoj prici a uvek mozes menjati komponente eto na primer tu prednju viljusku. Samo ram mora imati potencijala... ja bi voleo kad bi neko strucan uzeo da nam sroci sta da gledamo i odakle krenuti :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma ima svasta, al realno ja npr nisam tako dobar biciklista da mi trebaju te skupe vile. Ima neki americki bicikl, santa kruz, santa monika, bem li ga...Kad ga narucis dobijes ga rastavljenog u drvenom sanduku, znaci extra. Biciklizam je sport kao i svaki drugi, ako si ekstrem treba ti brdo para. Evo moj surak je kupio polovan bulls lt29, 250e ga je platio, ulozio je u njega jos jedno 150 i stvarno je odlican. Mislim da za nas amatere i rekreativce ne treba bajs skuplji od toga. Vi sto ste vise u tom svetu ispravite me ako gresim.

Link to post
Share on other sites

Ako znate nekog da je u potrazi za sedistima za E46 da znate da prodajem Alkantara kadice, odlicno stanje nisu pocepana niti ista, sedista su mehanicki podesiva visina/dubina/ nagib/ napred nazad, imaju grejace i mrezice pozadi, zadnja klupa je deljiva, u sredini naslon za ruku i dzak za skije. uz njih dajem i tapacire. 

https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Delovi-i-alati/Auto-Enterijer/BMW-3-E46-Sportska-Sedista-75125625-oglas.htm?filter_id=371422263

Jos slika i to mogu poslati na viber cena je 200e tolko su i mene izasla tako da tapacire poklanjam :)

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dredger said:

Ma ima svasta, al realno ja npr nisam tako dobar biciklista da mi trebaju te skupe vile. Ima neki americki bicikl, santa kruz, santa monika, bem li ga...Kad ga narucis dobijes ga rastavljenog u drvenom sanduku, znaci extra. Biciklizam je sport kao i svaki drugi, ako si ekstrem treba ti brdo para. Evo moj surak je kupio polovan bulls lt29, 250e ga je platio, ulozio je u njega jos jedno 150 i stvarno je odlican. Mislim da za nas amatere i rekreativce ne treba bajs skuplji od toga. Vi sto ste vise u tom svetu ispravite me ako gresim.

Potpuno si u pravu, za 300-500 evra mozes da kupis sasvim solidan bajs (i za 250 ako naleti). Kao i za sve u zivotu, 80%-20% (tj za 20% vremena/vrednosti dobijes 80%, a onih ostalih 20% moras da platis 80% vremena / vrednosti). 

Hocu da kazem da bajs od 1000e nije 2x bolji od onog od 400-500. Jeste bolji, ali ne 2x. I tako redom, ovaj od 2000 je relativno malo bolji od ovog od 1000 ... profesionalcima su te margine bitne. Ali meni recimo, neka gornja polovina amaterske vozenje, to su krajnje nebitne stvari.

E sad, ja sam puno para dao za karbonski bajs, jer nisam hteo da rizikujem sa polovnim (karbon je relativno lako ostetiti, a ne bi da mi pukne negde na silazu niz Divcibare ili Venac :) ). I to sam cekao da bude proslogodisnji model bajsa ( i iz "izloga" probni) , i nacenkao se preko mailova da dobijem popust za Bozic :D.

Edited by smg
Link to post
Share on other sites
1 minute ago, La Haine said:

Dvostruki salto..otvoreni prelom..hehe..dal si ti decko norm

Jednom se zivi :). A decko nisam odavno (i ne vozim vise ovako, otkako sam tata i imam kredu za gajbu, ne jurcam vise ... toliko) :) 

Ako mi verujes, padao sam samo sa 20km/h i ispod ... ovako brzo, ocigledno nisam (jer se vrv pada samo jednom).

Link to post
Share on other sites