Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11 hours ago, Nismo said:

Zavisi kako se gleda, ako ga poredis sa 520d i 525i jeste skup, ali ako pogledas sire, auto je cista egzotika i jedini na oglasima sa tim motorom. Ima ljudi koji zele E39 V8, ne pitaju koliko kosta, ako je fabricko stanje.

Voleo bih da si u pravu, videcemo koliko ce stajati na oglasima.

Link to post
Share on other sites

Al da ga je vozio ljubitelj i nije bas, far kondezuje, nije registrovan verovatno od kako je dat u prodaju a vrlo je moguce da je tako i odrzavan. Dobro to treba pregledati uglavnom jaki modeli budu samo predmet izivljavanja i uzima se noviji :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Zet kad je kupovao novi A4 davne 2008 godine, imao je opciju benzin ili dizel, da bi na kraju se odlučio na traktor gorivo, jer su imali fazon sa ,,preporučenom potrošnjom ulja'' do pola litre na 1000km (strana 258 na owners manual A4). To se na dizelu ne dešava ( doduše desio im se dieselgate al to je druga priča :D )

O potrošnji ulja imaš link

https://www.a5oc.com/forums/a5-general-q/90849-2-0-tfsi-oil.html

U suštini je kako te zalomi, topla preporuka je da se dooobro pretrese motor ako ima neku servisnu knjižicu (možda je nešto uradjeno u garanciji) premeri kompresija, pomoli bogu itd :D

Link to post
Share on other sites
Zet kad je kupovao novi A4 davne 2008 godine, imao je opciju benzin ili dizel, da bi na kraju se odlučio na traktor gorivo, jer su imali fazon sa ,,preporučenom potrošnjom ulja'' do pola litre na 1000km (strana 258 na owners manual A4). To se na dizelu ne dešava ( doduše desio im se dieselgate al to je druga priča [emoji3] )
O potrošnji ulja imaš link
https://www.a5oc.com/forums/a5-general-q/90849-2-0-tfsi-oil.html
U suštini je kako te zalomi, topla preporuka je da se dooobro pretrese motor ako ima neku servisnu knjižicu (možda je nešto uradjeno u garanciji) premeri kompresija, pomoli bogu itd [emoji3]
Ja evo slusam kako se kunu svi u audi benzince pa zato. Svaka cast na infou, izgleda da ce se ipak gledati druge marke [emoji23]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam ljudi trAze po 4k za punoletne automobile leseve... proda li se ista po tim cenama?! Ja prodao kupea e46 zadnji dan oglasa i to za 3 soma prosle god a pogleda nekad oglase traze ljudi i danas po 4k za jos gora kola...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Delija said:

BMW sa 105 ks? Pffff... 9_9

Realno, za svakodnevnu daily voznju i ne ti treba vise. E30 sa M40 motorom u 316i ili 318i varijanti uz redovnu zamenu ulja je real bulletproof od motora. Potrosnja je prihvatljiva a eventualne probleme resavas jednostavno. 

Link to post
Share on other sites
Realno, za svakodnevnu daily voznju i ne ti treba vise. E30 sa M40 motorom u 316i ili 318i varijanti uz redovnu zamenu ulja je real bulletproof od motora. Potrosnja je prihvatljiva a eventualne probleme resavas jednostavno. 
Danas u povratku s posla, plavo ljubicasti M4 na semaforu u centru Novog Sada, pravi pravcati ///M... Jedno 4 kilometra bulevarom smo isli rame uz rame od semafora do semafora. I prodje mi kroz glavu to za daily ti ne treba vise. Njemu dzabe par stotina konja vise od mog 136hp kad si u guzvi to sto je ///M svakako ne levitira :D

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Elvir said:

Realno, za svakodnevnu daily voznju i ne ti treba vise. E30 sa M40 motorom u 316i ili 318i varijanti uz redovnu zamenu ulja je real bulletproof od motora. Potrosnja je prihvatljiva a eventualne probleme resavas jednostavno. 

Vozio jedanaest godina 1991. E30 M40 u 316i. Žalim samo što ga ranije nisam otuđio.

Ne shvatam želju ni nameru da se kupi tako nešto u ovo vreme. A da se nije kvario i da je održavanje jeftino, to možda sada kad su svi delovi bofl.

Ne shvatite ovo pogrešno, kupio sam ga od trećeg vlasnika sa 90k km, kupljen nov u Mariboru sa kompletnom servisnom istorijom.

Nije bio ni jeftin za održavanje, niti je trošio malo; a što se tiče udobnosti, upravljivosti, možda je bio pojam za one godine, ali je to neuporedivo sa novjim modelima.

Link to post
Share on other sites

A daj ne lozi nas, sta ti se kvarilo na tom autu? Ja sam vozio kocku 1.6, 1990 god, pa to je bilo samo menjaj ulje na 5.000km i gas. Ne znam sta tu ima da crkne? Najozbiljnije popravke mi bile jednom visko crko i menjao sam bregastu. Ali to s bregastom sam ja bio nesto sjebao stvar. Ja bi pre vozio lepu, zdravu utegnutu kocku nego e46 benzinca. Lepa kocka je postala atrakcija. 

PS kad smo vec kod kocke, pogledajte prvi post u ovoj temi 

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, pesimista said:

Vozio jedanaest godina 1991. E30 M40 u 316i. Žalim samo što ga ranije nisam otuđio.

Ne shvatam želju ni nameru da se kupi tako nešto u ovo vreme. A da se nije kvario i da je održavanje jeftino, to možda sada kad su svi delovi bofl.

Ne shvatite ovo pogrešno, kupio sam ga od trećeg vlasnika sa 90k km, kupljen nov u Mariboru sa kompletnom servisnom istorijom.

Nije bio ni jeftin za održavanje, niti je trošio malo; a što se tiče udobnosti, upravljivosti, možda je bio pojam za one godine, ali je to neuporedivo sa novjim modelima.

Nisam ni tvrdio da tako star auto nije podlozan kvarovima vec da se eventualni kvarovi/problemi, jednostavno resavaju. 

Link to post
Share on other sites

Ja sam ga prodao davne 2010. godine, a imao sam ga dok je još bio relativno mlad, kupio sam ga sa malom kilometražom, sa nepunih 10 godina starosti u izuzetnom stanju.

Danas ove kockice ne mogu ni da zamislim kako izgledaju i koliko su prešle.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, pesimista said:

 

Danas ove kockice ne mogu ni da zamislim kako izgledaju i koliko su prešle.

Jedini malo veci problem kod kockica je limarija. Ipak je prastar auto. Mada se i to da srediti. Kada imas dobru osnovu u vidu dobre limarije, sve ostalo se parcijalno i jednostavno resava. Delovi kako polovni tako i novi u kopijama su dostupni na sve strane.

Moje iskustvo je da od kada sam sredio limariju na kocki, nepoznati ljudi mi prilaze i hvale mi auto. :) Ja cak ni nemam neku fensi opremu u vidu alu felni i slicno. 

Recimo, ja sam danas video dobrog Ficu u saobracaju, 750/850. Veruj da mi je zanimljivije da vidim tako nesto neko neki noviji model, pa makar bio i BMW.

Link to post
Share on other sites

Kod matorih kola je zajebana bezbednost. Za vikend auto je odlična fora, al kad vidim kako voze ljudi voze stiliće, megane, pa i puntiće, ne bude čoveku svejedno da se zaputi na neki put ili magistralu, a da ne pričam po gradu. A opet pomenuta vozila koliko toliko bezbednija za put nego kocke.

A ona fora, matorci išli sa fićom na more sa današnim saobraćajem sa tonu+ teškim kolima u okruženju je sve samo ne baš bezbedno. 

Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, milosind said:

Kod matorih kola je zajebana bezbednost. Za vikend auto je odlična fora, al kad vidim kako voze ljudi voze stiliće, megane, pa i puntiće, ne bude čoveku svejedno da se zaputi na neki put ili magistralu, a da ne pričam po gradu. A opet pomenuta vozila koliko toliko bezbednija za put nego kocke.

A ona fora, matorci išli sa fićom na more sa današnim saobraćajem sa tonu+ teškim kolima u okruženju je sve samo ne baš bezbedno. 

Verovatno je tako ako ides u krajnost. Sa nekom umerenom voznjom/brzinom imaces punu kontrolu nad autom, i tako uticati  na bezbednost i umanjiti rizik od nezgode. Fiat Punto ima neke prednosti u vidu bezbednostih asisesncija ali s obzirom da se radi o laganom vozilu (Cak i od kocke lakse za nekih 100kg), u slucaju sudara sa nekim tezim autom, velike su sanse da bi posledice bile lose po Punta. Grande Punto i Stilo, su vec druga prica. 

Link to post
Share on other sites