Recommended Posts

1 hour ago, dekisha said:

Valja li motor u E46 restyle 320i 170konja vozi li ga neko ovde?


 

Ja, i mislim da je vrlo kvalitetan i dugovecan motor, za svoju snagu ne trosi previse i ide solidno. Kupi neki ispod 300.000km i nema da brines, uglavnom samo promenis delove rashladnog sistema.

Registracija mu je nerealno skupa u Srbiji....ali ja to racunam kao dodatnih 200-250 evra godisnje naknade sto vozim benzinca sestaka ( jer inicijalno je reg. otprilike 250evra za vecinu auta od 2000cm3). 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, smg said:

Resivo je ako se izujes kada uzmes auto :). Pogotovo za sestake. E46 je pogotovo poznat da mu puca ekspanziona posuda i da pojebe posle sve. Ja sam na m43 menjao bio lulice i sva creva (znao sam za jadac). Iskreno nisam hladnjak, a sada se nesto nosim sa mislju da prilikom sledeceg menjanja antifriza da uradim i to.

Da kucnem u drvo, nisam imao nikada problem, sto ne znaci da necu :D:D:D 

Гумица термостата,хладњак,рачва на уласку у мотор,она испод усиса где се скида десет ствари и опет се тешко приђе,и она иза мотор где сам шутао све по гаражи и накрају док нисам изгребао руку нисма је вратио на место! Из навике отворим хаубу,пипкам пуша ли где,гледам у хладњак и на крају када видим да нема ништа накезим се.....ахаххахахахха :D:D

Edited by Glisa
Link to post
Share on other sites
17 hours ago, hermes said:

Ja, i mislim da je vrlo kvalitetan i dugovecan motor, za svoju snagu ne trosi previse i ide solidno. Kupi neki ispod 300.000km i nema da brines, uglavnom samo promenis delove rashladnog sistema.

Registracija mu je nerealno skupa u Srbiji....ali ja to racunam kao dodatnih 200-250 evra godisnje naknade sto vozim benzinca sestaka ( jer inicijalno je reg. otprilike 250evra za vecinu auta od 2000cm3). 

Kad ste spomenuli 320i, kakvi su oni u E seriji( e90 i e92)? Onaj od 170ks. I da li Bmw ima ok benzince u tim godistima i serijama? Posto je poznato da 320d sa 177ks ima problema i da nije bas medju pozeljnijim motorima. A opet manja je reg, jer je ispod 2000cm3.

Link to post
Share on other sites
Kad ste spomenuli 320i, kakvi su oni u E seriji( e90 i e92)? Onaj od 170ks. I da li Bmw ima ok benzince u tim godistima i serijama? Posto je poznato da 320d sa 177ks ima problema i da nije bas medju pozeljnijim motorima. A opet manja je reg, jer je ispod 2000cm3.
Napeti dosta, jako retki ali sluze dobro. Mnogo manji stres trpe od dizela te stoga na pomenutim kilometrazama je u boljem stanju. Licno poznajem jednog taxistu koji vozi vec par godina e90tku sa tim motorom i zadovoljan je. Morao je menjati hladnjak i kaze sam covek tesko je naci neki da nije doziveo vec u proslosti kuslus zbog rashladnog sistema. Inace klasican bmw benzinac, sve ce crci oko samog motora al motor nece haha

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ima puno zanimljivih tekstova o tom  320si e90 iz limitirane serije. Definitivno auto koji ce da ostane pokolenjima da pricaju o njemu...

Bio je jedan u Kamenici kod Valjeva, kompletan..samo da se "bućne" heheh, ko ima kintu..

Sigurno je jedno, da nije za nekog seljobera koji ce da kuka nad njim.

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites
Jako mi je glupo kad neko uveze auto i napise prvi vlasnik u Srbiji, to je fazon izvuces neku domacicu iz bordela i dovedes i kazes drugarima ja sam joj prvi u Srbiji :D respekt za coveka sto ga je kupio novog, takav motor i oprema svakako je unikatan. Bolje dodati jos malo kupiti onaj 328i iz NSa sto je u fulu opremom jedino nije facelift ali po meni tim bolje [emoji16]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Osim M Sport paketa - skoro pa klotaric.

Manuelna klima, mali displej, nema ni tempomat 9_9

 

I jos nesto - ima parking senzore napred, a nema dugme na centralnoj konzoli za ukljucivanje???

Znaci, lupan, pa branik zamenjen prvim na koji su naisli na otpadu.

Edited by Delija
Link to post
Share on other sites
Osim M Sport paketa - skoro pa klotaric.
Manuelna klima, mali displej, nema ni tempomat [emoji16]
 
I jos nesto - ima parking senzore napred, a nema dugme na centralnoj konzoli za ukljucivanje???
Znaci, lupan, pa branik zamenjen prvim na koji su naisli na otpadu.
Ma oglase pise i kurta i murta. Klotare mrtve ubijene. Em udarano em razdrndano. Dovoljno pogledati oglas od 5500 6000 soma E46 to je jedino dobar primerak. Ovo ispod za 2 soma je cista vencanica.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Delija said:

I jos nesto - ima parking senzore napred, a nema dugme na centralnoj konzoli za ukljucivanje???

Znaci, lupan, pa branik zamenjen prvim na koji su naisli na otpadu.

Sa kakvim se predznanjem ide u kafanu :)

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Delija said:

Osim M Sport paketa - skoro pa klotaric.

Manuelna klima, mali displej, nema ni tempomat 9_9

 

I jos nesto - ima parking senzore napred, a nema dugme na centralnoj konzoli za ukljucivanje???

Znaci, lupan, pa branik zamenjen prvim na koji su naisli na otpadu.

Brate, da li je moguce da ih prave bez tempomata ... majko jedina ... 

Za manuelnu klimu nemam sta reci ... DACIA ;) 

Link to post
Share on other sites

Verovao ili ne, u varijanti koja se nudi na nasem trzistu - i na G20 je tempomat "dodatna oprema" 9_9

U Nemackoj ne mozes da pazaris bez njega, naravno.

Isto tako u USA ne mozes da pazaris bez professional navigacije, koznih sedista i bar Hi-Fi paketa ozvucenja.

Link to post
Share on other sites
Misljenje? 
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14308980/bmw-320-20-d-m-paket
Aktuelna cena za veliki servis za ovaj model? Ovo je motor od 184hp samo za belgijsko trziste
Deluje pazeno, vidi se da je presvlacen volan, da je proveo 3 dana u perionici tipa ali deluje ok. Bar sa slika deluje negovano. Jedino mene uvek drze u pripravnosti ove hdr slike i efekti sa instagrama cuda mu*a da auto sto lepse izgleda a nigde slika motora, ili sa kanala da se da prikaz i sl. Skoro da vise niko ne zadize tepih u gepeku da slika lim i slicno. Malo slika ali deluje kao potencijalni ako te zanima definitivno vredi videti :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Deluje pazeno, vidi se da je presvlacen volan, da je proveo 3 dana u perionici tipa ali deluje ok. Bar sa slika deluje negovano. Jedino mene uvek drze u pripravnosti ove hdr slike i efekti sa instagrama cuda mu*a da auto sto lepse izgleda a nigde slika motora, ili sa kanala da se da prikaz i sl. Skoro da vise niko ne zadize tepih u gepeku da slika lim i slicno. Malo slika ali deluje kao potencijalni ako te zanima definitivno vredi videti smile.png

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Veliki servis drugara izasao 1450e pre neki dan plus ostalo kvacilo zamajac i par sitnica. Jos dobar nam prijatelj radio auto tako da definitivno nije jeftino a moze otkriti jos dodatih problema...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, NikNS said:

Veliki servis drugara izasao 1450e pre neki dan plus ostalo kvacilo zamajac i par sitnica. Jos dobar nam prijatelj radio auto tako da definitivno nije jeftino a moze otkriti jos dodatih problema...

Au sunce ti poljubim. Pa sta spada u veliki servis? Do somica mi je skroz ok, ali ovako ... sumanuto ...

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Delija said:

Verovao ili ne, u varijanti koja se nudi na nasem trzistu - i na G20 je tempomat "dodatna oprema" 9_9

Nista, nudicu im zenin e36 i da mi doplate :D :D:D 

Link to post
Share on other sites