Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, Zeljkamp said:

Volim da vidim lepog golfa. A vidis ti kako on drzi cenu, za te pare imas skoro i bmw 5 da kupis istog godista, a seriju 3 da biras. 

Link to post
Share on other sites

Do sada nisam imao Golfove i ova sedmica je prvi Golf koji sam uvezao. Drugar koji zivi u CH ga je vozio neko vreme pa mi ga je preporucio. Da nije tako, verovatno ga ne bih ni uzeo. Videcemo koliko brzo ce da ode. 

Link to post
Share on other sites

Да ли је неко узимао скоро шоље аморта за Е36 и колико ли су? Требали би ми и стабилизатори,само коју марку да гледам?

Link to post
Share on other sites
Bosanski san[emoji1787]
Vlazni san bruda [emoji23] a posle nesto kazu za ///M dizele [emoji23][emoji23]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Posto je jedina aktivna tema ?

Evo za nasu omiljenu marku.. https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2019&mm=05&nav_id=1541866

Lepo sam ja hvalio Hyundai to je bre top vozilo ?

1. Peugeot 77 problema na 100 vozila
2. Škoda 88
3. Hyundai 90
4. Nissan 94
5. Suzuki 94
6. Opel/Vauxhall 95
7. Kia 101
8. MINI 103
9. Ford 104
10. Volvo 106
11. Honda 109
12. Volkswagen 113
13. Dacia 114
14. SEAT 117
15. Mazda 122
16. Renault 122
17. Citroen 126
18. Toyota 134
19. Mercedes-Benz 136
20. Land Rover 142
21. Jaguar 159
22. Audi 167
23. FIAT 173
24. BMW 181

Link to post
Share on other sites
Posto je jedina aktivna tema [emoji23]
Evo za nasu omiljenu marku.. https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2019&mm=05&nav_id=1541866
Lepo sam ja hvalio Hyundai to je bre top vozilo [emoji12]
1. Peugeot 77 problema na 100 vozila
2. Škoda 88
3. Hyundai 90
4. Nissan 94
5. Suzuki 94
6. Opel/Vauxhall 95
7. Kia 101
8. MINI 103
9. Ford 104
10. Volvo 106
11. Honda 109
12. Volkswagen 113
13. Dacia 114
14. SEAT 117
15. Mazda 122
16. Renault 122
17. Citroen 126
18. Toyota 134
19. Mercedes-Benz 136
20. Land Rover 142
21. Jaguar 159
22. Audi 167
23. FIAT 173
24. BMW 181
Sad ce ti reci da je to u Britaniji kod nas nisu kod nas svaki bmw 180k presao hahahahaha. I ja sam pricao pa mi rekosw da predjem na hyndai fan club [emoji1787]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Kod ovih gde jos i imaju para ispada jedan BMW 2 problema ?

Kod nas na ove nase krseve racunaj jedan BMW 4 problema.

1. kako ga kupiti.

2. kako vratiti dug sto sam ga kupio.

3. kako odrzavati.

4. kako ga se najzad resiti/prodati

Salim se malo ali to je ono sto je odavno realnost. BMW je tuzno nekvalitetan auto. Sve je otislo nizbrdo od E90 serije. Koji je u prvih 6 najgorih i najkvarljivijih kola u EU.

 

Link to post
Share on other sites
Kod ovih gde jos i imaju para ispada jedan BMW 2 problema [emoji16]
Kod nas na ove nase krseve racunaj jedan BMW 4 problema.
1. kako ga kupiti.
2. kako vratiti dug sto sam ga kupio.
3. kako odrzavati.
4. kako ga se najzad resiti/prodati
Salim se malo ali to je ono sto je odavno realnost. BMW je tuzno nekvalitetan auto. Sve je otislo nizbrdo od E90 serije. Koji je u prvih 6 najgorih i najkvarljivijih kola u EU.
 
Mehanicar sto vozi E60 mi sam kaze posle E46 i nekih motora E90 nema vise BMW-a kao vozackog auta nego za pozere i to je to. I slazem se sa tim. Sto se Brenda tice rado cu se secati kad je cale vozio E36 E34 E39 i ja sad E46 a na dalje idu proizvodjaci koji se ne skrnave od starta prema musterijama

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Meni pre 10 dana jedan Nemac koji vozi novi BMW, rece da ga kasko+servis+nepredvidjeni kvarovi izlaze €10K godisnje. Ziveo E46 i majka Srbija!

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, Nismo said:

Meni pre 10 dana jedan Nemac koji vozi novi BMW, rece da ga kasko+servis+nepredvidjeni kvarovi izlaze €10K godisnje. Ziveo E46 i majka Srbija!

Slagao te, kakav servis i nepredvidjeni kvarovi?

I ja vozim noviji bmw, servis je standardan, kvarova nema, a da kasko godishnje koshta bar 8000E to je chista lazh. 

Na stranu to shto je novi BMW u garanciji, dakle ne mozhe da placa kvarove on , sve da ih i ima.

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites
1 minute ago, mzex said:

Slagao te, kakav servis i nepredvidjeni kvarovi?

I ja vozim noviji bmw, servis je standardan, kvarova nema, a da kasko godishnje koshta bar 8000E to je chista lazh. 

Čovek ne vozi “noviji”, vec NOV auto i toliki je okviran iznos dobio od ovlascenog dilera u Regenzburgu.?

Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, Nismo said:

Čovek ne vozi “noviji”, vec NOV auto i toliki je okviran iznos dobio od ovlascenog dilera u Regenzburgu.?

Pa kakav kvar ima na novom autu kad je novi auto u garanciji? Ako ima neki kvar, sigurno je da nece on da ga plati, vec pokriva garancija. I kako mozhe da zna godishnje troshkove za auto, ako je auto kako kazhesh "nov"??

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, mzex said:

Pa kakav kvar ima na novom autu kad je novi auto u garanciji? Ako ima neki kvar, sigurno je da nece on da ga plati, vec pokriva garancija. I kako mozhe da zna godishnje troshkove za auto, ako je auto kako kazhesh "nov"??

Nije me mrzilo da provjerim koliki je kasko za novi BMW, npr G30, sa dodatnom opremom, cijena oko 60 000EUr, godishnji kasko je za njega od 1000- 3000 EUr u zavisnosti od kategorije popusta koju osiguranik ima, a to zavisi da li si imao shtete u proteklim godinama, koliko imash godina, itd.

Dakle, slagao te  :D

Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, mzex said:

Pa kakav kvar ima na novom autu kad je novi auto u garanciji? Ako ima neki kvar, sigurno je da nece on da ga plati, vec pokriva garancija. I kako mozhe da zna godishnje troshkove za auto, ako je auto kako kazhesh "nov"??

Verovatno na osnovu projektovane kilometraze, mozda covek mnogo prelazi, pa radi vise servisa godisnje, a kasko za nov auto je tamo skuplji nego za noviji.

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Nismo said:

Verovatno na osnovu projektovane kilometraze, mozda covek mnogo prelazi, pa radi vise servisa godisnje, a kasko za nov auto je tamo skuplji nego za noviji.

Ja zhivim na zapadu, i kazhem ti koliki je kasko. Ulje mjenja na 30 000, nema shanse da predje vishe od 100 000 godishnje, pa nek zakachi i 3 servisa, to mu dodje cca 1000 EUR, dakle u najgorem mogucem sluchajju, da ima najloshiji razred osiguiranja, da prelazi 100 000 km godishnje, ne mozhe da plati vishe od 4000E. To shto ti je on rekao je vjerovatno rata za kredit, lizing, ili ko zna shta. 

Edited by mzex
Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, mzex said:

Ja zhivim na zapadu, i kazhem ti koliki je kasko. Ulje mjenja na 30 000, nema shanse da predje vishe od 100 000 godishnje, pa nek zakachi i 3 servisa, to mu dodje cca 1000 EUR, dakle u najgorem mogucem sluchajju, da ima najloshiji razred osiguiranja, da prelazi 100 000 km godishnje, ne mozhe da plati vishe od 4000E. To shto ti je on rekao je vjerovatno rata za kredit, lizing, ili ko zna shta. 

Nisam ulazio u detalje, videcu ga opet u junu, pa cu malo detaljnije, da razbijemo kalkulaciju, pa cu se javiti.

Link to post
Share on other sites

Drugari, B92 se odavno prestao baviti novinarstvom ;). Sada su poluprepisivaci i polunovinari.

Citirali su J.D. Power i izvukli iz konteksta:

Tj uzeli su za UK samo: https://europe.jdpower.com/press-releases/2019-uk-vehicle-dependability-study

Recimo, za US trziste je drugacija situacija: https://www.jdpower.com/business/press-releases/2019-us-vehicle-dependability-studyvds

Takodje, postoje i drugi preseci (objedinjeni):

https://www.jdpower.com/Cars/Ratings/Dependability/2019/Manufacturers

A sto se tice automobila, mene e46 godisnje izlazi CCA 1900 eur godisnje (pod pretpostavkom da mogu da ga prodam za 3600 - 3700 sada). I to smo amortizacija, servisi, gume, kvarovi i registracija (pritom sam imao relativno malo kvarova). 

Link to post
Share on other sites

Samo cu reci, sajam automobila bio u NS, otisao zadnji dan, BMW 6ca doterana sija ko starletina butina, kaze promoterka slobodno sedite ako zelite, otvorim vrata kad koza na sedecem delu tacno na sredini vec razvucena, naborala se... sednes a ono kinezi ubise tj miris auta nema kao ranije sto su imala kola nego reciklaza cista... Kad je auto izdrzao sajam i vec imao posledice o cemu pricamo i nekom kvalitetu i dugotrajnosti. Prave se za krsten svet gde vozis 5 godina i menjas uzimas novije. Do sad smo mogli terati ove po 20god stare 0a sad popravljamo, al od ovih novijih nece ostati sta da se drlja i popravlja :)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

To je do vlasnika kako odrzava. Udji kod mene u E46 alkantara je enterijer ali mozes jesti sa poda i uvek je black classic miris wunderbaum haha. Al ja sam bolestan, nekog bole uvo pa je ono zapustio. Generalno svi oni imaju mnoooogo kvalitetniju kozu nego ovi sto su od 2015te i sl

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

moj e39 ima stof unutra...i mogu slobodno da kazem da je jako lepo ocuvan auto,za svojim skoro 20 godina...

ali jedna stvar je neverovatna,od kad sam ga kupio do danasnjeg dana,auto ima neki specifican miris BMW-a...Do kupovine je bio nepusacki auto,ja sam krenuo da purnjam u njemu,pa je enterijer vec izgubio taj karakteristicni miris,zbog jelkica,osvezivaca itd...ALi gepek kad otvorim i dalje ima taj prelepi miris,meni iskreno mirise na oruzje,tj ono ulje cim se podmazuje,kad god otvorim gepek odusevim se.

Link to post
Share on other sites