Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni skroz korektno, vidi se da je ulozeno dosta a covek trazi manje nego pola onih sa klot lesevima, opreme fino, i vidi se da je neko radio auto po svom ukusu sad o tome se ne raspravlja, al neko ko je lajsne presvlacio u alkantaru sa se slaze sa sedistima, gevinde i sl tesko da ce biti situacija da je zapostavljao mehaniku pa da je krs. Bas deluje kao da vredi videti i potencijalno se neko moze fino usreciti

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa ok auto. Vidi se ako nista da nije bio nekom za lubenice.. neko se trudio. Dao bih mu 3500 i cao. Ma da sto rece covek izgleda bolje od vecine. Samo bih stavio neke 17" fanrika.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nismo said:

Kakav se tebi svidja? Klotarinjo ili? ?

Meni je manje bitno da li je klotarinjo. Al ovaj je uglancan do besvesti, neki filter je koristio, auto nerealno izgleda na slikama. Generalno sva vozila tog prodavca mi deluju isterano. Mozda gresim, to mi je prvi utisak.

Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13106943/bmw-520-520i-piin

Trenutno jedini e39 realan za mene i moj budzet, ali stoji od letos na oglasu i ima plin.. Ako je bio od nekoga sa foruma ili znate nesto o autu pisite u pp.

Ima i onaj 523 iz Kraljeva, uzeo bih ga bez ramisljanja, ali je suludo dati 3500 za 20 godina star BMW (https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14463148/bmw-523)

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Desmo said:

Bio je za slicne pare u Zr 528 sa plinom 2001g

To je kupio moj drug iz Sombora, dobar autic, sa finom opremom. Ima mehanicki malo da se sredi, a inace za te pare super auto je kupio. 

Link to post
Share on other sites

E jbt, nisam ni znao da ima u Zr 528 e39. Bio je u Stajicevu koliko znam. Inace najbolji e39 u Zr je crni 525 u M paketu. Perfektan je. Ima ga na forumu, ne znam nick coveku.

Link to post
Share on other sites
35 minutes ago, dredger said:

E jbt, nisam ni znao da ima u Zr 528 e39. Bio je u Stajicevu koliko znam. Inace najbolji e39 u Zr je crni 525 u M paketu. Perfektan je. Ima ga na forumu, ne znam nick coveku.

Nema vise ?

Link to post
Share on other sites

 

12 hours ago, Sale-Sombor said:

To je kupio moj drug iz Sombora, dobar autic, sa finom opremom. Ima mehanicki malo da se sredi, a inace za te pare super auto je kupio. 

Procitah negde za 2.8 da nema problem sa potrosnjom ulja kao m54, ne znam koliko je tacno, nemam iskustva sa tim motorima

 

 

"procitah"  ??

 

 

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites

Ja kolko znam m52 ima problem sa potrosnjom ulja, jer je blok tj hilzne uradjene od alu-nikasila i posle odredjene kilometraze krece sa potrosnjom ulja jer se hilzne zajedu, a nema mogucnost razbusivanja ni hilznovanja... 

Od tih starijih motora najbolja varijanta je m50 jer je gusani blok... 

I obicno su m50 2.0 razbusivali na 2.5, 2.8...

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites
On 5/24/2019 at 2:26 PM, Delija said:

Nemoj zezati. Razlika je znacajna.

Imam i jedne i druge. Kinesko djubre na zimskom setu sam 2 puta vec menjao. Pojavi se neka cudna "korozija" po ivici. Originali su savrseni.

Ja, iskreno, razliku ne primetim. Juce sam bas zagledao (uporedjivao original i kopiju). Doduse, meni su originali vec dovoljno matori :)

Elem, @castor ovako izlgedaju kod mene posle godine dana , pa sam proceni da li su ti ok ili ne ;) (zanemariti ogrebotinu od srafcigera koju je ostavio lik koji je skinuo orignal :) ).

F222F221-D30D-4723-8C2C-78B35DB45D3C_1.j

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, miksa said:

Ja kolko znam m52 ima problem sa potrosnjom ulja, jer je blok tj hilzne uradjene od alu-nikasila i posle odredjene kilometraze krece sa potrosnjom ulja jer se hilzne zajedu, a nema mogucnost razbusivanja ni hilznovanja... 

Od tih starijih motora najbolja varijanta je m50 jer je gusani blok... 

I obicno su m50 2.0 razbusivali na 2.5, 2.8...

Nemaju svi hilzne od nikasila, ovde je lepo objasnjeno

 

 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Desmo said:

Nemaju svi hilzne od nikasila, ovde je lepo objasnjeno

 

 

odgledao i procitao jer spanski ne razumem...spanac u finskoj kakva kombinacija

 

nisam znao za ovo,prvi put vidim ovako nesto. jos mi je manje shvatljivo da je nikasil blok stariji tj 96,a gusani-metalni 97. skroz cudna prica

jedino kad kupujes da trazis onaj bmw broj izliveni gore pa da vidis dal jeste ili nije nikasil....

cudna prica skroz...

Link to post
Share on other sites

Najlakse je videti da li je block nikasil ili alusil kod m52 motora je cepic na bloku kod anlasera... Ako Je saliven sa blokom onda je nikasil a ako ima cepic onda je sve ok i nema brige :P Inace Ne postoji problema sa nikasilom ako se vozi na plin jer u njemu nema sumpora koji izjeda hilzne :)

Link to post
Share on other sites