Recommended Posts

Tehnologija nista nije uznapredovala sa benzincima! Uzmes E30 2.5i  trosi isto kao i 2.5i sada!

Skoro gledam neki test i nesrecni Reno Twingo 1.0 motor siba 8-9L goriva!!! Uzas.

A te male kubikaze su cista budalastina i prevara kao i onaj start/stop sistem i mnoge druge budalastine koje su izmislili da bi prosle nerealne ekoloske standarde.

Jednom sam isao na more sa skodom 1.2 benzin i poludeo! Potrosnja na otvorenom gde nisam prelazio preko 125km/h namestio sam da pisti kada se zanesem 😁 sibao je preko 10L uzas! A voznja tija jeza, nisam uspeo nikoga da obidjem.

A tadasnji moj e30 2.5 potrosnja oko 12.5 ali brzina hmmm pa glupo je da pisem...

Edited by marko13
Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

18 hours ago, zoki_doshs said:

Ima, zovu, mada sam ja bio otisao na more i na oglas zaboravio pa je bio istekao, a na auto nisam nista stavljao kontam da bi se pre prodao jer zivim na glavnom putu, ali ono sto sam rekao prodajem a ne prodaje mi se...

Ko je realniji pa gleda za sebe na duzi period skonta sta sve dobija, ko je gledao nekog na placu sa famoznih 180k, snao se i vratiti da ga uporedi, a kad dodju klinci kazu ima jeftinije, ima ima svaze sastavljen u sapcu ili na klisi u ns 😂...

Da ti auto nije teska klotara prodao bi ga odavno za te pare, ovako taj motor i ta oprema, iskreno nikad ne bih kupio kakvo god da je stanje...

Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, BorisNs96 said:

Da ti auto nije teska klotara prodao bi ga odavno za te pare, ovako taj motor i ta oprema, iskreno nikad ne bih kupio kakvo god da je stanje...

jbg ode ode, ne ode ne ode, meni nije hica, caletu ili bratu ga uvek mogu ostaviti....

Link to post
Share on other sites

Evo moj 1,6turbo benzin trosi 9l po bg sa klimom, do ns sa 140-150 na tempomatu ispod 7l ukupno, bg - bd sa klimom 6l. Koliko manje dizel trosi???

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, somi92 said:

Evo moj 1,6turbo benzin trosi 9l po bg sa klimom, do ns sa 140-150 na tempomatu ispod 7l ukupno, bg - bd sa klimom 6l. Koliko manje dizel trosi???

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

Vidis, kolegi potpuno isti motor isto 1inica novija trosi oko 11-12 litara ako ne izlazi na Novi Beograd i ove siroke ulice, nego se drzi starog grada, sto je ono 3-4 litra razlika u odnosu na dizel. Slazem se u potpunosti da je bolje sada uzimati benzinca, al mnogo zavisi od kilometraze - i dalje na vece kilometrr je ozbiiiljna razlika u novcu na godisnjem nivou.

Verovatno cu iduci auto uzeti benzinca. 

Problem i sa tvojom jedinicon je da je cela ta serija zloglasna zbog problema sa lancem. Samo kucas BMW time chain i svasta izadje, i za benzince i za dizele... Nece niko jos 700€ izmedju svega ostalog da ulaze na polovan auto...

Link to post
Share on other sites
Vidis, kolegi potpuno isti motor isto 1inica novija trosi oko 11-12 litara ako ne izlazi na Novi Beograd i ove siroke ulice, nego se drzi starog grada, sto je ono 3-4 litra razlika u odnosu na dizel. Slazem se u potpunosti da je bolje sada uzimati benzinca, al mnogo zavisi od kilometraze - i dalje na vece kilometrr je ozbiiiljna razlika u novcu na godisnjem nivou.
Verovatno cu iduci auto uzeti benzinca. 
Problem i sa tvojom jedinicon je da je cela ta serija zloglasna zbog problema sa lancem. Samo kucas BMW time chain i svasta izadje, i za benzince i za dizele... Nece niko jos 700€ izmedju svega ostalog da ulaze na polovan auto...
Vidi ako on vozi u sred spica prva druga trosice i dizel 10l, da ne kazem ako upadnes u 4 u kolonu od hale sportova do brankovog mosta ne mozes ni da izracunas potrosnju... meni je caletova astra h 1,9 150ks trosila isto 8,5-9l po gradu istom voznjom na istim relacijama. Jedino tipa 1,5dci,1,3mjet mogu da poverujem da trose do 7l po gradu, sve ostalo nikako. Eno ljudi sa e46 320d kukaju da tuce 10l po gradu. A to za zamenu lanca, sumnjam da cu je doziveti i ako ga ne prodam... presao malo, a i ja slabo prelazim.. Daj boze da ne zalupa, a i ako dodje do toga, zamenis i teraj dalje

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

potrosnja je jako relativna stvar, puno zavisi od stanja auta i nacina voznje.

Ja vozim Skodu Rapid 2018 uzeta u salonu sa 0km, sad ima oko 40.000km 1.6 dizel 85kw, na otvorenom (ne auto put) moze da padne na 4.3l tj tako pise na bordu, a opet sam imao situaciju da po gradu pise i po 8l-9l na bordu potrosnja.

Ja sam sve veca pristalica benzinaca i da za sebe uzimam BMW 90% da bi bio benzinac

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, La Haine said:

Pod brojem 2, to sam mislio da je menjao kolega na e90, pa sam terao zezanje. 320Si je mašina mrak

f51x.png

Nije Toma to menjao :D... Ali ako treba nije problem :D.... Bio je na uglu ispod cepa poceo malo sliniti taj dih polopca ventila, pa sam oterao Tomi i rekao menjaj sve, on kao moze to jos, tomo menjaj idem na put necu se cimam oko gluposti i tad mi je ostavio racun i gume da vidim (Veliki kockasti dih,  cini mi se da je bio i neki manji isto kockasti i dva mala prstena )... 

Link to post
Share on other sites

Sto se tice potrosnje, za mog e90 sam pisao par puta, elem sad zadnje do CG bila 7,2, dole po magistrali se popela, msm od Dobrih voda do Sutomora sam zadnji put isao 1,5h kolika je guzva bila,... 

Za poredjenje Caddy 2016 kupljen nov 2,0 dizel 102 ks, dok je eger bio dobar bila 6,5,L cim smo ga ugasili skocila na 6,8, bilo da idem za Nis auto putem ili magistralom za Cacak Valjevo konstantno isto, kad se uporedi sa cenom goriva dodje mi na isto kao bmw, a za Caddy-a veliki servis na 80000 nas kostao 65000 din.... Sad je sve upitno nesto se nesto dobije nesto izgubi...

Link to post
Share on other sites