Recommended Posts

Realno prolazice svi i dalje tehnicki, kad ce tebe policajac zaustaviti i izvaditi toljagu da ti lupa po katalizatoru pa da te salje na vanredni. Nema od toga nista

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nema potrebe da pandur vadi toljagu, kola kojima je skinut dpf, katalizator, egr itd pokazuju katastrofalne gasove, tako da nećeš proći na redovnom tehničkom, a ne na kontrolnom. Drugo ti rezultati se kače u zapisnike na tehničkom tako da ako su loši gasovi, loši su.
Isto od tog jula 2021 potreba da krene i video nadzor tehničkih od strane MUP-a, tako da šansa za muljažom je minimalna, majstori na tehničkim će imati neke licence koje će morati da obnavljaju. Ako bude kažnjen više od 2 puta u 5 godina gubi licencu i mogućnost bavljenja tim poslom. Sve je to još samo na papiru, ali skoro će se saznati sve

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ne znam iskreno znam coveka iz firme koji po novom zakonu k ne ode na tehnicki resi sve. Drugar prekucan auto vozi vec 10 godina tako da sve je to lepo sto uvode al ko hoce i ima kesa moze se sve [emoji4]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma ovo sada što je uvedeno jedina je promena što auto mora da dođe na kanal i da se slika, sve ostalo ne po starom , gasove radiš, ali ne utiču na ispravnost, realno retko ko se i bakće sa kanalom i detaljima

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Kakve veze to ima? Druge su vrednosti za starija kola, druge vrednosti za karburatore, druge vrednosti za nova vozila. Podeljeno za dizele i po snazi, to govorim za sadašnje stanje. Dolaze kola 2001-2002 i starija sa vrhunskim gasovima, sve se svodi na održavanje

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, frostysrb said:

Kakve veze to ima? Druge su vrednosti za starija kola, druge vrednosti za karburatore, druge vrednosti za nova vozila. Podeljeno za dizele i po snazi, to govorim za sadašnje stanje. Dolaze kola 2001-2002 i starija sa vrhunskim gasovima, sve se svodi na održavanje

Moji gasovi na tehničkom pregledu iz juna ove godine:

https://postimg.cc/KK9YWHBq

Rekli su mi da ne brinem, da bih prošao pregled i 2021. godine.

Link to post
Share on other sites

Sta je tacno iza ovih oznaka, sta se meri? Nox, Co?

Gledam, vozila na tng imaju dosta dobre rezultate u odnosu na benzin a kamo li na dizele, da li se na tom merenju oba goriva uzimaju u obzir i kako to funkcionise?

Kako ce prolaziti famozni VAG motori posle prevare koja je otkrivena u softveru? Sta li ce tu pokazivati bas me interesuje.. po nekim grafikonima koje sam gledao ti motori ne ispunjavaju ni euro 3 standard a prodavali su ih nove kao euro 5. 

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites
Sta je tacno iza ovih oznaka, sta se meri? Nox, Co?

Gledam, vozila na tng imaju dosta dobre rezultate u odnosu na benzin a kamo li na dizele, da li se na tom merenju oba goriva uzimaju u obzir i kako to funkcionise?

Kako ce prolaziti famozni VAG motori posle prevare koja je otkrivena u softveru? Sta li ce tu pokazivati bas me interesuje.. po nekim grafikonima koje sam gledao ti motori ne ispunjavaju ni euro 3 standard a prodavali su ih nove kao euro 5. 

K je srednji koeficijent absorpcije svetlosti izduvnih gasa, tj količina čađi. Za sada se meri samo to, srednja vrednost od 3 turiranja do maksimalnih obrtaja. A za ovaj E46 si miran, ako je registrovan u Srbiji prvi put pre 2014 maksimalno smeš da imaš 2,44 k-1, ako je posle 2014 onda 1.5 [emoji6]

 

Što se tiče TNG, meri se prvo na benzin, pa se prebaci na TNG/CNG . Kod benzina se gleda količina ugljen monoksida (CO) i vrednost lambda sonde. Ako je vozilo prvi put registrovano u Srbiji posle 2014 onda se sve isto radi samo se radi i na gasu preko 2000 obrtaja.

 

 

 

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Pa i nije im neka tehnologija iskreno, bar za sad. Ako je tako, pre tehnickog jedno dobro izuvanje na pravom putu 10-15 min cisto preventive radi.

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites

Ma ovo za izduvne gasove ... bice kao i za sve ostalo. Tresla se gora, rodio se mis.

Da li neko stvarno misli da ce 1/2 vozila da bude iskljuceno iz saobracaja? Ili ce da bude izvlacenja sondi na pola i slicno. To za snimanje tehnickih pregleda, pa ko ce to da gleda? Ne gledaju sta treba da gledaju a zamisli tek ovo .. ajte ljudi da se ne sprdamo :D 

Kao i do sada, prvih par meseci ce da vracaju sa tehnickih, zatezu i slicno dok ne nadju sematiku. Tuzna je istina, sto je kod nas skoro svakom dizelu skinut DPF i Katalizator, ne zbog tehnickog nego zbog toga sta nam deca udisu svaki dan. 

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Sale-Sombor said:

Gledali auto danas, jako lose stanje, ako nekoga zanima mogu da napisem sve sto ne valja. Cak se i "gazda" naljuti kad smo mu nabrojali sve sto je lose

Link to post
Share on other sites

Na x5 tih godina moze mnogo SKUPIH stavki da bude u problemu. 

 

Isto tako moze se kupiti jako korektan(uvesti iz ch od vlasnika) u koji je opet za tekuce redovne stvari potrebno ubaciti oko 100K dinara. 

Pisem iz licnog iskustva, nagledao se ovde kojekakvih gaća i dreseva i doterao iz ch od vlasnika, nista turci, srbi, siptari, arapi(drze monopol na polovnjacima tamo). 

Auto u junu prosao njihov tehnicki koji vazi 2 godine, ja ga uvezao u avgustu. Znaci detaljno proveren i ispecatiran auto. Ovde ga posle par dana oterao na tehnicki kad je bilo ono najrigoroznije. 

Zamerka im bila sto su zatamnjena zadnja stakla, pa sam morao da im crtam da ima slovo na staklu i da po sasiji iz fabrike ide zatamnjen. Hteli cak da ga vrate, al poduvase ga. Ostalo, kocnice trapovi itd.. Perfekt...

Link to post
Share on other sites

Prednjica ubijena, branik sklepan i ofarban cetkom, ne moze da se upasuje, viri u odnosu na krila vise od 5cm. Farovi kineski neki, duga svetla ne rade, nosaci farova zalepljeni nekim silikonom. Ventilator je napred stavljen neki mali kao da je od kompa 🙂 a nije ni prikljucen nego tako vise gole zice. Takodje udaren sa leve strane, nisam mogao da verujem da iapod donjeg ruba zadnjih vrata mogu celu ruku da gurnem dok su vrata zatvorena i bukvalno diram sediste, kad se vozi unutra duva cunami kroz rupu. Koza jako losa, kasetu nemoguce otvoriti, zvucnici polomljeni, muzika slaba, pojacalo u gepeku crklo. Na gepek vratima otkinuta komplet lajsna sa svetlima i bravom, nema nista ni kablova. Volan se raspada. Gume prednje celave na bokovima, auto trese volan kad se predje 60kmh, ne moze da se drzi volan u rukama. Turbina pisti, da takav zvuk prvi put cujem u zivotu. Svetla u kabini ne rade. Na suvozacevim vratima koza pocepana, na zadnjim desnim vratima prozor ne moze da se otvori, zaglavljen nekim kartonom zguzvanim. Vruc motor malo tesko upali, hladan ne znam. Gazda kaze "vidi kakav ekran ima, mozes da iseces kobasicu i stavis na njega za dorucak"... Fali dosta plastika itd, ne mogu sad svega da se setim u globalu jako los. Nismo ni pitali oko cene na kraju koja bi bila... Naljutio se "gazda" sto smo gledali auto duze od 20min... 

 

Inace na telefon nam je receno da je auto full perfektan, trebalo je samo ventilator zameniti... 

Edited by Sale-Sombor
Link to post
Share on other sites

Mnogo toga mi je nejasno, tacnije nepojmljivo. Ne mogu da poverujem da je auto u toj klasi takav les. Totalno mi je nejasan ovaj deo, molim te pojasni: iapod donjeg ruba zadnjih vrata mogu celu ruku da gurnem dok su vrata zatvorena i bukvalno diram sediste, kad se vozi unutra duva cunami kroz rupu.” 😆

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Nismo said:

Mnogo toga mi je nejasno, tacnije nepojmljivo. Ne mogu da poverujem da je auto u toj klasi takav les. Totalno mi je nejasan ovaj deo, molim te pojasni: iapod donjeg ruba zadnjih vrata mogu celu ruku da gurnem dok su vrata zatvorena i bukvalno diram sediste, kad se vozi unutra duva cunami kroz rupu.” 😆

Evo da ti objasnim slikovito 🙂

Na oznacenom mestu, kad su zatvorena vrata, lagano gurnem celu ruku ispod vrata u unutrasnjost auta. Na tom mestu duva vazduh u unutrasnjost vozila kad se auto vozi. 

217131.jpg

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djukicc said:

Jel bio kao ovaj ispod 5000 ili si ga platio vise?

7500e je bila cena ocarinjen

Jedino sto je falilo na kompletnom autu je mali poklopac za sijalicu na levom faru. 

Kad sam oterao na servis po kupovini da se izmenjaju sve potrosne stvari, svaka zakacka, suspleh i svaki srafic je bio na svom mestu. Nije bilo ni viska ni manjka. 

Moj serviser koji mi odrzava sva vozila samo viče, ovo je milina raditi, vidis sta je svajcarac. Jer nema krpljenja ni budzenja, sve sto skidas, skidas kako treba i isto tako vracas bez karabudzenja. 

Gume zismki set 17 sa DOT-om 2017,manje od godinu dana stare. Letnji set 19 sa novim gumama je dobio noge usput, al to je posebna prica. 

Pa sam ja kupio 18ce i 4 nove contisportcontakt gume

Auto je doteran sa 274.800km

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites