Recommended Posts

Pa koliko da trazi? Ako stavi nize zvace ga neko sa e39 4.4 koji do pre koji mesec nije vredeo ni 1500e a sad vidim ide i do 10 000 ili 3.0d u nista boljem stanju i traziti mu X i doplatu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

19 hours ago, djukicc said:

Pa koliko da trazi? Ako stavi nize zvace ga neko sa e39 4.4 koji do pre koji mesec nije vredeo ni 1500e a sad vidim ide i do 10 000 ili 3.0d u nista boljem stanju i traziti mu X i doplatu.

Taj od 10 000 stvarno izgleda lepo i ocuvano, ali je po meni cena nenormalna. Kontaktirao sam vlasnika i kaze da ne bi spustio ni 1e cenu

Link to post
Share on other sites

meni moj e60 mator.. :D ovaj e39 mozda vredi u svici toliko za njihov standard to je mozda ok, ali ne iz za prosecnog srbendu :) bolesssss

ja sam poceo da gledam 6ice i e66 posto mi je e65 ogavan :D

Edited by Stefan L.
Link to post
Share on other sites

Citam komentare za X a, pa da malo osvezim 'ukratko'

2.000e (menjac, konverter i hidroblok) miran 4 god vec

700e dizne miran 4 god nigde dima

600e (lezajevi, karike, dihtunzi), uradio iz razloga bilo ponekad malo dima od zimus

260e oba nova vazd jastuka - dotrajali

100e (par senzora v. jastuka) - crkavaju godisnje

70e dva nova lezaja - dotrajalo

300e reduktor (lanac i lezajevi) krenuo da lupa i izlizali se nutovi

150e zadnje gume sto nose trap

150e zadnji trap ramena i stabilizatori (delphi)

200e prednji trap (delphi)

250e remont letve i ona dotrajala - lupala

350e (4 diska i plocice sve)

400e (pre 4 god androdi mult.)

450e depo prednji farovi - brutalno sija (ali bolje da sam ja to ocistio i otvorio, 100% bi bilo bolje xD) svaki X koji vidim jedno socivo dobro drugo umrlo

150e depo zadnji stopovi

200e komplet xenon brzi + LED garancija 5 god (a bilo za 20e komplet TOP na b.potoku..bruka eee)

150e Delta original alnaser

80e remont alternatora

20e paknovi rucna i opet nije idealna

450e letnje gume (petlas)

450e zimske gume(petlas)

150e elektronika klime na ventilatoru-crkava

100e protokomer

100e brave 2 komada (crkavaju kao lude)

200e remenica radilice i alternatora - cest problem kad zgazi malo vise km

100e remap odlican

100e pojacalo crklo fabricko (bilo vode gde stoji i korodiralo)

500e sam sigurno zaboravio

Platio ga pre skoro 5 god 7.000e i ulozio jos oko 7.000e

Znaci izlazim na oko 15 soma.

I sad kad svako sedne uuuu brate kako je utegnut, uuu brate kako ide, uu brate ne dimi nista uu nema nista da krlja i da lupa..a ja kazem u brate pa to sve kosta toliko. A onda vecina pa mogao si e70 za 12 soma. Jes mogao sam krsa izakanog 😁

I da napomenem imam (relej grejaca da menjam 50e, kozu kompletnu da uradim oko 800e i da ga ofarbam na drugarsku cenu 1200e) znaci jos jedno 2.000e.

E to ti je X i odrzavanje. Osim ako se uzme preko za izmedju 12 i 20.000e za predjenih 80.000 do 130.000 km onda sigurno nece biti ovolikih ulaganja. Garantujem da su 90% na oglasu tezak otpad. Treba mi 15 min da vidim kakav je svaki 😁 i takooo

 

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites

Ko je imao priliku da vozi isti auto sa do 120 000km i preko 250 000km zna koliko znaci km. Ali da se ne lazemo, niko preko nije glup da kupi auto klase serije 5 ili X5 da bi sa njim prelazio samo 10 000KM godisnje, tako da su sve te male km kod nas za vozila te klase pod znakom pitanja. A koliko znaci kilometraza toliko znaci i godiste, nmze auto 10+godina star biti top bez obzira na km.

Edited by djukicc
Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, djukicc said:

Ko je imao priliku da vozi isti auto sa do 120 000km i preko 250 000km zna koliko znaci km. Ali da se ne lazemo, niko preko nije glup da kupi auto klase serije 5 ili X5 da bi sa njim prelazio samo 10 000KM godisnje, tako da su sve te male km kod nas za vozila te klase pod znakom pitanja. A koliko znaci kilometraza toliko znaci i godiste, nmze auto 10+godina star biti top bez obzira na km.

To prevashodno zavisi sta je kome top ;). Top moze da bude samo nov auto, i ispod 5-6 godina star auto koji je mazen i pazen, da se ne lazemo.

Ja sam odavno za to top smanjio kriterijum. Ako nista ne cvrci i ne skripi, auto je pouzdan i ima ispravan trap ... za mene je to top. Da ne moras da mu dizes haubu svaki cas ... osim da proveris ;).

Ja sam do sada stvarno imao srece sa kolima. Nikada me ni jedan BMW nije ostavio na putu i uglavnom sam preventivno menjao stvari. A vozim jedan auto od 17 godina i jedan od 24 ;) 

Link to post
Share on other sites
18 hours ago, smg said:

Ja sam do sada stvarno imao srece sa kolima. Nikada me ni jedan BMW nije ostavio na putu i uglavnom sam preventivno menjao stvari. A vozim jedan auto od 17 godina i jedan od 24 ;) 

Zasto si menjao alternator na e46?

Meni je umro alternator, srećom u gradu, blizu kuće, dan nego sto sam par puta išao za Niš u klnički sa dve trudnice😁  Samo je stao, nema snage da zavergla, ćao..

 

Edited by La Haine
Link to post
Share on other sites

Trebao bih da kupim jedan kompletan sa reglerom, da imam..nesto sam uvek kratak sa parama

Na dijagnostici se cita nesto oko alternatora, capacitet punjenja?? "capaciti utiliti" oko 60 % 

Ako neko zna nesto nka pise..

Link to post
Share on other sites
On 9/6/2019 at 12:13 AM, ilovebigasses said:

Citam komentare za X a, pa da malo osvezim 'ukratko'

2.000e (menjac, konverter i hidroblok) miran 4 god vec

700e dizne miran 4 god nigde dima

600e (lezajevi, karike, dihtunzi), uradio iz razloga bilo ponekad malo dima od zimus

260e oba nova vazd jastuka - dotrajali

100e (par senzora v. jastuka) - crkavaju godisnje

70e dva nova lezaja - dotrajalo

300e reduktor (lanac i lezajevi) krenuo da lupa i izlizali se nutovi

150e zadnje gume sto nose trap

150e zadnji trap ramena i stabilizatori (delphi)

200e prednji trap (delphi)

250e remont letve i ona dotrajala - lupala

350e (4 diska i plocice sve)

400e (pre 4 god androdi mult.)

450e depo prednji farovi - brutalno sija (ali bolje da sam ja to ocistio i otvorio, 100% bi bilo bolje xD) svaki X koji vidim jedno socivo dobro drugo umrlo

150e depo zadnji stopovi

200e komplet xenon brzi + LED garancija 5 god (a bilo za 20e komplet TOP na b.potoku..bruka eee)

150e Delta original alnaser

80e remont alternatora

20e paknovi rucna i opet nije idealna

450e letnje gume (petlas)

450e zimske gume(petlas)

150e elektronika klime na ventilatoru-crkava

100e protokomer

100e brave 2 komada (crkavaju kao lude)

200e remenica radilice i alternatora - cest problem kad zgazi malo vise km

100e remap odlican

100e pojacalo crklo fabricko (bilo vode gde stoji i korodiralo)

500e sam sigurno zaboravio

Platio ga pre skoro 5 god 7.000e i ulozio jos oko 7.000e

Znaci izlazim na oko 15 soma.

I sad kad svako sedne uuuu brate kako je utegnut, uuu brate kako ide, uu brate ne dimi nista uu nema nista da krlja i da lupa..a ja kazem u brate pa to sve kosta toliko. A onda vecina pa mogao si e70 za 12 soma. Jes mogao sam krsa izakanog 😁

I da napomenem imam (relej grejaca da menjam 50e, kozu kompletnu da uradim oko 800e i da ga ofarbam na drugarsku cenu 1200e) znaci jos jedno 2.000e.

E to ti je X i odrzavanje. Osim ako se uzme preko za izmedju 12 i 20.000e za predjenih 80.000 do 130.000 km onda sigurno nece biti ovolikih ulaganja. Garantujem da su 90% na oglasu tezak otpad. Treba mi 15 min da vidim kakav je svaki 😁 i takooo

 

Ovo je tebi normalno? 7000€ a nisi racunao VREME kao oportunitetni trosak da se sve ovo napravi. I opet ce nesto da ti prokrci, pokvari se, prozuji... 

 

Iskreno, za 14 000€ uzeo bih drugi auto i suguran sam da ne bih imao ni 1/8 ovih kvarova a bio bi max utegnut. Ne morq mozda ni BMW ni X, al moze.

Skoro je cak bila akcija nov BMW 1 u M opremi starije generacije za 20k... 

 

Slazem se da bih prvi kupio automobil od ljudi s ovog foruma, al ne moze da se meri 5 godina star auto sa nekim koji je star 15 godina. 

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, njegovawisost said:

Ovo je tebi normalno? 7000€ a nisi racunao VREME kao oportunitetni trosak da se sve ovo napravi. I opet ce nesto da ti prokrci, pokvari se, prozuji... 

  

Iskreno, za 14 000€ uzeo bih drugi auto i suguran sam da ne bih imao ni 1/8 ovih kvarova a bio bi max utegnut. Ne morq mozda ni BMW ni X, al moze.

 Skoro je cak bila akcija nov BMW 1 u M opremi starije generacije za 20k... 

 

Slazem se da bih prvi kupio automobil od ljudi s ovog foruma, al ne moze da se meri 5 godina star auto sa nekim koji je star 15 godina. 

Za 5 godina voznje ovo je razumljivo ulaganje za X5, naravno ima ovde dosta skupih stvari koje nije morao da menja. A i u startu ga nije puno platio, koliko se secam oni su pre 5god imali mnogo jacu cenu. 

Link to post
Share on other sites

E bas tako. Ja sam ga uzeo kada je isao i do 15.000. Bili su oko 10.000 u proseku tada. Drugo od tih ulozenih 7.000e polovina nije moralo tako da u proseku na skoro 5 god to je to. Sada imas X5 e53 u Nemackoj sa manje od 100.000 za 15 do 20.000e e na njemu ima min ili nimalo ulaganja. Koliko para toliko muzike 😁😝

 

Gledam skoro E70 4.8is NS table 12.000e kaze top stanje a isti takav u Nemackoj 23.000e 😁

Edited by ilovebigasses
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sale-Sombor said:

Jedino me iznenadila zadnja klupa u X5, ima bas jako malo mesta za tako veliki auto. 

Malo mesta i jako ne udobno za takvu klasu. Klupa je ravna ko daska. Plus i gepek je mali za tako velik auto. 

Link to post
Share on other sites

Ja neznam sta je vama malo, u gepek kravu mozes da spakujes, a zadnja klupa ima vise mesta nego u seriji 5.

Jedino sta se slazem je da svako ko prvi put sedne u X5 ima taj osecaj da je tvrd auto za voznju. I meni je bio isti trip kad sam isao da probam. Ali kako vreme prolazi, skontas da je udobniji od limuzine vozeci na duze staze. 

Link to post
Share on other sites

Paaaa jeste malo tvrdji ali je zato i stabilniji, na duze relacije je dobar ako je i put dobar jbg 😁 gepek je dosta veliki ne i preveliki i mora biti visok jer je prosto dzip i nije limuzina 😝 a i tako je konstruisan. Zadnja klupa jes uradjena sa manje ljubavi ali ima mesta i komotno je. Treba racunati da su ga pravili da bude i onako malo polulimuzina poludzip pa nije bas kocka 😁

Link to post
Share on other sites

Gledam komentare i tacno se vidi da malo ko uzima bmw zbog voznih karakteristika koje je davno izgubio bas na modelima koje se ovde blate [emoji1787] jednostavno vise se ne gleda kako ide nego kolki ekran ima i dal masira mu*a u 3 stepena pritiskom na dugme. Zato ce uvek E34, E36, E24 uvek biti kult i mocan automobil a sve posle samo jos jedan simpatican i lep auto. Ranije i nova kola su bila mekanija i opustenija sa kvalitetom izrade sad je jednostsvno sve krhko i zategnuto da se ima osecaj kvaliteta ali u sustini to je samo subjektivan osecaj. Sto se tice novih modela drugi proizvodjaci su mnogo dalje otisli. Bilo kako bilo E53 ce uvek biti Tata X5ce u odnosu na ove novije pozere sto kad stanes u travu koja je orosila moras slepu zvati... Kako god bilo svaka cast burazeru kolko je ulozio u svoj E53 iako ie mogao uzeti noviji tamo gde se noviji raspadne njegov ce jos ici pun gas.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites