Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

14 minutes ago, smg said:

Jako je ne zahvalno davati procene. Osim M paketa (branici), i zadnjih podizaca, uporediv je auto sa mojim. Ja svoj, ako bi prodavao, ne bi dao ispod 3600 (tj, toliko mislim da realno vredi). A pazi, ja imam relativno nove gume (2 seta), svi servisi redovno radjeni (nista ne lupa, nista ne zvecka) ... e sad ... sam zakljuci koliko bi ovaj mogao da vredi.

Da li kada se prebacuje npr iz P u D auto mora malo kao da trucne? I koliko troši 320d sa automatskim menjačem neka umerena vožnja? 

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, filip11314 said:

Da li kada se prebacuje npr iz P u D auto mora malo kao da trucne? I koliko troši 320d sa automatskim menjačem neka umerena vožnja? 

Ako trucne moze da bude 2 stvari. 1. kada si ga izbacio u P i nisi podigao rucnu, auto je "u brzini" koja ga drzi da ne srola, kao kada manuelca ubacis u brzinu na blagoj nizbrdici i ne dignes rucnu vec ga brzina drzi i menjac je napet i onda je ok da se blago oseti. 2. moguce da je hard guma napukla/ stvrdla pa kada se ubaci u brzinu ne amortizuje dobro. Deo 

Sto se tice potrosnje racunaj kod svakog automatika, ako normalno vozis 1l vise nego manuelni, ako ga gazis i vise. Ali potrosnja je oko ~20% veca nego manuelni menjac

Link to post
Share on other sites
On 10/4/2019 at 9:53 AM, chevu1990 said:

Ako trucne moze da bude 2 stvari. 1. kada si ga izbacio u P i nisi podigao rucnu, auto je "u brzini" koja ga drzi da ne srola, kao kada manuelca ubacis u brzinu na blagoj nizbrdici i ne dignes rucnu vec ga brzina drzi i menjac je napet i onda je ok da se blago oseti. 2. moguce da je hard guma napukla/ stvrdla pa kada se ubaci u brzinu ne amortizuje dobro. Deo 

Sto se tice potrosnje racunaj kod svakog automatika, ako normalno vozis 1l vise nego manuelni, ako ga gazis i vise. Ali potrosnja je oko ~20% veca nego manuelni menjac

Moze da bude i silen blok diferencijala (tada hoce da cimne i kada prebaci iz prve u drugu).

 

On 10/3/2019 at 11:13 PM, filip11314 said:

Da li kada se prebacuje npr iz P u D auto mora malo kao da trucne? I koliko troši 320d sa automatskim menjačem neka umerena vožnja? 

320D trosi lepo. U gradu Beogradu oko 7.5-8 ... mozda i vise ako ga cepas i koliko su kratke relacije (dok se ne zagreje lepo trosi). Na otvorenom od 5.5 do 6.5 zavisi kako ga vozis i sta je otvoren put. Kombinovane meni trosi tu oko 6.7-7,2 (zavisi od udela grada u matematici :) ).

Evo ti link na moj spritmonitor:

823342.png

 

Link to post
Share on other sites

Izgleda da se prodaje... Koliko mi je poznato, ovo je E39 u najboljem stanju kod nas, pa zato cena i klepa po ušima, dakle samo za prave ljubitelje koji ne gledaju da uštede svaki dinar i koji bi u takvu lepotu odmah ubacili plin i stavili 16" balonke...

Možda će mnogi da me napadnu, ali kada bi oni sami imali ovakav E39 i toliko u njega uložili i para i truda, sigurno ga ne bi ga prodavali za siću para, za koju se prodaju E39 krševi po oglasima... Onaj koji ga kupi će verovatno pošteno da se ispruži, ali će i imati i para i volje da ga i dalje propisno održava. Bilo bi greota da ga kupi neki klinac i urniše za kratko vreme. Da sam prodavac takvog auta i da nije frka za pare, birao bih kupca.

 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

E39ka iz Zrenjanina ova je prodata pre 3 dana za 4000e. Ja sam hteo da je kupim, ali nisam mogao da odem po nju zbog posla i neko iz Beograda je kupio auto. Auto je imao 2 problema, jedan da je curilo ulje na menjacu i drugi koji mi je vlasik rekao da se cuju hidropodizaci. 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, chevu1990 said:

Pa koliko vidim dve stvari su koje me odbijaju od ovog auta, nema idrive plus problematicni lanac na ovom motoru, koji je pitanje da li je menjan a vec je ozbiljnija kilometraza

Nije u tome poenta; 2010. godište ne može da se nađe ispod 8000 evra, a ide i do 12000 evra.

Cena je prosto neverovatno niska za taj model, zato sam postavio oglas i pitao šta to propuštam da primetim.

Link to post
Share on other sites
Pa koliko vidim dve stvari su koje me odbijaju od ovog auta, nema idrive plus problematicni lanac na ovom motoru, koji je pitanje da li je menjan a vec je ozbiljnija kilometraza
Pa ako je originalna kilometraža i nije ozbiljna . Ni na polovini ako je lepo održavan . Moja mazda 6 ima cca 500000 a samo šuška . Tiha kao benzinac.

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Sale-Sombor said:

E39ka iz Zrenjanina ova je prodata pre 3 dana za 4000e. Ja sam hteo da je kupim, ali nisam mogao da odem po nju zbog posla i neko iz Beograda je kupio auto. Auto je imao 2 problema, jedan da je curilo ulje na menjacu i drugi koji mi je vlasik rekao da se cuju hidropodizaci. 

Koja iz Zrenjanina? Ona crna, benzinac, dal 525i bese?

Link to post
Share on other sites

To je za 4.000 poklon cena. Razumem ja da nema kupaca, al onaj auto je bas dobar. Nije za svaki dan, vise je za vikend i bas je da uzivas u njemu. Znam da je naturpijan motor, al ne znam bas detalje. Video sam ga uzivo, prelep auto, pravi muski.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, dredger said:

To je za 4.000 poklon cena. Razumem ja da nema kupaca, al onaj auto je bas dobar. Nije za svaki dan, vise je za vikend i bas je da uzivas u njemu. Znam da je naturpijan motor, al ne znam bas detalje. Video sam ga uzivo, prelep auto, pravi muski.

Da nisam otisao na 7 dana zbog posla vec bi bio kod mene u garazi, to me zajebalo i taman ga on proda pre 2 dana, ja nisam mogao da odem da ga kupim. Smorio sam se danas kad mi je javio da ga je prodao. Steta bas, ali ako nista bar je otisao u prave ruke... 

Razbusen motor i svi novi delovi za 3.0 naruceni u Radulovicu, izduv, LSD bukvalno sve sredjeno, znam da ga je auto kosta mnogo mnogo para. 

Osim ta 2 problema koja sam napisao gore sve ostalo je top kako mi je vlasik rekao. 

 

Ima kod KLINIKA na stranici ako nekoga zanima nek pogleda sta je sve uradjeno

Link to post
Share on other sites