Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ko je malo duze na forumu, verujem da se seca za koliko su se prodavale i koliko je vremena trebalo da se proda bilo koja osrednja kockica. A sve to je bilo relativno skoro do pre 3-4 godine. 

Ovakve kocke su bile max 2.500e i prodavale se mesecima. 

 

Sad kad udjem na oglase i gledam kockicu, nema je solidne bez 3-4.000e i to u najbolju ruku 318i siroki stop

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, miksa said:

Ko je malo duze na forumu, verujem da se seca za koliko su se prodavale i koliko je vremena trebalo da se proda bilo koja osrednja kockica. A sve to je bilo relativno skoro do pre 3-4 godine. 

Ovakve kocke su bile max 2.500e i prodavale se mesecima. 

 

Sad kad udjem na oglase i gledam kockicu, nema je solidne bez 3-4.000e i to u najbolju ruku 318i siroki stop

Zato sto je kockica iz klase “najjeftiniji BMW za imati i odrzavati”  presao u klasu “klasik odltimer”. Ko sto se sad okrenemo za dobrim uglavanim golfom 2 xD

Link to post
Share on other sites

mislim da je sad kocka presla u kateoriju,najskuplji bmw za imati i odrzavati.

a sto se golfa "dvice" tice,uz duzno postovanje prema obozavaocima,ja taj auto nebi oterao ni na selo stricu da vuce hranu za svinje u njemu ni sad ,a ni nekad. jednostavno najogavniji auto svih vremena,posle njega sledi kaded "suza"

Link to post
Share on other sites

To htedoh da dodam da je najjeftinije sada kupiti i odrzavati e46. I nece se proslaviti kao ni e36. 

 

Mislim da ce e39ka da nasledi e30, sve ih je manje dobrih a vec su u godinama i jako su kvalitetna vozila. Mislim da ce vrednost da im ide na vise, ne kao e30, ali to ce biti sledeci bmw koji ce biti popularan za imati. 

Edited by miksa
Link to post
Share on other sites
4 hours ago, miksa said:

mislim da je sad kocka presla u kateoriju,najskuplji bmw za imati i odrzavati.

a sto se golfa "dvice" tice,uz duzno postovanje prema obozavaocima,ja taj auto nebi oterao ni na selo stricu da vuce hranu za svinje u njemu ni sad ,a ni nekad. jednostavno najogavniji auto svih vremena,posle njega sledi kaded "suza"

Auto sa 0% odrzavanja, jako ruzan kao i svaki VW, al pouzdan 100%. Za voznjj ko mrtav konj. Pomogao nesretnom Balkanu da prezivi kraj veselih 90tih i pocetak tranzicionih 2000-tih.

 

Ne treba ga ipak otpisivati.

Vidjam na Vracaru i jedan matori BMW iz 70tih, al nikako da slikam. Nije bas j najsjajnijem stanju ali mislim da je registrovan. Taj je pravi old timer.

Link to post
Share on other sites