Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

12 hours ago, BMW-E36 said:

Kod F30 N47 izgleda prilikom pucanja lanca i nema neke stete ili ja to nisam zapazio dobro iz ovog videa...?

Ako pukne pri maloj brzini, npr parkingu, ima dobre šanse da neće biti nikakve štete na delovima motora... Ako ti recimo pukne na autoputu pri 150km/h, šansa da bude veliki belaj je maltene stopostotna...

 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, Pile87 said:

Trenutno mi ovaj izgleda interesanto ali jos nisam isa izivo da ga gledam http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14783079/bmw-318-gt-gt-steptronik

Sta mislite o ovom modelu

Ako imate ili znate nekoga ko ima proveren primerak mozete ponuditi

Ja sam iz Sapca a nikad nisam kupio auto iz Sapca/Loznice/Valjeva.. Razmisli dobro i otvori 4 oka.. :D 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, idekius said:

Moje iskustvo iz prethodne dve kupovine auta kaze da su e90, X3 i e83 na nasim placevima uglavnom sa preko 350.000 kilometara. Vise njih sam proveravao i uglavnom su kilometraze velike... Cak i preko 400.000 km. Vlasnici auto placeva umeju da budu vrlo kreativni kada lazu:

-Dobar dan. Zovem iz nisa i interesuje me Vas oglas. Da li mozete da mi date VIN zbog provere servisne istorije:

Slucaj 1 -Ne, ne mogu, ali ne zbog toga sto Vi mislite vec iz razloga vezanih za bezbednost! (!??!? :D)

Slucaj 2 -Ne! Ja sam posten covek! Ako Vam iskreno kazem da ne mogu, vi sami znate...

Slucaj 3 i ujedno pobednik i svetski sampion: -Auto je kupljen nov u Srbiji. Servisnu knjigu nemam jer je kupljen od zene kojoj je umro muz koji je vozio taj aut. Iznenada! Infarkt! Bog da mu dusu prosti... Auto se zbog kredita vodio na nju, ona je to prenela meni, ali u onom metezu oko sahrane nije mogla da nadje servisnu knjigu. 

Iako sam momentalno u glavi precrtao mogucnost da svesno kupujem auto pokojnog coveka, ipak sam proverio VIN koji mi je prodavac bez problema dao. Auto "nije kupljen nov u Srbiji", relativno skoro je uvezen iz Holandije, poslednji put je isao u ovlasceni servis zbog limarskih radova jer ga je neko udario u zadnji deo, a tada je imao preko 350.000... Tako nesto 🙂 Doslo mi je da prodavcu ponudim oskara! Odusevila me kreativnost! :D

Naravno. Ali zato meni nude 17-18k :/

Link to post
Share on other sites
Ja sam iz Sapca a nikad nisam kupio auto iz Sapca/Loznice/Valjeva.. Razmisli dobro i otvori 4 oka.. [emoji3] 
A i daleko je od euro 6 motora. Na ovoj kilometrazi acunaj mali i veliki servis, servis menjaca, proveri egr ventil i hladnjak egr-a.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ma nema tu pravila, drugar pre 4 godine u Sapcu od trgovca kupio f10 2.0d automatik, na satu oko 200.000km. Znaci svi elementi su bili prisutni da kupovina postane katastrofa.

Eno ga ne gasi bembaru, menjac salta kao da je nov, lanac pipnuo nije. Samo redovan servis i menja gume. Nista od tih kvarova po kojima je f10 na "losem" glasu iskusio nije.

Link to post
Share on other sites

Pa na tih 200.000 je lanac vec zamenjen, tako da tu nema zime. Kod x20d motora lanac se menja na 150, tj to je preporuka. Kod x18 i x16d moze da izgura i do 200kkm. Zato kazem gore kolegi da ocekuje zamenu lanca na onoj kilometrazi jer sam ja na 318d gt na pravih 180kkm menjao lanac. Kazem pravih jer sam licno ubezao auto pre 2 godine. Sto bi rekao jedan poznanik, najgori su ti automobili 150-200kkm, tad su stasali za ulaganja. Ovima sa preko 200kkm vec sve izmenjano, sedi i vozi [emoji3]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Nazalost nisam u mogucnosti da priustim sebi novo vozilo i u startu izbegnem mnoge probleme a svestan sam i toga da je kupovina polovnog vozila macka u dzaku (moze da prodje bez i jednog problema a moze da bude i rupa bez dna)

Moram naci nekog majstora da ide samnom jel znam kad ti se nesto na oko svidi ne gledas vise nista drugo nego vidis samo sebe za volanom a to nije nikako dobro a i nisu male pare u pitanju

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Delija said:

Kako GT moze ikome da se svidi? 9_9

Vozio sam ga 15ak dana pre par meseci, u jakoj opremi perla bela boja (nikad ne bih kupio beli auto ali mu stoji do j...), 18 ili 19ice full led itd, izgleda top!

Kad ih na ulici vidim u drugoj boji nije mi to to, a kad ih vidim bez LED-a uzas.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Djoksa530i said:

Vozio sam ga 15ak dana pre par meseci, u jakoj opremi perla bela boja (nikad ne bih kupio beli auto ali mu stoji do j...), 18 ili 19ice full led itd, izgleda top!

Kad ih na ulici vidim u drugoj boji nije mi to to, a kad ih vidim bez LED-a uzas.

Bas takav vozi moj najbolji drug i brutalan je auto, vozio sam ga mnogo lepo ide 2.0 xdrive varijanta alkantara unutra, m paket opreme, bilo koja druga boja ocajno izgleda. 

 

Link to post
Share on other sites
On 12/15/2019 at 3:22 PM, Pile87 said:

Trenutno mi ovaj izgleda interesanto ali jos nisam isa izivo da ga gledam http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14783079/bmw-318-gt-gt-steptronik

Sta mislite o ovom modelu

Ako imate ili znate nekoga ko ima proveren primerak mozete ponuditi

Vlasnika ovog placa poznajem licno. Covek je ok i ne vraca kilometre, bar koliko ja znam. ;) 

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites
Just now, dulebp said:

Ako bas hoces N47, ja glasam za drugi. Automatik, auto.klima, kombinovano koza-platno. One sporet klime kad vidim na toj klasi, muka me uhvati. :)

+1

i +1 za sporet klimu :)

Link to post
Share on other sites

Beli je lutka. Po meni najbolja boja za limo[emoji106] A i deluje očuvano. Dva seta točkova lep plus. A ako te loži M look onda sivi iz Užica,veliki plus za urađen VS.

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites