Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mislim da pise kad se ocita saobracajna provericu posle bas


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bio si u pravu, ne pise broj vrata samo mesta za sedenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Video sam taj auto uzivo vise puta, i dok je bio radjen i kad je sklopljen, znam sta se radilo i ko je radio. Licno bih zaobisao. Da ne pricam sto se za te pare uzima E46 M3 da ti usi spadnu.

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites

Ima tema na forumu gde se moze videti kompletno sredjivanje tog auta. Covek je bio bas aktivan na forumu. Auto radjen tuto kompleto, radio ga u Sapcu ne secam se kod koga. Cenu ne bih da komentarisem, ne znam kako se krecu za e36 M3. Samo ne znam zasto je auto za izbegavanje, bio je perfektan pa bi to voleo da se objasni ako nije tajna 🙂

Link to post
Share on other sites

Jedno su slike drugo je uzivo. Glavu su sa tog motora skidali bar dva puta, ofarbani kederi zajedno sa autom plus kad bolje pogledas farbu, pa nije bas neka dobra prica. Auto je radio Zoran sa foruma koji je i meni pravio strokera, prolupao mi je motor prvi put posle 70km jer je los klip stavljen, drugi put posle ~3000km jer je radilica imala aksijalni luft pa je napravila karambol, tako da iz njegove kuhinje ne bih nista uzimao.

Link to post
Share on other sites
On 1/16/2020 at 12:05 AM, Indorile said:

Sta da posavetujemo?

U vezi Boš pumpe... Jel može boš pumpa sa e36 325tds 143 kw da se stavi na e36 325td 85kw... Jel treba da se nešto menja ili budži ili radi? Ja se ne razumem pa zato pitam... 

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Indorile said:

Jedno su slike drugo je uzivo. Glavu su sa tog motora skidali bar dva puta, ofarbani kederi zajedno sa autom plus kad bolje pogledas farbu, pa nije bas neka dobra prica. Auto je radio Zoran sa foruma koji je i meni pravio strokera, prolupao mi je motor prvi put posle 70km jer je los klip stavljen, drugi put posle ~3000km jer je radilica imala aksijalni luft pa je napravila karambol, tako da iz njegove kuhinje ne bih nista uzimao.

Ja ga nisam video uzivo, samo na slikama. Isti covek je radio 3-4 auta na forumu, niko se javno na forumu nije zalio na njega u to vreme. Svi vikali da je majstor i po. 

Link to post
Share on other sites

Evo kako je klip izgledao (inace klipovi iz m70, nisu noseni na masinsku proveru nego stavljeni po principu izaberem 6 koji su na oko dobri), posledica aksijalnog lufta radilice (na kojoj su lezajevi bili krv crveni). Kompresioni odnos 6.46:1, "sta ce ti glava od 2.5 ne pravi ona neku veliku razliku nije to petica" pa izbacio 119hp 184nm. Stavljena glava od 2.5, auto izbaci 170 konja i 270nm, sa vemsom i mapom 180hp 276nm i prosuo vode i ulja kolko hoces. Otvorili motor i klip prstom pomerali po cilindru, @Sasquatch bio video da ne bude da pricam svasta. Posle kad je motor uradjen kako treba 215 konja i 300nm, derem ga ko besnog i ni gram ulja ne trosi niti mu fali ista. Posle sam cuo da je Zoran komentarisao kako sam ja to drzao u crvenom konstantno, nisam menjao ulje i tako dalje.

klip.png

 

U bobosportu je uradjen motor komplet, za da kazemo prijateljsku cenu kad su videli  u kakav sam maler upao.

Link to post
Share on other sites