Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po tome sto si rekao trebalo bi zabraniti tuning. Neko nema za M vec kupi dobar standardan pa s vremenom sredjuje auto. To nas i cini auto entuzijastima a ne kupiti sto jaci i tolko. To je ono sto se istice built not bought ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Koliko sam upoznat tuning je povecdati performanse i vozne karakteristike a ne nakaciti M branik. Bas je uzivanje napraviti nesto sto svako treci napravi cim kupi klot e60.

Link to post
Share on other sites

Pa dobro mozda je jedan bio los pa trazi drugi ko ce ga znati. E60 ne vidim kako mozes sredjivati ako ne M branicima ili alpinom stil kad nista trece nije ni izlazilo. E46ca moze u CSL pa niko ne radi ili coupe prednjica na karavana, ja znam dosta ricera ali ako je to nesto sto voli draze mi je nego fabriku suvu. Nekog ne vuce to jednostavno razumem i to al je vidim nista lose ako neko zeli da cacka da unapredjuje [emoji18]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, Nismo said:

Ali najzanimljivije je kupiti skroz skockan auto, posebno ako si ljubitelj, vozis mesec dana-smori te i prodas odmah.

Zasto bi onda neko kupio ovaj e60, platio 7500 i smorio se kako kazes za mesec dana ,posto je vec 90% skockan? Zasto ne kupiti neki za 4500-5000 i polako ga pakovati? Po meni je svaki BMW lepsi kad je fabrika.

Link to post
Share on other sites

Znaci Gane sa Bmw 7com je omasio sto je presvukao enterijer i ubacio Carbon koji nije postojao u E38ci. Kompletan projekat je svakako lep ko i original ako pricamo o clean looku kakav furaju Nemci, svaka kultura je drugacija u Stylingu, a neko polomi branik ili mu sje*u na parkingu, pa kad te klepe za polovan 200e sto moras farbati uzmes M tech branik i ofarbas za manje para i sve tako. A tesko da ce i neko sa Full M paketom iz fabrike biti zadovljan dugo, odma idu felne, karboni cuda, pogledaj samo sta rade Ameri F80ci izmene joj izgled skroz spliterima i difuzorima sto podrzavam [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja volim da ponesto cacnem na automobilu. Ali recimo, za e46 se jos nisam odlucio za ///M paket. Mrzi me da se bakcem sa time, a i iskreno ne bi kopiju (doduse ne znam ni kako izgleda kopija na e46). Ne znam da li fali nesto od plastika i slicno. Mecku sam rodio dok sam na e36ici namestio tunele i upasovao zazore sa kopijom ///M branika. 

A recimo, e36icu sam kickao bas dugo vremena i uzivao u svakom tom momentu. Sredjivao sam je po mom ukusu, i da osim par modifikacija, sve bude fabrika ili look like fabrika.

Ali to je zato sto je u mojim ocima e36 "kultniji" auto od e46ice. Dobro sredjenu e36icu je sada vec tesko videti. Jednostavno se ne isplati ljudima da ulazu u taj auto, a ja sam se pozdravio sa logikom kada je e36 i pitanju :D. Da ne kazem da su neke modifikacije ili sada preskupe ili ih je jako tesko naci. Recimo siroke lajsne, bord kompjuter, zadnji ///M branik, grejace sedista, kadice sa polukozom za limuzinu, suncobrane sa lampama za limuzinu ... tempomat misaona imenica i tako sve u krug. Zato mi se ni ne prodaje e36ica, bilo koji kupac nema matematiku da to plati, a ja sam se nadrkao za sve pare da to skockam. Ostaje u porodici dok ima volje da se krpaci :). Krivo mi je samo sto nije 2.0 ... al jebiga, ne moze sve.

 

Edited by smg
Link to post
Share on other sites
Iskreno E38 je najlepsi kad je fabrika u najjacoj opremi.

Al opet spusten i na finim felnama. Ja samo kazem razumem i cenim trud ulozen ljudi koji nisu nasli odma nakrcan primerak pa su dodavali, kad bih gledao stock auto iz fabrike vozio bih Corvette ZO7 i ne bi mu nista dirao to govori o tome kolko su ukusi razliciti obzirom da sad vozim budjavog dizela 2001 god [emoji2] kolko si dug tolko se pruzis


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites