Recommended Posts

Accord je meni kao auto jedva prosecan, od voznje, enterijera itd. jedino sto ga izdvaja je neka statisticka pouzdanost.

Dobar je to auto, kao passat recimo, moj otac je uzeo novog b5.5 i presao nesto vise od 400.000km, samo uz zamenu seta zamajca na 320.000km, prakticno bez kvara, trap nikad pipnut itd. 

Sa 159 sam presao nekih 60.000km i sluzila me je odlicno, posle nepune dve godine prakticno najveci gubitak mi je bio pad vrednosti.

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 minutes ago, dredger said:

400.000 km bez diranja trapa meni zvuci apsolutno nerealno.

Kolega pod nickom 600 je ako se ne varam iz sveta sporta, nema veze s trgovinom kola.

Tako je kolega dobro pamtiš, trener sam naše reprezentacije u streljaštvu

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, geralt said:

Accord je meni kao auto jedva prosecan, od voznje, enterijera itd. jedino sto ga izdvaja je neka statisticka pouzdanost.

Dobar je to auto, kao passat recimo, moj otac je uzeo novog b5.5 i presao nesto vise od 400.000km, samo uz zamenu seta zamajca na 320.000km, prakticno bez kvara, trap nikad pipnut itd. 

Sa 159 sam presao nekih 60.000km i sluzila me je odlicno, posle nepune dve godine prakticno najveci gubitak mi je bio pad vrednosti.

 

Pa ako voziš novije BMW modele onda jeste prosečan, ali po puzdanošću je natprosečan, sto je meni najbitnije, jer majstora viđam samo za redovan servis, a pritom ima još nekih prednosti tipa

v-teca, veoma kvalitetne unutrašnjosti, gde nikad ništa ne krcka itd,. 

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, dredger said:

400.000 km bez diranja trapa meni zvuci apsolutno nerealno.

Kolega pod nickom 600 je ako se ne varam iz sveta sporta, nema veze s trgovinom kola.

Na našim putevima praktično i nemoguće... 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, dulebp said:

Svaka cast za predjene km i izmenjane aute, jos pogotovo ako ti auto nije vezan za posao, to su impresivne brojke. Ove na nedeljnom necemo racunati, jer da si spavao u autu ne bi mogao da pokaze koliko je neki auto pouzdan, a ako ti nije problem napisi mi sta si duze vozio i kakvi su utisci sa tim automobilima. Posto sam bivsi Hondas, a postujem i dalje tu marku, zanima me sa cim poredis Accord kad si impresioniran sa njim najvise od svih do sada?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

Aj napisaću samo ono sto sam imao duze od 3 meseca i da sam prešao preko10000km:

Nisan primera 91god. Odličan auto u vreme oko 2004,imao sam dva komada limuzina 1.6 benz i karavan 2.0 d, manjih problema je bilo sa korozijom ali sve ostalo top

Jaguar s type mislim da beše oko 2000god, beše valjda 3.0 benz kosvort, solidan auto, brz, trošio previše, prilično sam bio razočaran sa enterijerom i kvalitetom istog, mada drugar ga je uzeo od mene i vozio 7-8 god bez problema 

Jaguar suveren 89 god, 3.6benz, odličan auto, pravi Jaguar

BMW e39 odličan auto, ali u to vreme, dosta skup za odrzavanje, ali generalno njega mi je baš zao sto sam ga izvrnuo na krov

Jeep grand čiroki limited 5.2 benz, teška kanta, bio star oko 8 god kad sam imao, to curi na sve strane i troši uzas, jedino ide lepo

Honde Akordi od 88 do sadašnjeg 2006 sve generacije, sa svakim sa prešao bar 40000 i sem redovnog odrzavanja  u sta spada i trap, bar kod mene ništa drugo sem sto mi je na dva  crkla benzinska pumpa, cena 30 e, i da boja im nije neki kvalitet

Akord kupe sam kupio sa pola miliona na satu, vozio ga 50000 prodao, čovek ga vozi i dalje, nagurao 700000,po mojim saznanjima motor nije otvaran

Golfovi 1, 3,4 i 6 nov bio sluzbeni, uglavnom kante

Razni Daevui, sve kante

Mazda 626 '91 dobar auto, Mazda 6 ako je dobar primerak nepoderiv, mana im je lim do 2005,posle su rešili 

Citroen xsara, meni zapao dobar primerak, slatko sam se navozao  za male pare, mana im je torzija jedino

Opel vetra c prijatno iznenađenje, mada sam zabo dobar primerak, sad ga vozi moj šurak, kao firmin auto, ništa mu ne fali

Fiat stiglo sem motora sve ostalo sranje

Alfa 159 meni lično jedini auto te generacije koji po izgledu i stilu merim sa akordom, ali pouzdanost i kvalitet izrade, posebno enterijera bar duplo bolji u Hondi

Reno megan 1.5 dci, nije loš autić, meni je motor prolupao, izgoreo klip, ali sam ga lošeg i kupio, jer kad sam izvrnuo e39, toliko sam para imao da kupim, uradio motor vozio ga 60000 i prodao, čovek i dalje vozi, malo troši, solidno udoban

Opel Astra j limuzina interesantan autic ide lepo taj 1.6 dizel, mislim da je to hdi motor

Kia sid dizel 2016 nista posebno, meni lično kanta, brzo sam ga se resio ali sam dosta i prešao

Za sad toliko, moram poslić da završim, pa ću pisati ponovo

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, frank said:

Vi strelci samo Japance preferirateemoji6.png Znam da je i Sebić terao toyotu celicu i yarisa, to vam neka profesionalna deformacijaemoji6.png

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

Otprilike tako, terao je corolu celicu, sad tera mečku B klase, jbg, porodična čovek 😃

Link to post
Share on other sites
Aj napisaću samo ono sto sam imao duze od 3 meseca i da sam prešao preko10000km:
Nisan primera 91god. Odličan auto u vreme oko 2004,imao sam dva komada limuzina 1.6 benz i karavan 2.0 d, manjih problema je bilo sa korozijom ali sve ostalo top
Jaguar s type mislim da beše oko 2000god, beše valjda 3.0 benz kosvort, solidan auto, brz, trošio previše, prilično sam bio razočaran sa enterijerom i kvalitetom istog, mada drugar ga je uzeo od mene i vozio 7-8 god bez problema 
Jaguar suveren 89 god, 3.6benz, odličan auto, pravi Jaguar
BMW e39 odličan auto, ali u to vreme, dosta skup za odrzavanje, ali generalno njega mi je baš zao sto sam ga izvrnuo na krov
Jeep grand čiroki limited 5.2 benz, teška kanta, bio star oko 8 god kad sam imao, to curi na sve strane i troši uzas, jedino ide lepo
Honde Akordi od 88 do sadašnjeg 2006 sve generacije, sa svakim sa prešao bar 40000 i sem redovnog odrzavanja  u sta spada i trap, bar kod mene ništa drugo sem sto mi je na dva  crkla benzinska pumpa, cena 30 e, i da boja im nije neki kvalitet
Akord kupe sam kupio sa pola miliona na satu, vozio ga 50000 prodao, čovek ga vozi i dalje, nagurao 700000,po mojim saznanjima motor nije otvaran
Golfovi 1, 3,4 i 6 nov bio sluzbeni, uglavnom kante
Razni Daevui, sve kante
Mazda 626 '91 dobar auto, Mazda 6 ako je dobar primerak nepoderiv, mana im je lim do 2005,posle su rešili 
Citroen xsara, meni zapao dobar primerak, slatko sam se navozao  za male pare, mana im je torzija jedino
Opel vetra c prijatno iznenađenje, mada sam zabo dobar primerak, sad ga vozi moj šurak, kao firmin auto, ništa mu ne fali
Fiat stiglo sem motora sve ostalo sranje
Alfa 159 meni lično jedini auto te generacije koji po izgledu i stilu merim sa akordom, ali pouzdanost i kvalitet izrade, posebno enterijera bar duplo bolji u Hondi
Reno megan 1.5 dci, nije loš autić, meni je motor prolupao, izgoreo klip, ali sam ga lošeg i kupio, jer kad sam izvrnuo e39, toliko sam para imao da kupim, uradio motor vozio ga 60000 i prodao, čovek i dalje vozi, malo troši, solidno udoban
Opel Astra j limuzina interesantan autic ide lepo taj 1.6 dizel, mislim da je to hdi motor
Kia sid dizel 2016 nista posebno, meni lično kanta, brzo sam ga se resio ali sam dosta i prešao
Za sad toliko, moram poslić da završim, pa ću pisati ponovo
Skoro svi koje si nabrojao su klase ispod e46 i e39. Sem Jaguara i Cirokija, ali zna se da ta kola nemaju skoro nikakvu reputaciju nigde u svetu, pa tako i kod nas. E39 jeste skuplji od vecine nabrojanih za odrzavanje, jer je i veca klasa i premium, al je svakako mnogo i kvalitetniji i daje vise od drugih. Odrzavanje jeste skupo, tu nema dileme, ali ni kod Honde vecina delova nije bas jeftina, cak neki delovi znaju biti mnogo skupji nego kod Bmw-a. Najveca sreca je sto pricamo o benzincima atmosvercima, pa su potencijalni kvarovi u manjem obimu, zato sto je i motor prostiji. Ali opet imaju problema sa letvom volana, servo pumpom, bucnijim trapom, slabom izolacijom, slabom farbom i limom itd...delovi se teze nalaze, vecina treba da se ceka neko vreme, kopije su losijeg kvaliteta, a OEM skup jako, mnogo skuplji nego za Bmw npr. Akord CU je npr mnogo izolovaniji od CL i nekako masivniji i kao da je veca klasa, dosta su ga unapredili, on mi se bas svidja. Odlicno se vozi i nije tvrd na putu kao prethodnici, a opet ima mocni vtek i uzivanje u voznji. On mi je bio opcija za kupovinu, ali nisam nasao dobar primerak, pa sam odustao. Ali da se ne lazemo, i Honda kao i sve druge marke zivi od stare slave, zato imas tako lepo i jako misljenje. ;)

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dulebp said:

Skoro svi koje si nabrojao su klase ispod e46 i e39. Sem Jaguara i Cirokija, ali zna se da ta kola nemaju skoro nikakvu reputaciju nigde u svetu, pa tako i kod nas. E39 jeste skuplji od vecine nabrojanih za odrzavanje, jer je i veca klasa i premium, al je svakako mnogo i kvalitetniji i daje vise od drugih. Odrzavanje jeste skupo, tu nema dileme, ali ni kod Honde vecina delova nije bas jeftina, cak neki delovi znaju biti mnogo skupji nego kod Bmw-a. Najveca sreca je sto pricamo o benzincima atmosvercima, pa su potencijalni kvarovi u manjem obimu, zato sto je i motor prostiji. Ali opet imaju problema sa letvom volana, servo pumpom, bucnijim trapom, slabom izolacijom, slabom farbom i limom itd...delovi se teze nalaze, vecina treba da se ceka neko vreme, kopije su losijeg kvaliteta, a OEM skup jako, mnogo skuplji nego za Bmw npr. Akord CU je npr mnogo izolovaniji od CL i nekako masivniji i kao da je veca klasa, dosta su ga unapredili, on mi se bas svidja. Odlicno se vozi i nije tvrd na putu kao prethodnici, a opet ima mocni vtek i uzivanje u voznji. On mi je bio opcija za kupovinu, ali nisam nasao dobar primerak, pa sam odustao. Ali da se ne lazemo, i Honda kao i sve druge marke zivi od stare slave, zato imas tako lepo i jako misljenje. ;)

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

CU je i meni sledeći i jeste masivniji, a ze mane koje si nabrojao za cl  manje više su lako rešive, delovi su skuplji od fiata i francuz za 20% a kopije nisu baš tako loše, čak naprotiv, jako malo kineza i turaka ima, pa su baš i bolje od ostalih, letva jeste problem, procuri, a servo je problem crevo, a ne pumpa, ali kao sto rekoh, Honda nije premium, i ne tezi tome kao sto BMW jeste

Link to post
Share on other sites

Svaki ima neke svoje prednosti i mane. A moj Civic je bio restajling, ja nisam imao problematicnu letvu. :) Najvecim delom sam bio zadovoljan sa Civicom, samo sam hteo u vecu klasu, zbog toga sam menjao.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ispravno, ma za svakoga ima odgovarajuće vozilo, samo je pitanje mogućnosti i želje, ja sad recimo teško nešto da uzmem ispod k24, meni je veći problem sto je većina kod nas dizel, a ja ga neću, nego atmo benz, a realno tu je Honda keva, razmišljao sam i o e60 ali tu mi je tek motorizacija na benz nepoznanica uglavnom svi voze dizlo tako da sem Cu akorda ne znam ni sta bih uzeo sledeće, a da ima 200 ks, to je meni dovoljno, igra mi i volvo v70, ali teško naći t5 motor kod nas, tako da ako imate neke predloge za benz do 2.5 a da je pouzdan i da je oko 200 ks,pucajte predloge, od 2006 do 2010 god i da može plin, jer mojih 40000 godišnje to ipak zahteva! E90 ispada iz priče, mali mi je, a i ne sviđa mi se! 

Link to post
Share on other sites

Sto govorite za letvu na BMWu da je dobra, meni riknula na E87, tj. morao sam reparacinu da radim...

 

A drugo, vi se i dalje bavite pojedinim autima iz 1990tih, ljudi, usli smo u 2020te godine :D Auto iz 2010. godine je staro...

Link to post
Share on other sites

Pa kad smo sirotinja,da imamo za kola mlađa od 10 godina verovatno bi pričali o njima. Ovi što voze efonje se ne zamlaćuju po forumima uglavnom.

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, njegovawisost said:

Sto govorite za letvu na BMWu da je dobra, meni riknula na E87, tj. morao sam reparacinu da radim...

 

A drugo, vi se i dalje bavite pojedinim autima iz 1990tih, ljudi, usli smo u 2020te godine :D Auto iz 2010. godine je staro...

Da ali razlika je sto na tom autu iz 1990 godine (E30) i dalje original letva dok je tebi na (E87) riknula. :D Bar u mom slucaju, nijedan problem sto se tice letve nisam imao za 10 godina posedovanja auta.

 

 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites

Ja imam i dalje e30 pored e87. Jedini problemi koje sam imao su bili vezani za plin. Motor, i celokupna mehanika je odlična. Redovno održavanje i zamena delova čim počnu prvi simptomi da se pojavljuju. Npr neko lupkanje u trapu ili slično. Mada u zadnje 3 godine je zapušten, dao sam da deda vozi, prodao svoj džip, pa je e30 malo unakazio. [emoji17]

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites