Recommended Posts

1 hour ago, Miki_BMW said:

Moj nema servo, možda su letve bez serva malo bolje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Pa tu nema sta da crkne :)

To sa e30 mi deluje kao Trigger u muckama, ista metla a glavu metle zamenio 30 puta a drsku 35 ...

Meni je vrisnula servo letva na kockici, i na e36ici. A znam dvocifren broj drugara koji su radili reparaciju iste na 46. Letva je letva, crkava svuda ...

Pritom da se ne lazemo, servo letve na starijim BMW-ovima su i nekako ... polu servo u odnosu na novije automobile. Uglavnom je volan tvrdi. Pitanje je da li je tako bilo kada je ta e30ica bila nova. Hocu da kazem, mozda je to ipak malo i popustilo ali se ne primeti ;) 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, 600 said:

Ma crkavaju na svim autima, sem naravno na svemogućim vagenima, jer se oni ne kvare, a pritom i proizvode gorivo, ne troše ga😂

Iako VW preteruju, mom ocu koji predje godisnje samo oko 700km makadama, na Golfu 5 starom 15 godina (on ga vozi 6) servo letva je i dalje u odlicnom stanju.

VW je sigurno za stepenik iznad BMW po pouzdanoati, sta god mi pricali. Naravno i on bubica ima i to raznih. Ali manje.

 

 

Osecaj u voznji VW doduse malo bolje od traktora

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

 

1 hour ago, smg said:

 Pa tu nema sta da crkne :)

To sa e30 mi deluje kao Trigger u muckama, ista metla a glavu metle zamenio 30 puta a drsku 35 ...

 

Zasto ti deluje kao Trigger ako covek lepo kaze da je mehanika i trap u odlucnom stanju, odnosno da je imao problem samo sa plinom ?! Ja mu verujem, jer vozim tog Triggera vec 10 godina. Jedina konkretna i zahtevnija stvar koju sam ja radio je bila limarija na uobicajenim mestima za E30. (Sajtne, rubovi, zadnji kosevi). Voznja po snegu, soli i slicno je ucinila svoje.  Nisam imao nikakav veci problem sa trapom ili mehanikom.  Svakako, auto redovno i kvalitetno odrzavam. Ulje u njemu je Mobil 5w50. Za sada kako stvari stoje u smislu kako me sluzi (da kucnem o drvo!), ne bih ga menjao ni za jedan E36, E46...a pogotovo bilo sta drugo sto se kasnije pojavilo u BMW segmentu. (E90,E87/E81). Jedino ako me sila prilika natera da predjem na nesto novije zbog ovih zakona na tehnickom pregledu na koje ne mozemo da uticemo.

Ne tvrdim da ne postoje ljudi kojima kupljeni E30 bio nocna mora kao posledica starosti i neodrzavanja prethodnih vlasnika ali licno sam uveren da je E30 zbog svoje jednostavne mehanicke konstrukcije danas jedan od zahvalnijih auta. Naravno, da se nadje kako tako ocuvan i odrzavan primerak pa makar bio i 316i.

Sto se tice, letve, naravno mehanicka all the way jer nema sta da crkne. Jebes servo...

 

Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, njegovawisost said:

VW je sigurno za stepenik iznad BMW po pouzdanoati, sta god mi pricali. Naravno i on bubica ima i to raznih. Ali manje.

Postoje 2 (dva) motora i njihove varijacije na temu koji su neunistivi, ostalo je pod velikim znakom pitanja

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Elvir said:

 

Zasto ti deluje kao Trigger ako covek lepo kaze da je mehanika i trap u odlucnom stanju, odnosno da je imao problem samo sa plinom ?! Ja mu verujem, jer vozim tog Triggera vec 10 godina. Jedina konkretna i zahtevnija stvar koju sam ja radio je bila limarija na uobicajenim mestima za E30. (Sajtne, rubovi, zadnji kosevi). Voznja po snegu, soli i slicno je ucinila svoje.  Nisam imao nikakav veci problem sa trapom ili mehanikom.  Svakako, auto redovno i kvalitetno odrzavam. Ulje u njemu je Mobil 5w50. Za sada kako stvari stoje u smislu kako me sluzi (da kucnem o drvo!), ne bih ga menjao ni za jedan E36, E46...a pogotovo bilo sta drugo sto se kasnije pojavilo u BMW segmentu. (E90,E87/E81). Jedino ako me sila prilika natera da predjem na nesto novije zbog ovih zakona na tehnickom pregledu na koje ne mozemo da uticemo.

Ne tvrdim da ne postoje ljudi kojima kupljeni E30 bio nocna mora kao posledica starosti i neodrzavanja prethodnih vlasnika ali licno sam uveren da je E30 zbog svoje jednostavne mehanicke konstrukcije danas jedan od zahvalnijih auta. Naravno, da se nadje kako tako ocuvan i odrzavan primerak pa makar bio i 316i.

Sto se tice, letve, naravno mehanicka all the way jer nema sta da crkne. Jebes servo...

 

Pa osim celog auta za limariju, nista strasno ;)

Kazi mi molim te, koliko kosta krsten i ispravam protokomer? Trap se trosi srazmerno voznji, i po mom iskustvu ako vozis a hoces ispravan moras da ga platis. Ako vozis na plin, dizne si sigurno menjao ili taj auto jednostavno nije ispravan ako mene pitas :), da ne kazem alternator, servo pumpa ... i slicno. Sedsta, nebo ... sve se to menja .. Licno sam ih video, ili pomogao da se rastave / sastave u dvocifrenom broju ... (Sure ih je rastavljao jako dugo), ja razumem da je to emotivna veza sa autom, ali je daleko od toga da se ne kvari.

Letvu volana (servo), da li ima i jedna kocka a da je njena. Tablu isto (mislim na celu tablu a ne na puknutu). Ne kazem ja da to nije tenk auto. Ali drzati ga u stanju kao sto nekolicina ovde drzi (da nije samo u voznom, nego i u realno dobrom stanju kosta).

Nacinjemo istu temu po ko zna koji put ... misljenje je kao dupe, svako ga ima pa i ja. Licno u porodici imam mator auto, iskljucivo iz sentimentalnih razloga i zato sto zena manje vozi (neuporedivo) od mene pa mi se i "isplati". Ali ako ga vozis, kao sto se voze ovi "noviji" automobili, kostace ako ne i vise.

Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, smg said:

Pa osim celog auta za limariju, nista strasno ;)

Kazi mi molim te, koliko kosta krsten i ispravam protokomer? Trap se trosi srazmerno voznji, i po mom iskustvu ako vozis a hoces ispravan moras da ga platis. Ako vozis na plin, dizne si sigurno menjao ili taj auto jednostavno nije ispravan ako mene pitas :), da ne kazem alternator, servo pumpa ... i slicno. Sedsta, nebo ... sve se to menja .. Licno sam ih video, ili pomogao da se rastave / sastave u dvocifrenom broju ... (Sure ih je rastavljao jako dugo), ja razumem da je to emotivna veza sa autom, ali je daleko od toga da se ne kvari.

Letvu volana (servo), da li ima i jedna kocka a da je njena. Tablu isto (mislim na celu tablu a ne na puknutu). Ne kazem ja da to nije tenk auto. Ali drzati ga u stanju kao sto nekolicina ovde drzi (da nije samo u voznom, nego i u realno dobrom stanju kosta).

Nacinjemo istu temu po ko zna koji put ... misljenje je kao dupe, svako ga ima pa i ja. Licno u porodici imam mator auto, iskljucivo iz sentimentalnih razloga i zato sto zena manje vozi (neuporedivo) od mene pa mi se i "isplati". Ali ako ga vozis, kao sto se voze ovi "noviji" automobili, kostace ako ne i vise.

Sajtne, rubovi, zadnji desni koš ne spadaju u termin "celog auta". Razumljivo je da ta mesta budu podlozna koroziji za vozilo koje je u momentu radova imalo 28 godina. Jedina stvar koju sam mozda nepotrebno odradio, je bilo farbanje celog auta. Ponavljam, odradio to na svoju ruku cisto iz ljubavi.  Cak i ako pogledamo vise racionalno a manje emotivno, za cenu tih radova nisam mogao da uzmem ni solidnog Punta 1.2. Sto se tice plina, ne vozim na plin. A dizne za ovih 10 godina nikada nisam ni pipnuo. Ostale stavke koji su nabrojao, mogu garantovano da tvrdim da su njegove original. Sa protokomerom nikada nisam imao problem. Auto ma par sitnih pukotina na zadnjem sedistu, oko unutrasnje plastika konzole ali nista toliko strasno da izgleda kao u pitanju lom od auta. Auto se vozi svaki dan, idem sa njim gde hocu i kako hocu. Stoga ne vidim zasto da razlog upotrebne vrednosti ne bude i jednim delom delom i sa racionalnog stanovista, pored svakako emotivnog. Naravno, akcenat drzim svakako na redovnom odrzavanju. 

Link to post
Share on other sites

Da se vratimo na oglase, evo jedan iz grada, možda nekog forumaša (ali teško) kog sugrađani verovatno viđaju.
Zagledao sam ga prilično, iskreno izgleda sasvim pristojno s obzirom na generalno stanje, enterijer izgleda prilično dobro, nije neka vau oprema (bar se ne razumem nešto preterano) ali digi klima, veliki bord, mf volan trokraki, tempomat, telefon, manuelni menjač... Jedino ne znam kakvi su ovi 2.5 TDS motori u E39?


IMG_20200401_172811.jpg

IMG_20200401_172816.jpg

IMG_20200401_172821.jpg

IMG_20200401_172833.jpg

IMG_20200401_173705.jpg

IMG_20200401_173725.jpg

IMG_20200401_172827.jpg

Link to post
Share on other sites

TDS su sasvim solidni motori, ali su mnogo, bas mnogo pregazili, pa ga nas covek kupi, krenu problemi, a onda pljuvacina po TDS-u krece. U 2020.godini, svakako treba zaobici taj motor, jer buduceg vlasnika sigurno cekaju ozbiljna ulaganja, pocev od VP pumpe, pa tako dalje...

Link to post
Share on other sites

Au drug ja ne znam sta si ti gledao😀

Bio sam sa drugarom pre jedno 4-5 meseci na toj praonici dovezao decko X5 drugar da kupi, pa dok smo cekali pregledali smo taj e39. Decko koji je dovezao X5 kaze da taj e39 stoji bas jako dugo tu tako. Auto je u fazi raspada, koliko se secam izudaran sa svih strana nekih ogrebotina, bio je blago reci u katastrofa stanju. Volim e39ke i bilo bi bas zao da vidim da tako auto stoji i trune na parkingu.

Edited by Sale-Sombor
Link to post
Share on other sites

Taj motor je predvidjen za 10w-60 ulje, sto je bila i preporuka prvih nekoliko meseci, posle su sa zbog ekologije i dpf prebacili na 5w-30 i eto problema sa lancima :)

8388ffeb48fb201188a21cab97222205.jpgb20688c80888c3baba531e84ee8cf8fd.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
Da li neko zna kako su se pokazali prvi 2.0 biturbo motori u kecevima 123d? Klasican n47 ili bolje od toga?
Projektil od auta imao sam priliku da ga vozim prije nekih mjesec dana,mizerna potrosnja. Jedina mana je klasicni lanac na n47 mada i tome je pala cijena 800e zamjena i ne mislis narednih 150.000km

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Malo da odem u off... zna li neko kako se radi prenos vlasnistva sada kada notari nece da overavaju nista sto nije hitno itd itd... ?



Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Nesto sam u fazonu da kupim benzinca sledece, ali mi je slucajno naleteo ovaj auto, kada sam video da se cipuje na 260 hp i video kako ide , malo sam se zapalio : )

Ako misliš na e8x seriju benzince, i nije neka ponuda kod nas...
I ja sam jurio 120i, pa završio sa 118d [emoji3]
Ja iskreno nisam za chip, gledao sam, i u planu mi je nekom za kasnije da se stavi turbo od 330-530d, dizne i još neke zajebancije, diže konjažu dobro. Naravno uz dobar remap.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Nisi za chip ali si za ozbiljan tuning? : )

Ne mislim na e8x , mislim pre svega na audi 1.4 ili 1.8tfsi ili u A3 ili u A1 ili Leon ali merkam uvek po neki bmw. Napljuvali su mi strasno 116i u F20 inace sam bio najblizi njemu.

Link to post
Share on other sites

Slab mi je 118d, mislim, povuče on dobro, ali opet mi treba više. Mada to su planovi za kasnije, neću još da pucam pare.
Ja sam gledao isto f20, ali i f30, mada x20d, onaj sa 184 konja. Ali sam odustao od njih, saznali da je žena trudna, pa investicija u auto će sačekati, čuvam se za bebca [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

123d...vrlo zanimljiva masina

 

Differences 120d > 123d I know of (before in depth study of link):
- Fixed bi-turbo vacuum regulated instead of electrically adjusted variable vane turbo, giving approx 500 more top-end rpm and better throttle response
- 2000 instead of 1800 bar common rail pressure
- significantly beefier gearbox and clutch from the 330d and different final ratio in rear diff
- bigger front brakes 330mm (16" wheels no longer fit) (chassi same as 130i)
- Electronic limited slip diff (even when DSC/DTC switched off)
- Different exhaust routing around rear axle and end piece

Ako se sve poklopi, i ja planiram jedan takav.

Link to post
Share on other sites