Recommended Posts

Ne znam koje su mane kocke sto se tice limarije? Znam za koseve ti tamo ispod osiguraca i akumuatora, znam za patos... jednom sam radio ceo auto koji je bukvalno bio truo do raspadanja i to je pakao i sa Majstorima i zivcima, a najgore je bilo kad je posle prve zime pozutelo par mesta...doduse ovo ne bi videlo zimu...a i doduse to je bio opel :)  

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kosevi, kod osiguraca, rubovi, sajtne, patos, dzepovi u gepeku, pozarni zid, vrata... U ovim godinama manje vise je sve problem, pogotovo ako je vec "radjen" od strane "strucnjaka". Bengvejac restaurira njegovog 318is-a, drugar radi na njemu ono je pakao sta sve ima da se radi i u kakvom je limarija stanju kada zapravo krenes da skidas delove. Otislo preko 5 soma evra do sada a ima jos X meseci rada.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djoksa530i said:

Ne znam koje su mane kocke sto se tice limarije? Znam za koseve ti tamo ispod osiguraca i akumuatora, znam za patos... jednom sam radio ceo auto koji je bukvalno bio truo do raspadanja i to je pakao i sa Majstorima i zivcima, a najgore je bilo kad je posle prve zime pozutelo par mesta...doduse ovo ne bi videlo zimu...a i doduse to je bio opel :)  

To ona bela Corsa sto je isla na lož ulje??? 😆

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Indorile said:

Kosevi, kod osiguraca, rubovi, sajtne, patos, dzepovi u gepeku, pozarni zid, vrata... U ovim godinama manje vise je sve problem, pogotovo ako je vec "radjen" od strane "strucnjaka". Bengvejac restaurira njegovog 318is-a, drugar radi na njemu ono je pakao sta sve ima da se radi i u kakvom je limarija stanju kada zapravo krenes da skidas delove. Otislo preko 5 soma evra do sada a ima jos X meseci rada.

Znaci limarija kao i ta corsa od prilike 🤪

Link to post
Share on other sites

Imao priliku da se vozim u ovakvoj kupri potpuni promasaj u odnosu na ostale modele. Drug se ljutio na mn kad sam mu rekao da auto ne ide za toliko konja koliko ima,dok ga nisu redom ispreskakali Renault megane patka Rs,535d e60,i slag na tortu radjeni e36 328i

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djoksa530i said:

Nije sigurno ovakva cupra, ovo je limitirana R310 edicija sa 310konja ima samo 200komada. Regularna cupra ima 240konja , cupra R 260 konja, fr 200 konja. Pitanje sta je ta bila od njih..

bas tako, ovo je limitirana  serija od 200 komada. Od svih tih heceva kazu da se na stazi najbolje pokazao megan 3 rs sa 250ks, uz cip izlazi lagano na 300 ks

Edited by Stefan L.
Link to post
Share on other sites
Nije sigurno ovakva cupra, ovo je limitirana R310 edicija sa 310konja ima samo 200komada. Regularna cupra ima 240konja , cupra R 260 konja, fr 200 konja. Pitanje sta je ta bila od njih..
Nisam siguran mislim da je bila ova od 260 konja ali cipovana uglavnom mn je razocarao kao auto,ima puno boljih konkurenata za te pare u toj klasi. E sad i za njih ima sektasa kao drug mi svaki seat ga izmucio a opet se kune u njega ka alfisti trenutno vozi ibizu cupru 1.9tdi

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
bas tako, ovo je limitirana  serija od 200 komada. Od svih tih heceva kazu da se na stazi najbolje pokazao megan 3 rs sa 250ks, uz cip izlazi lagano na 300 ks
Dosta je tu konkurencije ozbiljne renault megane,golf mk6 gti,scirocco r,mazda rx8,honda civic typer,i da ne zaboravimo bmw 135i

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Rocco77 said:

Dosta je tu konkurencije ozbiljne renault megane,golf mk6 gti,scirocco r,mazda rx8,honda civic typer,i da ne zaboravimo bmw 135i

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

135i je za njih raketa. Sem mazde sa opicenim vankelom ostali su svi 4-cilindrasi  2.0 turbo. Doduse naprzeni 2.0 turbo. I onda su kao tu negdje na papiru po snazi/obrtnom momentu. Onda odu na stazu (jer saobracaj definitivno nije za to mjerenje ciji je veci) i tu se vidi ko kosi a ko vodu nosi. Type R je najozbiljniji suparnik tu. A onda ubacis drugu mapu u 135i i ispratis sa odgovarajucom bolt-on periferijom, pljucnes i kazes "jel jos neko misli da je 4 cilndra 2.0 turbo isto sto i 6 cilindara 3.0 turbo..." 😁

Link to post
Share on other sites

Masa je mama. 

Primetio sam i ja da trkaci vole Seat, meni se licno ne svidja. Bila je ranije prica da su one prve Ibize, one cetvrtaste imale motor od 1200cm3 koji je razvijao Porsche. Ako je to istina, eto odakle mu trkacki gen.

Link to post
Share on other sites

Kod nas kroz Cg vw sekta dominira golf mk2-3 iskasapljen brusilicom i abf obrusen da mu je rok trajanja mjesec dana

I ima nas par sa bmw-ima,ja od kad prodah kockicu sa e60 nema sto da tu trazim

Evo ga i snimak drugovog e36 328i,2.8 masina na m50instalaciju,usisnu granu i m52 izduvna grana mislim da je oko 210konja na valjke izbacio

 

http://cloud.tapatalk.com/s/5e8c7e1e25ac6/received_254804588855785.mp4

 

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Boban_m said:

135i je za njih raketa. Sem mazde sa opicenim vankelom ostali su svi 4-cilindrasi  2.0 turbo. Doduse naprzeni 2.0 turbo. I onda su kao tu negdje na papiru po snazi/obrtnom momentu. Onda odu na stazu (jer saobracaj definitivno nije za to mjerenje ciji je veci) i tu se vidi ko kosi a ko vodu nosi. Type R je najozbiljniji suparnik tu. A onda ubacis drugu mapu u 135i i ispratis sa odgovarajucom bolt-on periferijom, pljucnes i kazes "jel jos neko misli da je 4 cilndra 2.0 turbo isto sto i 6 cilindara 3.0 turbo..." 😁

Zar nije i4 ovaj novi kec 135i? 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Djoksa530i said:

Trkaci vole seat, a mazda ima dva jako brza i zanimljiva modela 3mps i 6mps

Jel te obe imaju one Venkel motore? Vankel, Venkel, tako nesto se zove. U krug ide. To se vrti kao da je motor. Imao neki deckonja u Zrenjaninu, gasirao, gasirao i odjednom ga ne vidjam hahahahaha. Tolko i prelaze te mazde, kao motori. Toliki im je vek, velike su to turaze. 

Link to post
Share on other sites

Ko ne zna kako se koristi vankel sarani ga relativno rano. Mora da ga pustis da se malo ugreje na leru pa tek onda da krenes, ispod 3k dok ne bude u fulu zagrejan, ne sme da se gasi dok je hladan, moras da ga deres da se ne bi talozio ugljenik, bolje mineralno ulje nego sinteticko jer sam motor koristi motorno ulje za podmazivanje rotora te ga jede solidno i mora da sagori kako treba, plus je zbog same konstrukcije predvidjeno da se radi generalna na 100-150 hiljada... Prosecan korisnik realno sahranjuje ovaj motor laganeze.

Link to post
Share on other sites

Opasna dezinformacija, makar za vanker u rx8, trazi najkvalitetnije iskljucivo sinteticko ulje i to dosta retko 5w30 jer je krucijalno zbog podmazivanja pogotovo kada je motor hladan.

Ljudi pokusavaju da kompenzuju potrosnju ulja sa nekvalitetnim uljem pogresnih karakteristika.



Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites