Recommended Posts

Nije opasna dezinformacija, da ima veze sa potrosnjom ulja al' ne zbog kompenzacije nego kako to ulje gori. Wankel motori zahtevaju ulja koja kompletno sagorevaju, mineralna ulja sagorevaju kompletno dok kod sintetike moras da znas sta sipas. To za najkvalitetnija sinteticka ulja si potpuno u pravu, ali pricamo o Srbiji i prosecni bajo kupi Castrol 5w-30 turcina i u motoru se natalozi kojesta, usere svecice, apex sealove itd. :) Uostalom Mazda je izdala saopstenje da nekvalitetna sinteticka ulja lose uticu na Wankel motor.

Edited by Indorile
Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jbt secam se kad sam bio klinac, covek koji je drzao kockarnicu u Somboru kupio sinu novu crvenu Mazdu RX8, kako smo parili oci na auto. Plus ga je sin njegov bukvalno svaki dan vozio kao da ga je ukrao, kad god sam ga video pun gas :)

Link to post
Share on other sites

Kako se pokazala serija 1 od 122ks 2007 godina taj model, zapala mi je jedna za oko, lepa oprema i utegnuto izgleda

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Kako se pokazala serija 1 od 122ks 2007 godina taj model, zapala mi je jedna za oko, lepa oprema i utegnuto izgleda

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Ja sam vozim taj od pre 4-5 meseci. Za sad je ok, da ne ureknem. Solidno povlači, nije loše, potrošnja po gradu 8,5-9l, nemoj da te laže neko da je manje, i to ja živim u malom gradu. Mali servis-ulje Liqui Moly 5w40, filter ulja, klime i goriva me je koštao 100e. E sad nadalje kako će se pokazati, videćemo. Ja sam sve u svemu zadovoljan, samo sam iskreno očekivao manju potrošnju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Lagan je to auto poprilicno ali opet bmw je to, nista cudno [emoji23]
Nista specijalno nisam nasao od 163ks ali opet i tu je potrosnja ista verovatno.. iskreno bih pre voleo 163ks ali sta je tu je.
Caletov e46 320d je isti sa potrosnjom po bg-u

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja sam jurio benzince, ali ponuda je minimalna, i uglavnom klotare. I naišao na m sport 118d i pazario ga. M47 jealo bučniji i ima zvuk onih starijih disela, N47 je tiši, ima nekako mekši i podnošljiviji zvuk, ali opet nisam hteo da rizikujem sa lancem.
Ja ne znam kako neki mogu da napišu kako im troše po 6,5-7l. Ja sam samo na autoputu dobijao tu brojku, u gradu ispod 8,5 nisam mogao da spustim i to sa laganom nogom, zbog testa. Kad sam video da je nemoguće, vratio sam se normalnoj vožnji, malo potegnem ovde, malo onde, ali opet nije to neko divljanje da mu dušu vadim. Recimo 70% normalnog gasa i 30% gasiranje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, FILIP-M3 said:

Kako se pokazala serija 1 od 122ks 2007 godina taj model, zapala mi je jedna za oko, lepa oprema i utegnuto izgleda

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

 

Imam ga vec godinu i 7-8 meseci... Presao nekih 17k, uglavnom Beograd. 

Bio u dobrom stanju, al posto je sa autoplaca, sacekalo me, mada se trudim da ga drzim u vrh stanju (mehanickom) =] 

Od vanrednih stvari, imao sam ulaganja u trap, letvu volana, klapna gasa, zadnji motor brisaca (iz nekog razloga na svakom kecu crkava).

Nazalost proskripalo mi je kvacilo u zadnjih 10 dana (druk lezaj... To cu tek da vidim).

Vodi racuna da ti sofersajbna nije izgrebana brisacima - na glupavo mesto se levi brisac zaustavlja, zicer sa ti po sred soferke sve zagrebe.

DPF filter na M47 je katastrofa, toliko lose resen da je automobil za gradsku voznju maltene neupotrebljiv. Pribudzen na brzinu zadnje godine proizvodnje ovog motora da bi se ispunili standardi. Uglavnom mora vani na ovom godistu.

Jos jednu manu ovaj auto ima - zadnji diferencijal - proveriti da l bruji. Al na ovom godistu verovatno je vec popravljan.

Od redovnih stvari, menjao sam ovo sto svi redovno menjaju - mali servis - BMW fabricko ulje 5w30 i Knecht filtere osim filtera klime tu sam uzeo neki soc, sa rukama me ispadne oko 130€.
Menjao sam remenicu radilice i pk kaiseve, zadnje plocice i pakne rucne.

Uzitak u voznji je uglavnom super. Auto nije veliki, moze da se fino parkira u zoni, lagano. Sigurno najbolji hatchback za voznju u klasi tih godina.

Trosi, Beograda realnog oko 8.4 leti, zimi 8.7, otvoreno od 4.5 (rekord mi do CG) do 5.9 (kad sam vozio ko manijak).

Link to post
Share on other sites

Isao sam da gledam keceve nekoliko komada...
Jedan toliko smrdi na ulje kada se malo doda gas i u kabini se oseca miris spaljenog ulja
Drugi jedva upalio
Treci sav nesto izudaran...

A zoves ljude svi se.u super stanje, nema nista...

A lepo pitam nemoj da dolazim reci mi sve sta jeste pa ako se ja uklapam u tu neku popravku itd..

Nije problem ako je zakacen sredi se to sve, ali dodjem on em na dva mesta ima ulubljeno em smrdi na ulje kao da teras traktor..

Ne mogu da verujem da neko moze da vozi sopstveni auto i da ga apsolutno boli uvo za odrzavanje, kao da ga je dobio na poklon

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ne bi verovao sta sam ja sve vozio od e36ca dok sam ih trazio:) Provozao sam jedno 7 8 e36ca i samo cu reci da je moj trenutni sto sam uzeo azdaja za sve te :) Moj 318i je isao 3x bolje od 320i sto sam gledao. Na slikama odlican ima par sitnica al sve se da popraviti,pitam coveka jel sve ok da ne dolazim i trosim pare i vreme jer moram moliti da me neko vozi i da placam gorivo...Kaze da da auto u super stanju. Odem ja tamo na oko auto stvarno ok izgleda spolja, unutra tapaciri haos al ok sredilo bi se to. Ljudi,ja kad sam seo u auto da ga provozam, ja gori auto u zivotu nisam vozio, Kocnice ne koce uopste i svi diskovi krivi, menjac krci, lamela otisla,druk lezaj ce cuje ko avion, motor jedva vuce auto, u drugoj sam ga stisnuo on je do 50kmh jedva dosao, volan lufta ima,cuje se kardan itd. Poznajem e36ce u dusu i kad sam rekao coveku sta sve ne valja covek blenuo e sad jel se pravi ili stvarno ne zna, ne znam... To je nepostovanje tudjeg vremena i novca tako sam mu rekao :) I trazio je 1500e za njega :P Ostale sto sam vozio vizuelno odlicni ali mehanicki bar 500e ulaganja u startu... A cene ih ko zlato. I na kraju vec odustao i reko daj da odem da vidim ovaj sad sto sam kupio. Nije mi se svidjala boja, oni farovi ciganski, i sto je imao obican plin. Odem ja kod coveka cim sam video auto znao sam da je moj :) Auto 10x bolje izgleda uzivo nego na slikama boja je mnogo lepa uzivo, Auto unutra fabrika, motor takodje, par sitnica je trebalo da se odradi ali nista hitno. Nisu pusaci sto mi je jako vazno, nove gume,nov atest za plin, tek registrovan bio. Uzeo sam ga odmah :P Plin sam prepravio na sekvent za 200e i to je to :) Evo da kucnem o drvo jedini kvar sto nije da kazem potrosna roba sto sam imao je knock senzor i ventil za grejanje  Za god i pol dana kod mene. Naravno ja spickam sve pare u auto jer ga volim i zato mi neki ljudi nisu jasnoi kako mogu da voze auto koji se raspada? Da ne pricam da mu treba 50m da stane pri 60kmh a ima zenu decu itd...

Izvinjavam se na duzem postu, pijem kafu, cekam podne da se ljudi razidju bar malo da mogu u radnju da odem jer smo pametni pa za vikend imamo zabranu kretanja zbog virusa a to sto ce danas da milion ljudi da bude na 30cm od jednog do drugog to nema veze jel? :)

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites

Moj cale kada kupuje on toliko srece ima da to vise nije realno... kupovao je kocku prvu koju je otisao da vidi uzeo je, posle toga e36 otisao u Uzice kupio prvi sa oglasa, pa e34 u Nisu otisao uzeo za mene, e36 opet ali 2.0, pre 2 godine otisao po e46 nasao na oglasu auto top seo proverio majstor uzeo..

A ja... pola Srb obidjem [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, FILIP-M3 said:

Isao sam da gledam keceve nekoliko komada...
Jedan toliko smrdi na ulje kada se malo doda gas i u kabini se oseca miris spaljenog ulja
Drugi jedva upalio
Treci sav nesto izudaran...

A zoves ljude svi se.u super stanje, nema nista...

A lepo pitam nemoj da dolazim reci mi sve sta jeste pa ako se ja uklapam u tu neku popravku itd..

Nije problem ako je zakacen sredi se to sve, ali dodjem on em na dva mesta ima ulubljeno em smrdi na ulje kao da teras traktor..

Ne mogu da verujem da neko moze da vozi sopstveni auto i da ga apsolutno boli uvo za odrzavanje, kao da ga je dobio na poklon

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Jedno 80-90% ljudi u Srbiji ne odrzava auto, narocito ako neko ima malo vise novca, uzmu, voze 2 godine, ne uloze ni centa, sutnu dalje.

Link to post
Share on other sites