Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma kakvi, njegov cale ga nikad nece prodavati, pitao sam ga kaze covek nemam jos nameru da umirem 😄 U onaj auto je ulozeno sto ja sto on 4+ soma samo u mehaniku , estetski je uvek bio perfektan. Sad sam uzeo nesto suprotno, da se sredjuje estetika , a mehanika obecava .

Link to post
Share on other sites

Zbog inostranstva sam se delimicno povukao, ali ima me i dalje, a i to su moji prijatelji pre svega. Sto se tice petice, slabo estetika, da ne kazem - nista, od mehanike za 3.0 sta god pozelis. U svakom slucaju, imamo neke kontakte, pa se javi, mozda mozemo da ti nadjemo.

 

Naravno, ako planiras nesto u DIY izvedbi, mozemo zajedno.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Stefan L. said:

nema njemu pomoci opalio je kitom u celo xD 

Dosadno mu je, pa baca pare🙂

Ja sam to davno “prelezao”, na vreme sam shvatio da kad je dosadno - bolje je da se nadje dobar film, knjiga, mnogo jeftinije🙂🙂🙂

Link to post
Share on other sites

A4 sa b9 je omašio totalno, trojka je mnogo bolja solucija. Koliko je b8 bio bolji od e90 po pitanju enterijera i kvaliteta, toliko je sad obrnuta situacija. (enterijer i moze da prodje)

Evo neki slabiji turbo benzinac, al je manuelac, zadnja vuca i adaptivno vesanje

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/13671656/bmw-320-i

Link to post
Share on other sites

Jako je bitno kod f30 iz koje je godine. Imali su bisere od vesanja do kvaliteta materijala i izolacije generalno. Zvucna izolacija kod 2016 serija i 2012 npr. nisu iste. (poboljšani su), pun je net ljudi koji se žali na buku od vetra.

Nisam se lepo izrazio sto se tice enterijera. Audi uvek ima bolji kvalitet enterijera za razliku od bmw. Al tu se staje, nista nisu naucili od dinamike i generalno uzivanja u voznji koji dobijas sa bmw.

e90 jeste bio bolji za samu dinamiku voznje, al tu se staje, b8 je bio bolji po svemu ostalom. Isto je kao sa peticama, postoji dobar razlog zašto polovni A6 ili A4 uvek bolje drži cenu na oglasima u odnosu na petice i trojke.

Pravi konkurent zapravo tom b8 je bio f30 jer e90 je bio odlazeći model. (audi je imao onaj a4 b7 pre toga koji je najbolji za poredjenje sa e90)

G30 je već mnogo ozbiljnija priča i on je za neko realno poredjenje sa b9 jer su to trenutni aktuelni modeli. 

 

Link to post
Share on other sites

Pa i nije bas tako, isto kao sto nije B9 nije za poredjenje sa F30, tako i G30 nije sa B9... Modeli jesu aktuelni ali je B9 doziveo vec 2 facelifta i zapravo je model star 5 god. Jednostavno se ne gadjaju A4 i serija 3 po godistima , A4 izlazi uvek 3-4 god kasnije...dok su A6 i serija 5 prilicno uskladjeni. Ja B9 poredim sa f30, skuplji je ali nije razlika u ceni tolika kolika je izmedju g30 i b9 

Link to post
Share on other sites

Tom logikom poredis model koji je aktuelan kao odgovor od 2016 na bmw f30 koji je aktuelan od 2012. Moja logika je samo sto poredim modele unazad jer je f30 upravo bio odgovor na b8 audi, ne na b9

Aktuelan model je aktuelan model. Zato i izbacuju tako nasumično jer svako mora da da adekvatan odgovor, veće je tržište tu jer su uglavnom flotna premium vozila.

Audi je u ovom zadnjem restyle izbacio potpuno novi infotejment, paletu motora, led osvetljenje kao standard, opcije suspenzija itd. Neki odgovor kroz restyle na G30 iliti kupovina vremena do novog modela, da ne trpe prodaje.

Link to post
Share on other sites

Subjektivan osećaj često dosta zavisi i od opreme... Ne sporim da je B9 (2015-) "aktuelniji" od F30 (2011-2019), niti da je G20 (2019-) "aktuelniji" od B9, ali u principu razlike nisu toliko ogromne i u značajnoj meri se svode na nivo opreme i lične preference. 

Kad vidim neki F30 sa klot opremom (plastičan volan, halogeni farovi, mali infotejment, manuelac, 16" felne...) i uporedim sa mojim (koža, M-paket, M-volan, velika touch navigacija, full LED farovi, 18" 400M 255 gume pozadi, 360 kamera, automatik itd), razlika u sveopštem utisku i iznutra i spolja je "nebo i zemlja".

 

Link to post
Share on other sites

+1 bas tako

Oprema cini pola auta, a bitan je i motor.

Moj 320d je takodje u natprosecnoj opremi, adaptivni farovi sa zakretanjem gde sam pali duga svetla, iseca deo snopa da te zaslepljuje auto ispred tebe nebitno jel u tvojoj traci ili kontra, pa profi navigacija, sportska sedista sa naduvavanjem bokova i produzenim delom za butine, automatik, 19" 351 sa 255 gumom itd.

Moj utisak je da su prve serije f30 losije sklopljene od zadnjih, mozda je do konkretnih auta koje sam imao/vozio/probao, a mozda su i utegli gde je trebalo.\

a4 b9 meni nije nikako legao, zato sto se osetno losije vozi od f10 lci, a f30 da ne spominjem nebo-zemlja, to na stranu a4 b9 je dobar i solidno sklopljen, ali je operisan od osecaja voznje, a nije nesposoban.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djoksa530i said:

Pa i nije bas tako, isto kao sto nije B9 nije za poredjenje sa F30, tako i G30 nije sa B9... Modeli jesu aktuelni ali je B9 doziveo vec 2 facelifta i zapravo je model star 5 god. Jednostavno se ne gadjaju A4 i serija 3 po godistima , A4 izlazi uvek 3-4 god kasnije...dok su A6 i serija 5 prilicno uskladjeni. Ja B9 poredim sa f30, skuplji je ali nije razlika u ceni tolika kolika je izmedju g30 i b9 

Ovo je sve istina, u ovom slucaju nije pravilno poredjenje serija.. A i o ukusima ne vredi puno raspravljati, nemamo svi isti. Ja vecito imam sukob u svom drustvu sto se tice bmw, audi mercedes. 

Link to post
Share on other sites