Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

4 minutes ago, dulebp said:

Uvek misle da se najvise kvare marke koje voze, dok ne probaju druge. :)

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

Ja ipak mislim da se BMW malo vise kvari od ostalih Nemaca... Ne racunam Francuze i Talijane koji su komedija.

Ipak mislim da je VW grupacija, koliko god mi bila dosadna, za stepenik iznad u kvalitetu...

Ocev Golf5, ne znam koliko hiljada km je po makadamu presao, trap ko nov... Za 5 godina njegovog vlasnistva, ulozio je u pumpu za gorivo. 

BMW on the other hand... Al zato osecaj u voznji tacno ko traktor da se vozi.

 

Posto vidim da svi do jednog clana foruma kukate jer se ocigledno spremate za post vaskrsnju posetu majstoru, evo i ja da obradujem za moj e87, proskripao mi druk lezaj. 🤣🤣 Posto nema majstora koji ce reci “nemoj zamajac” kontam da moram sve.

Luk 54000 din komplet, Valeo 44000? Ovaj Valeo mi nesto sumnjiv? Iz oglasa naravno, u radnjama cenee 😮

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Stefan L. said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14479685/bmw-335-m-paket od jednog poznanika, auto je bruka u svakom smislu. Za predstojece dane :D 

Ovaj auto je nesto najljepse sto se prodavalo u poslednje vreme... Au... Da krenes (i pored Korone) za Portugaliju u njemu u junu mesecu :D

Link to post
Share on other sites
Ja ipak mislim da se BMW malo vise kvari od ostalih Nemaca... Ne racunam Francuze i Talijane koji su komedija.
Ipak mislim da je VW grupacija, koliko god mi bila dosadna, za stepenik iznad u kvalitetu...
Ocev Golf5, ne znam koliko hiljada km je po makadamu presao, trap ko nov... Za 5 godina njegovog vlasnistva, ulozio je u pumpu za gorivo. 
BMW on the other hand... Al zato osecaj u voznji tacno ko traktor da se vozi.
 
Posto vidim da svi do jednog clana foruma kukate jer se ocigledno spremate za post vaskrsnju posetu majstoru, evo i ja da obradujem za moj e87, proskripao mi druk lezaj. [emoji1787][emoji1787] Posto nema majstora koji ce reci “nemoj zamajac” kontam da moram sve.
Luk 54000 din komplet, Valeo 44000? Ovaj Valeo mi nesto sumnjiv? Iz oglasa naravno, u radnjama cenee [emoji50]
Pa vrv jeste, imam ja i VW u garazi, cuveni 1.9tdi 105ks, 4-ta godina kod nas, samo senzor dpf-a i to odmah po kupovini i posle samo redovni servisi(1 veliki i ostalo mali). Al opet glupo je porediti kvalitet voznje, a to mora da se plati.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, njegovawisost said:

Ovaj auto je nesto najljepse sto se prodavalo u poslednje vreme... Au... Da krenes (i pored Korone) za Portugaliju u njemu u junu mesecu :D

Kad sam video 335 M paket, odmah sam znao koji je auto, gledao sam ga pre par dana. Prelep je. A secam se tog auta sa oglasa pre jedno 6-7 godina, tad je bio oko 17.000 eura. Ne verujem da postoje u Srbiji dva bela cabria sa crvenom kozom u M paketu.

Edited by dredger
Link to post
Share on other sites

Ajde da se i ja nadovezem na temu imam e60 brat uzeo a6 c6 3.2fsi i uporedjujemo ih audi brzi masu,unutre sija kao spejs satl,ali daleko ne kvalitetniji materijali,sto se odrzavanja tice audi neuporedivo skuplji za odrzavanje lezaj servo pumpe 200e placen,pk kais 39e(za bmw 12e),vodena pumpa 90e(bmw 32e)
To je ukratko za cijenu lanca nisam pitao posto se i on na ove fsi motore isteze i puca kao na n47.
Subjektivni osjecaj u audija ocajan kao da nisam vozac nikakav osjecaj ne pruza

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, dredger said:

Kad sam video 335 M paket, odmah sam znao koji je auto, gledao sam ga pre par dana. Prelep je. A secam se tog auta sa oglasa pre jedno 6-7 godina, tad je bio oko 17.000 eura. Ne verujem da postoje u Srbiji dva bela cabria sa crvenom kozom u M paketu.

placen je bio oko 27000e pre neoliko godina, jedini bi trebao da je u Srbiji u toj opremi sa tom bojom i u takvom stanju manje vise. Vozi ga konkurent u mojoj bransi, kupio je bio i S klasu novu, placena preko 200000e jos 2006 godine. 

2 hours ago, Rocco77 said:

Ajde da se i ja nadovezem na temu imam e60 brat uzeo a6 c6 3.2fsi i uporedjujemo ih audi brzi masu,unutre sija kao spejs satl,ali daleko ne kvalitetniji materijali,sto se odrzavanja tice audi neuporedivo skuplji za odrzavanje lezaj servo pumpe 200e placen,pk kais 39e(za bmw 12e),vodena pumpa 90e(bmw 32e)
To je ukratko za cijenu lanca nisam pitao posto se i on na ove fsi motore isteze i puca kao na n47.
Subjektivni osjecaj u audija ocajan kao da nisam vozac nikakav osjecaj ne pruza

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

sto se tice kvaliteta ne znam sta bih rekao, mislim da nije tako ali dobro :) a za odrzavanje, sad zavisi koji audi, koji bmw. Vodena pumpa na audiju je skupa recimo, ide od 200 do 500e ! Ja sam mali servis na A5 211 ks uradio za 7700 dinara (dakle delovi sa sve uljem i filterima 7700) ruke sam platio 1500 dingera. Servis za E60 530d, ja sam placao 120e dok su mnogi 200! Smatram da je BMW skuplji i od audija i mercedesa sto se tice odrzavanja, jer audi je ipak VW sto se tice mehanike a dobro je poznato da su oni solidno jeftini. 

set lanaca, klizaca zatezaca 500e kod mene, uradio! 

18 hours ago, dulebp said:

Pa vrv jeste, imam ja i VW u garazi, cuveni 1.9tdi 105ks, 4-ta godina kod nas, samo senzor dpf-a i to odmah po kupovini i posle samo redovni servisi(1 veliki i ostalo mali). Al opet glupo je porediti kvalitet voznje, a to mora da se plati.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

taj motor je neprejebiv! imao sam ga u oktaviji!

 

19 hours ago, dulebp said:

Uvek misle da se najvise kvare marke koje voze, dok ne probaju druge. :)

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

svaki auto se kvari! :) dosta losih vozila je na nasem trzistu i uvoze se krsevi za male pare pa se nekako i preprodaju za solidnu lovu. Na zalost. 

Link to post
Share on other sites

Kakva je ta mecka od 200.000e? Amg, brabus?
Vw/audi motori imaju dosta manji rezervoar za ulje. Dok sam bozio passata b6, u njega je islo nepuna 4.5l ulha, dok kod bmw-a bude 7l. Eto razlike u ceni.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, kami said:

Kakva je ta mecka od 200.000e? Amg, brabus?
Vw/audi motori imaju dosta manji rezervoar za ulje. Dok sam bozio passata b6, u njega je islo nepuna 4.5l ulha, dok kod bmw-a bude 7l. Eto razlike u ceni.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

S klasa 2006 godina, tad bila vrecu para..

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15632155/mercedes-benz-s-320-long licno!

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Stefan L. said:

S klasa 2006 godina, tad bila vrecu para..

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15632155/mercedes-benz-s-320-long licno!

Prodaje oba auta.... Eto Mecka od 230k eur danas izgleda ko socijalni auto od 2k€, BMW od 27k ili koliko vec, i danas da ga gledas sa odusevljenjem :D Dizajn je ipak dizajn :D

 

Mada ga je Mecka za te pare fino sluzila, 380k € bokte

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, njegovawisost said:

Prodaje oba auta.... Eto Mecka od 230k eur danas izgleda ko socijalni auto od 2k€, BMW od 27k ili koliko vec, i danas da ga gledas sa odusevljenjem :D Dizajn je ipak dizajn :D

 

Mada ga je Mecka za te pare fino sluzila, 380k € bokte

hoces reci ZA SVE PARE XD 

Link to post
Share on other sites

N54 u tom kabriu je sjajan, pogotovo za tuning. Za relativno male pare dobijes 400ks na tockovima. Jedino sto je malo musicav. Pumpa za vodu, brizgaljke, wastegate, turbici...Ne znam sta je do sad izmjenjao ali na toj kilometrazi moze ocekivati da pocne. Bez obzira, ima legendaran status medju poznavaocima. Moj sin poceo da gleda 335i sa N54. 

Link to post
Share on other sites

Ja pozeleo da sam socijalni slucaj. Jos bi mi bas i odgovarao ovaj long da vise ne moram da pomeram sediste kad hoce neko iza mene da sedne jer imam 197cm. A kad smo vec kod ove S klase, ova presla 380.000km a naslon za ruku joj se nije isteglio, hoce koza da se istegli tu, znate na sta mislim. Pa koliko su onda presle ove sa iskezecenim naslonom? Pa to je sve preslo po 600-700.000

Mečka je Mečka.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Stefan L. said:

KAKVA KRALJINA I MUDA DO PODA!!! Od 13:45 pocinje sex ko nece da gleda od pocetka !

Provokator, ne znam sto mu to treba u zivotu. Vanredno stanje, svi na ivici zivaca on voza bez tablica po Bg-u. Ide i trazi problem. 

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, dredger said:

Ja pozeleo da sam socijalni slucaj. Jos bi mi bas i odgovarao ovaj long da vise ne moram da pomeram sediste kad hoce neko iza mene da sedne jer imam 197cm. A kad smo vec kod ove S klase, ova presla 380.000km a naslon za ruku joj se nije isteglio, hoce koza da se istegli tu, znate na sta mislim. Pa koliko su onda presle ove sa iskezecenim naslonom? Pa to je sve preslo po 600-700.000

Mečka je Mečka.

moj poslovodja G30 2018, uzeo nov, na satu 170000 km prvi vlasnik! 

Link to post
Share on other sites

Kilometraza i stanje nisu uvijek u direktnoj korelaciji. Mnogo je tu faktora. Da sam ja nekom pokazao na sta mi je kozni volan licio na E90 posle 90.000 milja niko mi ne bi vjerovao da nisam skinuo jos jednu nulu sa sata. Ovde sunce ubija. To je kao i farmerke. Nekom traju 6 godina, nekom 6 mjeseci. 

22 minutes ago, Stefan L. said:

kakva su tvoja iskustva sa tim 3.5i ? isti su koliko znam u 4-orci i 3-ci

Moje iskustvo je sjajno ali nije toliko relevantno jer ga relativno kratko imam a i kilometraza na autu je mala. Ja sam insistirao na N55 zbog iskustva drugih, jer mi je trebao novi svakodnevni prevoz a ne vikend igracka. Slovi za vrlo pouzdan motor i vidim da ljudi prelaze 200.000 milja bez problema. Nema problema sa brizgaljakama kao N54 jer koristi solenoid umjesto piezo brizgaljki, vodena pumpa je unapredjena u odnosnu na N54, twin scroll turbo je pouzdaniji od ona dva mala na N54, wastegate na mom je elektricni za razliku od ranijeg mehanickog itd. 

Da se vratim ukratko na moje iskustvo: pa de je bio do sad u mom zivotu😃. Salim se, najzabavniji auto do sad u mom vlasnistvu.  

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, dulebp said:

Pa vrv jeste, imam ja i VW u garazi, cuveni 1.9tdi 105ks, 4-ta godina kod nas, samo senzor dpf-a i to odmah po kupovini i posle samo redovni servisi(1 veliki i ostalo mali). Al opet glupo je porediti kvalitet voznje, a to mora da se plati.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

 

2 hours ago, Stefan L. said:

taj motor je neprejebiv! imao sam ga u oktaviji!

Cuveni i neprejebivi 1.9 od 105ks:

https://bxeenginefailures.wordpress.com/

Link to post
Share on other sites