Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3 hours ago, Sale-Sombor said:

I druge felne, fabricke neke

da felne su malo bzv za njega, nisu ni ruzne u sustini ali lepse bi legle i fabricke neke nego ove..

lep taj e39 sa slike.. M5 za sirotinju taj 540

Link to post
Share on other sites

M-look spoljasnost daje definitivno agresivniji izgled, ali ako treba da biram ja vise volim auto koje je sposobnije nego sto izgleda nego da izgleda sposobnije nego sto jeste. 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, frank said:

Ako nemaš M srce koji će ti M šminka...? A da,za pokazivanje...to je ljudima nešto bitno.

 

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Ja ne verujem da bih kupio BMW-a bez M paketa. Možda sedmicu.

Link to post
Share on other sites
Nisam ljubitelj 3 nekako su mi skucene mada valjda je to tako kad cio zivot vozis seriju 5.
Mada ovaj primjerak koliko god da je presai nije umoren i odlicno izgleda samo bi mu stavio style225 i uzivao u njemu

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
On 5/1/2020 at 6:16 PM, njegovawisost said:

Za ove s dubokim dzepom :D Imam druga ne vozi nikad starija kola od 5 godina, cim dodje 5 godina, uzme novo :D 

Da imamo sreće da živimo u normalnoj državi, a ne u kvazi-tvorevini napravljenoj da bi se mafija legalizovala - takvo stanje stvari bi bilo normalno i kod nas. Onda lepo voziš nov auto 5 god. na lizing/pušing (šta god), a u slobodno vreme možeš da uzmeš BMW projekat da sredjuješ pa onda prodaja za 20.000€ itd.

 

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, njegovawisost said:

Odlican. Al nije full, fali mu onaj ekran u sredini :) Al opet bruka je

taj fazon, meni je to recimo dosta vazan detalj u autu. :)  bez toga demode, mislim na te generacije od 2004 pa na gore

Link to post
Share on other sites
Kakvi su ti motori sa 170ks benzin? Jako malo ih ima, a jos manje se zna o njima. Da li je moguce da nema dobrog Bmw benzin motora u ponudi? Za koji god da sam se raspitivao, svi kazu bezi od toga, ne valja benzin Bmw.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

@dulebp
Mogu da budu prilicno neprijatni. Mora se posebno voditi racuna o lancu (vise nego kod N47), hladjenju (vise nego kod prethodnika sto se tice hladnjaka, racve u creva) i vodenoj pumpi. Takodje, poznat je kao potrosac ulja, zato se mora koristiti samo najkvalitetnije, ali ipak koja litra kao obavezna dodatna oprema.

Sve u svemu, kao i kod ostalih “rizicnih” motora, ako se nadje dobar i dobro odrzavan, kojem ces redovno menjati lanac, vodenu pumpu itd. moze da posluzi dobro, ali s obzirom na to kakva je situacija u Srbiji, svakako tip motora za totalno izbegavanje.

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, dulebp said:

Kakvi su ti motori sa 170ks benzin? Jako malo ih ima, a jos manje se zna o njima. Da li je moguce da nema dobrog Bmw benzin motora u ponudi? Za koji god da sam se raspitivao, svi kazu bezi od toga, ne valja benzin Bmw.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

tako se prica, mada ja ne verujem u to, isto tako su meni govorili bezi od tog i tog motora, menjaca dza bu i ja namerno uzmem to i ne pokajem se. Sve je to do toga kako odrzavas auto. Pa nisu valjda inzenjeri ludi i glupi :) a isto tako i verujem ako majstore pitas da ti je to mac sa dve ostrice, svaki bi voleo da se obraduje i da te vidi kod sebe na dizalici, zato svi kazu uzmi dizela bog da te vidi xD 

Link to post
Share on other sites

Slazem se i sa jednim i sa drugim. Ali mi nikako nije jasno bilo da Bmw nije napravio ni jedan motor tih generacija da je dobar a da je benzinac...rado bih pre vozio benzin nego dizel.

Dobro odrzavanje racunam pod obavezno na svakom autu, ali naravno ne bih zeleo nikad da imam motor sa kojim bi morao u gepeku da nosim malu radionicu i set delova sa sobom. [emoji846]

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Noviji BMW benzinci (od M62 na dalje) koriste varijabilni termostat kome je radna temperatura od 95-115 stepeni zavisno od rezima rada (pun gas, autoput kruzing), pritisak u sistemu za hladjenje je veci samim tim, temperature koje uticu na gumene/plasticne delove vece itd. Sve to jer vlast kaze mora trosi manje, mora emisije da su manje. Glavni razlog sto ne postoje kazaljke za temperaturu vode jer bi sibala levo desno ne bi znao jel je motor na 115 stepeni jer se pregreva il jer treba tako, barem su se setili da ubacuju kazaljke za temp ulja u neke ozbiljnije modele.

E sad sve to znaci da gumeni / plasticni delovi trpe vece temperature i deteoriraju brze, sto ce reci treba cesce da se menjaju / osvezavaju. Ljudi to uglavnom rade tek kad vrag odnese salu i to polovicno, tj. ako je puklo jedno crevo u hladjenju promenice njega i to je to, ostala creva ce da odu bum uskoro al' koga briga teraj dok moze.

Klot e90 moze se nadje za 4500e koji je kao nov kostao oko 35000e, jel neko odrzava to kao auto od 35k evra ili je princip ala golf 2. Kad ispravljas krive drine prethodnih vlasnika onda je samo pakao, kad uzmes auto od nekoga ko ga odrzava kao smg, Delija, Sasquatch mozes samo da prskas u gace.

Ono sto hocu reci, kupis od nekoga koga poznajes, preko od domacina a ne nekog balkanca ili turcina, novo ako mozes inace macka u dzaku i glavobolja u najavi, jer se kod nas voze kola za koja se realno nema para a ona to bas i ne trpe.

Link to post
Share on other sites