Recommended Posts

3 hours ago, dulebp said:

Slazem se i sa jednim i sa drugim. Ali mi nikako nije jasno bilo da Bmw nije napravio ni jedan motor tih generacija da je dobar a da je benzinac...rado bih pre vozio benzin nego dizel.

Dobro odrzavanje racunam pod obavezno na svakom autu, ali naravno ne bih zeleo nikad da imam motor sa kojim bi morao u gepeku da nosim malu radionicu i set delova sa sobom. emoji846.png

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

Aca M je rekao da su benzinci tih godina horor... Nzm. Sretoh danas jednog lika sa 116i, 2008, kaze poceo lanac da se cuje, morao da zameni. Al kec prelep, u odnosu na moj avion :D

@Indorile Hvala na iscrpnom odgovoru.

Ipak mi nije normalno da se toliko plastike ugradjuje u motore... 
 

Ja kupio set kvacila + zamajac, menjam u sredu, prolupao druk lezaj. Zamajac se ne cuje, al kaze Aca sigurno nije ravan i ajd, kad sam vec tolike pare spucao nek ide i ovih 300€ :D

Ko hoce da cestita neka cestita

 

 

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sad ces bar imati ko nov auto. [emoji3]
Pa uvek preprucuju da se menja sve komplet, kao da ne bi morao sve opet da skidas ako nesto ode ubrzo, ovako budes mirniji, al malo boli po dzepu. [emoji846] Meni na bivsem Bmw tresla korpa pri prelasku preko lezeceg, ono kad se odvaja kvacilo polako, i majstor zamenio i druk lager i lamelu kaze bila vec pri kraju, a zamajac samo izravnao da dobro nalegne lamela, kaze ne diraj zamajac, dobar je. I stvarno nisam imao problema nikad.
Koji auto vozis?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja pre lezeceg ubacim u drugu, ako treba jos malo kocnica i to je to. I kad predjem samo gas, bez kvacila. Nikad ga ne drzim sto bi rekli "na kvacilu", hoce da sjebe korpu 🙂

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, dulebp said:

Sad ces bar imati ko nov auto. emoji3.png
Pa uvek preprucuju da se menja sve komplet, kao da ne bi morao sve opet da skidas ako nesto ode ubrzo, ovako budes mirniji, al malo boli po dzepu. emoji846.png Meni na bivsem Bmw tresla korpa pri prelasku preko lezeceg, ono kad se odvaja kvacilo polako, i majstor zamenio i druk lager i lamelu kaze bila vec pri kraju, a zamajac samo izravnao da dobro nalegne lamela, kaze ne diraj zamajac, dobar je. I stvarno nisam imao problema nikad.
Koji auto vozis?

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

E87 :D Pa po kilometrazi mu je tu negde vreme, verovatno nikad nije menjano, cudim se da je i ovoliko izdrzalo... Jos sam se trudio, nikad ne drzim nogu na semaforu i sl, al dzaba... Iskreno, bio sam planirao nesto novije da uzmem, al sad sam odustao jos par godina.

Link to post
Share on other sites

Imas isto 1, i jos dizel a odusevio te 116i benzin. [emoji3]
Pa to je potrosna roba, mora jednom i da se potrosi, al opet nije vise velika stavka kao nekad sto je bila...a miran budes 100hkm+. Jedino je bedak ako hoces da menjas auto a to moras da ulozis.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dulebp said:

Imas isto 1, i jos dizel a odusevio te 116i benzin. emoji3.png
Pa to je potrosna roba, mora jednom i da se potrosi, al opet nije vise velika stavka kao nekad sto je bila...a miran budes 100hkm+. Jedino je bedak ako hoces da menjas auto a to moras da ulozis.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

Ahhaha odusevila me oprema, ne motor... 
Ide fino ovaj kec. Samo, suprotno misljenju ovog foruma, 2006. godina za auto je daleka :D Odrzavan je perfekt, gledacu da ne napusti porodicu ako ikad odje na red :D

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, dulebp said:

Kakvi su ti motori sa 170ks benzin? Jako malo ih ima, a jos manje se zna o njima. Da li je moguce da nema dobrog Bmw benzin motora u ponudi? Za koji god da sam se raspitivao, svi kazu bezi od toga, ne valja benzin Bmw.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 

Imam ja keca sa tim motorom, doterao iz Svice da prodam. Vuce kao blesav, automatik. Menjao sam mu lanac kada sam ga uzeo na 125 000km. Dizne su u glavi kao kod dizela, nije neki potrosac a bas ludacki vuce. 116i su totalno druga prica, oni su tesko smece, vise ih ima u livadi nego ispravnih.

Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Stefan L. said:

Pa nisu valjda inzenjeri ludi i glupi :) 

Naravno, umesto da ispitaju proizvod do kraja oni ga uvale nama da za svoje pare testiramo njihove budalastine:

https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/beta-test

Deblji kraj uglavnom izvucemo mi ali ne uvek:

https://www.nytimes.com/2017/08/25/business/volkswagen-engineer-prison-diesel-cheating.html

https://www.nytimes.com/2017/12/06/business/oliver-schmidt-volkswagen.html

https://www.nytimes.com/2019/04/15/business/winterkorn-volkswagen-emissions-scandal.html

 

Link to post
Share on other sites
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16128432/bmw-x6-m-paket-skylounge
Jako mi je dobar ovaj novi x6. Bolestan auto. A ovaj sto ima opremu, oces topli nes, oces ice coffe, sve ima. 

Meni je malo ciganija, preterali su ga malo... Ne mogu da svarim zadnja svetla i gril.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Miki_BMW said:


Meni je malo ciganija, preterali su ga malo... Ne mogu da svarim zadnja svetla i gril.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Vidim cesto x7, pa mi ovi grilovi na x6 dodju normalni. Ovo sto svetli gril mi je ciganija teska, ali verujem da moze da se iskljuci. A zadnja svetla su na svim novim bmw vozilima takva, sad je taj fazon, pa malo dok ne naviknemo bacacemo pljucu.

@Stefan L. prvi X6 kad se pojavio bio je stvarno cudo. Odlican mi je X6, svi modeli. Kao i X5. A X7 mi je malo kabast, nije mi nesto bmw fazon, kontam da su morali da urade nesto da naprave konkurenta Mercedesovom GLS-u. 

Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, darkside said:

Pa X7 mora da parira američkim kamionima koje oni nazivaju "normalnim" vozilima...

Normalno je sirok pojam. Nije los taj sto bi rekli over size, ja da imam para samo bi velika kola vozio, nista bolje od velikog auta sa velikim motorom. Meni se npr svidjaju Escalade, Yukon, Suburban, Navigator

Link to post
Share on other sites