Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 hours ago, dredger said:

Sto dve godine pred kraj proizvodnje. Postojao je e34 525ix i e30 325ix. Onda e36 i e39 dolaze bez x pogona, pa e46 i e60 opet imaju x.

E30 i E34 imaju prvu verziju pogona na sva 4 (i to samo u ta dva modela vau) koja je koristila visko za transfer snage. Od 2001 krece pogon na sva 4 koji koristi DTC umesto viska koji je isao u X5 i 325i/330i/330d i zato rekoh zadnje 2 godine proizvodnje (jer se e39 proizvodio od 95 do 03). Najveci razlog je sigurno sto nije bilo mesta, v8 motori su koristili recirculating ball servo umesto modernijeg rack and pinion jer nije fizicki bilo mesta da se smesti :)

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Boban_m said:

Da ,ne mijenja cinjenicu da je prednji dif i dalje balast, ali sad x-are mogu da driftuju😀

Da, dodatna kilaža je nažalost uvek tu. Ali pored mogućnosti drifta (verovatno ne baš lako sa slabijim motorima), x-delete ima još prednosti:

1) manja potrošnja goriva (realno x-drive ti treba mesec-dva godišnje zimi i ponekad kad baš oštro voziš po mokrom)

2) diff ume da zeza pa i da se pokvari se ako imaš preveliku razliku (>1%?) između obima prednjih i zadnjih guma. 

Mana, uslovno rečeno: x-delete nepovratno briše originalni BMW x-drive software i menja ga svojim x-drive sw koji ima opciju uključi/isključi x-drive preko app. Zato prvi put pokretanje (instalacija) traje tako dugo, svaki sledeći put je samo par sekundi. Zbog ovoga se još uvek dvoumim da li da kupim x-delete, jer nisam baš ubeđen u kvalitet ne-originalnog sw a postupak je nepovratan.

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Postoji odavno za E seriju, a i za F nisam procitao nijedno negativno iskustvo. Ne znam da li radi back-up originalnog softvera kao Bootmod3 npr, niti u cemu i da li postoji razlika uopste u odnosu na fabricki x-drive softver.  

Sinoc sam citao o xHP tuning softveru za ZF6 i ZF8. Ludnica koliko mozes da se igras sa novijim BMW.

Edited by Boban_m
Link to post
Share on other sites

Treba ovde da kacimo i oglase za delove. Jedan lik iz Cacka otpad sto drzi mi je trazio suspleh motora sa sarafima za 200€, E87 😂😂😂 Pretpostavljam da je jeftinije u ovlascenom nov deo da sam narucio.

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, njegovawisost said:

Treba ovde da kacimo i oglase za delove. Jedan lik iz Cacka otpad sto drzi mi je trazio suspleh motora sa sarafima za 200€, E87 😂😂😂 Pretpostavljam da je jeftinije u ovlascenom nov deo da sam narucio.

Standard,ja trazio neko malo crevo (odusak) polovno mi trazili 30-40e, nazovem Deltu i narucim za 1300din novo.

Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Stefan L. said:

Ma aj cena, tu uvek moze da se komentarise. Al brate ala je patosiran, do zemlje crne, Otpao bi mi mt2 tuto kompleto posle 3 dana po gradu. A na poslu, pa ne bi ni mogao na posao s njim.

Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, FILIP-M3 said:

Taj e46 ce da uzme neko ko ima jako puno zivaca emoji16.pngemoji16.pngemoji16.png

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Taj e46 nece da kupi niko, tj. hoce ali za duplo manje novca, a i manje. Dusa mu u nosu, visi branik kao da je da drugog modela, parcijalno fabran-blago sarenilo, sa gomilom alibaba dodataka i umornim enterijerom, dalje nisam ni gledao, a ima falinki lom, vidi se da mu je uzeta dusa, da gazen samo tako i presao oca km...

Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Nismo said:

Taj e46 nece da kupi niko, tj. hoce ali za duplo manje novca, a i manje. Dusa mu u nosu, visi branik kao da je da drugog modela, parcijalno fabran-blago sarenilo, sa gomilom alibaba dodataka i umornim enterijerom, dalje nisam ni gledao, a ima falinki lom, vidi se da mu je uzeta dusa, da gazen samo tako i presao oca km...

Htedoh upravo to da napisem ... nije da svaki ciga svoga konja hvali ... ali moj auto sa svim svojim manama je za ovaj 10 u glavu ... a ne bi pomislio da stavim ni 3k za svoj auto ... 

Link to post
Share on other sites