Recommended Posts

  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Just now, Miki_BMW said:

Ako mi verujete, zadnjih deset dana sam video pet e65-ica sa podignutom haubom pored puta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

izuzetno skup auto za  popravke

Link to post
Share on other sites

Naravno da jeste... a ljudi to shvate tek kad stane na putu. Realno, auto je džabe u odnosu na ono šta se dobija pri kupovini, tako da ga dosta kupuju, a ni ne znaju u šta se uvaljuju [emoji51]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Upravo to, pri kupovini bi trebalo samo malo da se raspitaju o održavanju. Samo cena malog servisa je za takve cifra. Naravno, čast izuzecima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Miki_BMW said:

Ako mi verujete, zadnjih deset dana sam video pet e65-ica sa podignutom haubom pored puta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gde ih nadje , ja nzm dal da 5 video ukupno u zadnjih 5 god 😄

Link to post
Share on other sites

Jedna na autoputu ka Vranju, stala pored puta-podignuta hauba, u Vranju jedna na parkingu- podignuta hauba...tri komada su kod mene u Surdulici, od lokalnih preprodavaca, vidjao sam ih u različitom vremenskom periodu, jedna stala na sred puta i naravno podignuta gauba...e tu sam moj 118d izgasirao kad sam prolazio pored njega, čisto da mu pokažem da auto ide kad se održava [emoji23]

Komšija, koji je inače preprodavac, mi je prošle godine nudio 730d 2003 godište za 6000€, a prešao 290.000km, reko neka hvala [emoji3]

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Aj sto ste pesimisti takvi. Mozda dolivaju tecnost za pranje šajbne. Bmw je to, to juri, a sad ima mušica pa dok ih operes potrosis puno tecnosti. Jos sedmica i na farove prska. To bre ljudi trosi svega pa i tecnosti. A muka je jer ih slabo ima po otpadima, pa je frka za delove 😞

Link to post
Share on other sites

Prska svaki far sa projektorima... [emoji3]
Nego ima li neko na prodaju onu dasku za gepek za e87 i onaj klin što se navrće za šlepanje? Nije imao to prilikom kupovine, klin treba za ne daj Bože.
I treba mi ručica menjača za e30 ako ima neko...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Automobili te klase su skupi za vanredno odrzavanje tj. popravke, zato ih je 90% u losem stanju, samo se razlikuje stepen raspada uglavnom.

e38 npr. su i pre 10g bili vecinom losi/zapusteni, zato su danas retkost, jer su uglavnom otisli u kobasice, isto to se desava sada sa e65, vozi se dok ne stane, kada stane ako ne moze relativno jeftino da se zakrpi ide u kobasice :)

P.s. Sto se tice dignute haube pored puta, bmw i slicni vise bodu oci od nekog drugog "obicnog" auta da ne nabrajam marke.

Pre 10 godina dok sam vozio e39 stanem jednom na pumpu, da sipam gorivo, proverim i dolijem ulje, jer  je moj e39 trosio 2-2.5l dl na 1000km, secam se neki momak u astri F se toliko obradovao, sreca sreca radost, vidim seda u astru, pokazuje devojci i krisom slika mobilnim telefonom, toliko se obradovao dignutoj haubi na bmwu :) 

Link to post
Share on other sites

Samo 18 napravljeno ovakvih Alpini, a cena 28.000-39.000€. Iskreno mislio sam da vrede više.
Predobri primerci.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15602975/volkswagen-golf-5-r32 ovo bi trebalo probati, nisam seo u ovaj auto od onda kada se pojavio prvi put kod nas na sajmu sivi sa BRC tek ugradjenim plinom, uzeo ga dryugar u to vreme bas taj sa sajma, bio sam odusevljen autom, i zvuk i kako ide, a davno je bilo bas

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Stefan L. said:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/15602975/volkswagen-golf-5-r32 ovo bi trebalo probati, nisam seo u ovaj auto od onda kada se pojavio prvi put kod nas na sajmu sivi sa BRC tek ugradjenim plinom, uzeo ga dryugar u to vreme bas taj sa sajma, bio sam odusevljen autom, i zvuk i kako ide, a davno je bilo bas

Plin ugradjen u ovo auto hahaha...

Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, njegovawisost said:

Plin ugradjen u ovo auto hahaha...

Golf je uvek samo Golf, cak i kad je R32, uvek je za “posebnu” grupu ljudi. Ako nije na naftu, mora biti na plin...

Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Nismo said:

Golf je uvek samo Golf, cak i kad je R32, uvek je za “posebnu” grupu ljudi. Ako nije na naftu, mora biti na plin...

Katastrofa...

Iskreno, 2020. je, sto se opreme tice, sad i najveci krsevi tipa Dacije imaju od dodatne opreme Lane Assist, Apple Air Play i ostalo...

Sto se tice “sve manje benzinskih BMW tice” gledaj po godini proizvodnje - ti poceci i sredina 2000tih, dizel je dosta jeftiniji bio od benzina i tek pocinju price o zagadjenu... Ljudi uglavnom kupovali dizele... Sad ako uzmes 2015 - ovamo, bice mnogo vise benzinjara osim u velikim limuzinama.

Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da preporuci majstora u NS ili okolina za DPF.

Drug ima 640D F06, auto presao oko 160.000... bio kod vise majstora i svaki je ˝popravio˝i uzeo pare 😫

Uglavnom je prob sto auto u toku voznje pokaze gresku i maksimalno izgubi snagu, nakon sto stane i ugasi auto i ponovo upali auto opet ima snagu, ali se desava da na 100km auto puta 4-5 puta mora da staje i gasi auto...

Link to post
Share on other sites

taj mora da vidi u kakvom su stanju i katalizatori.. moguce je da se sve zapusilo od gradske voznje, mora na put da izduva malo motor, valjda ce upaliti regeneraciju.. mozda

Link to post
Share on other sites

Grad napravi ozb problem za dpf, pogotovo za tako jake masine, one su napravljene za put, a ne za kreni stani voznju.
Moze biti problem i u senzoru dpf-a, on onda brka sve i zeza.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites