Recommended Posts

znam nekoliko ljudi koji su imali bas probleme zbog dpfa, ja sam na proslom e60 to pocupao kao i katove i softwerski regulisao, na ovom sada autu srecom nije ugradjivan dpf.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

8 minutes ago, Stefan L. said:

znam nekoliko ljudi koji su imali bas probleme zbog dpfa, ja sam na proslom e60 to pocupao kao i katove i softwerski regulisao, na ovom sada autu srecom nije ugradjivan dpf.

Benzinac bajo....jes da popije ulja al' fenix nije skup za dolivanje 😃

Link to post
Share on other sites

Odrzavao auto u Delti pa se posvadjao tamo sa njima... Auto se uglavnom vozi na otvorenom, a i on vozi kao da ga je ukrao 😂 rekao sam za Radulovica ali ogorcen je na ovlascene servise...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djoksa530i said:

Benzinac bajo....jes da popije ulja al' fenix nije skup za dolivanje 😃

FAM 10L 2.200din, moze da sipa koliko hoce, da pravi idealnu mesavinu!

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites
1 minute ago, DžoniBatica said:

Jel baš veliki zajeb uzeti E46 318 1.8 benzinac 2004 god, to je valjda N42?Neko kaže da će motor da se raspadne za tri dana,drugi opet kažu da to nije tačno, a ponuda je takva da me baš svrbi da ga uzmem. 

Baš je veliki zajeb, 2010.godine mozda ne bi bio zajeb, ali sad je bas veliki zajeb.

Link to post
Share on other sites

Pa ono jeste matoro, ali nude mi ga za smešne pare (da prebijemo neki dug).Jedan vlasnik preko.Ali svašta pročitah o tom N42 tako da više nisam pametan.Nije mi problem cena redovnog održavanja, ali koliko iščitah za ova 3 dana naplašio sam se od tog motora. 

Link to post
Share on other sites

ee zaa sad se kod mene auto drzi dobrooo jos nije poceo da srce ulje :) jbt ljudi ja bas pre neki dan hteo da dolijeem tecnost za stakla, otvorim haubu ono suvo kao barut,nema nigde ulja da je negde proslinavilo, ma ni najmanje, paucina se uhvatila to sam jedino video xD , i namerno sam je ostavio neka je bude jos vise xaxaxa

Edited by Stefan L.
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Stefan L. said:

ee zaa sad se kod mene auto drzi dobrooo jos nije poceo da srce ulje :) jbt ljudi ja bas pre neki dan hteo da dolijeem tecnost za stakla, otvorim haubu ono suvo kao barut,nema nigde ulja da je negde proslinavilo, ma ni najmanje, paucina se uhvatila to sam jedino video xD , i namerno sam je ostavio neka je bude jos vise xaxaxa

Sta ga hvalis tolko, mora da ce da putuje

Link to post
Share on other sites
Jel baš veliki zajeb uzeti E46 318 1.8 benzinac 2004 god, to je valjda N42?Neko kaže da će motor da se raspadne za tri dana,drugi opet kažu da to nije tačno, a ponuda je takva da me baš svrbi da ga uzmem. 
1,8 benzinac nije n42, n42 je 2,0 sa 143 konja. Ja sam ga vozio, nikad problem sa njim za 30k km i plus je bio na plin. Menjao svecice, ulje filtere i jednu bobinu.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, somi92 said:

1,8 benzinac nije n42, n42 je 2,0 sa 143 konja. Ja sam ga vozio, nikad problem sa njim za 30k km i plus je bio na plin. Menjao svecice, ulje filtere i jednu bobinu.

N42 se pravio u dve verzije - N42B18 (1796 ccm, 116 KS) i N42B20 (1995 ccm, 143 KS).

Link to post
Share on other sites