Recommended Posts

Tek od sledece godine ce to biti, ja sam juce otisao na tehnicki proslo sve. Imam angel eyes, led svetla tablice, slabu rucnu kao i svaki e46 pa sam lagano prosao :D Tako da je vise neki lazni strah posejan u narod nego ono. Momci videli auto spolja i unutra i rekao mi nateraj ga na valjke i cekaj da prodje vreme koje je obavezno i teraj dalje nema sta da se gleda :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 20.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

5 hours ago, Stefan L. said:

sl godine kad ti gurnu sondu u auspuF dzaba sve :)

Ili kad je malko odalje...

Po pravilu i sad mere izduvne gasove i upozoravaju te da l imas preveliko zacrnjenje ili ne.

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Ma iskustveno, mi smo smejurija, ništa od toga biti neće...

Kako inače objasniti da gomila ljudi sa naknadno ugrađenim ksenonima (i to još u obične reflektorske farove) prolazi tehnički? To se bar lako utvrdi i nikom ništa... Tako da od tih DPF priča neće biti ništa...

Uostalom, koliko kapiram, i neće se meriti PM čestice u izduvnim gasovima zbog kojih DPF i postoji, nego samo koncentracija gasova (NOx/COx), tako da će biti važnije opšte stanje motora i katalizatora. A i tu će naši doakati, odalje sondu 20-30cm od auspuha i mere...

P.S. Kada bi tehnički bio strog kao u većini zapadnih država, barem 50% automobila ga ne bi prošlo, to potpisujem... Ali to je već naša realnost i tuga. Većinom opravdana, jednostavno standard nam je takav, a delimično i neopravdana (npr ti naknadno ugrađeni ksenoni, zatim činjenica da će većina pre u kafanu nego da uloži da sredi auto po pitanju dima iz auspuha ili vozi sa ćelavim i polovnim gumama itd itd). 

Edited by Sigtran
Link to post
Share on other sites

Ja sam poceo da palim duga kad mi nocu ide neko sa tim kineskim ksenonima u halogenom faru u susret... Jbt zaslepi mr treba mi par sekundi da dodjem sebi posle tog susreta

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Svako normalan bi voleo da ima sto noviji i bolji auto, i onda ne bi bilo toliko vozila koji bi se provlacili na tehnickom, vec lagano prolazili, ali za to nam je potreban bolji standard, jer generalno tesko se zaradjuje. A znamo da ima mnogo onih koji sve sto zarade ulazu u auto, naravno ima i onih koje boli uvo za auto.
Ja sam uvek za pridrzavanje pravila, ali kod nas je problem sto se pravila namecu samo zbog punjenja budzeta i obicno se ne vodi racuna da se olaksa vozacima nego samo da oni prikupe sto vise u kasu.

Npr. Tako mi placamo ateste za folije, i placamo ono sto drzava ne radi kako treba, jer da smo normalna drzava, drzava bi kontrolisala firme koje rade folije i njima davala sertifikate za ugradnju, i mi bi na jednom mestu dobili komplet uslugu i ne bi morali dodatno da placamo razne takse i provere. A ko hoce sam da ugradjuje folije, ide u amss i radi provere bezbednosti i placa taksu za to.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ja kad stisnem gascinu aparat ima da im se zakaslje :D  Ja znam u kakvom mi je stanju auto i mogu da poostre jos kolko hoce znam da nema tu brige. Atest za stakla sto sam dao 100e je zapravo placanje sertifikata koji je folija dobila kad su je carinili pri ulasku u samu zemlju sugavu tako da ono :)  uzima se na sve strane kolko moze. Nije niko od nas pajser vecina nas neguje auto ili je svesno nedostataka i svega ali prosto kao sto kolega rece, vozaci Fiata sa xenonima u projektorima i strejt pajp alfe su mnogo veci problem od bmw-ovog dpfa i slicno :)  Generalno i ja se nadam da ce pasti dosta novija masina pa da ni o odrzavanju i proverama ne posvecujem tolko paznje kao sad kad sam sve ovo radio na kolima :D

Link to post
Share on other sites

Svaki trazi neka ulaganja i paznju, pogotovo za nas sa auto dijagnozom. [emoji16]
Nadamo se da ce biti uskoro taj upgrade. [emoji6]

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, NikNS said:

vozaci Fiata sa xenonima u projektorima i strejt pajp alfe su mnogo veci problem od bmw-ovog dpfa i slicno

Italijani se kvare i ostali vicevi i balkanske predrasude o alfama. Danasnji bmw i vw mrtva trka koji je vece govno.

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites

Ne znam Fiata Punta da nema kineske ksenone. Jedan vozac Punta mi je objasnjavao “ne vidim apsolutno nista sa fabrickim farovima”. To bih hapsio iskreno, i ja samo udarim duga ako je sigurno po mene... Nisu tih godina dzabe debeeele doplate bile za fabricki ksenon, i polovna auta su znatno skuplja... Mada moram priznati poosteeno je dosta, mnogo mnogo manje ima tih kineza u kratkim svetlima.

Takodje, retko vidjam i kuku, sto je ranije bila klasika da ti slmi branik.

Dalje, samo pljujete drzavu bez razloga. Slazem se da vozimo svi krseve, sad rekoh sam iz inostranstva i ne videh auto starije od 5-6 godina, tj. ona cine mali procenat ukupnih vozila. 
 

Ali, tamo je mnogo bolji standard. U Holandiji vam je kvartalno novi Road Tax 280€, dakle 4 puta godisnje da placate), pa i za njih sa 4 puta vecom platom (ne racuam osiguranje i ostale dazbine u Holandiji) je to jako jako visoko, da ne kazem dranje. 
Nama su registracije smesno jeftinije - osiguravajuce kuce i bezobrazni tehnicki pregledi su ti koji deru. 100nak € godisnje koje date drzavi direktno je - smesna cifra. U odnosu na 1500€ u Holandiji.

Nisam precizno uzeo brojke, al kako se secam na moju registraciju od 34k din najvise je otislo na stavke osiguranje i tehnicki pregled.

Edited by njegovawisost
Link to post
Share on other sites

Prvo nije istina da se u holandiji voze kola do 5-6 god starosti, drugo tih 1500e je pola njihove ispodprosecne plate. Do pre par god kad je kocka bila najzastupljenija na forumu svi su rokali kineske ksenone, ali posto je bmw nismo se bunili...

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

1500e godisnje daju za registraciju u Holandiji??
Ako cemo da uzmemo i to kao precizan podatak, kod nas je cena te jedne registracije jedna mesecna plata(ako cemo se voditi minimalnom zaradom), mislim da i kod njih min plata nije ispod tih 1500e, sto dodje onda na isto, jedina je fora u tome sta oni sve dobijaju za tu cifru, a sta mi...kakvi su nam putevi, osiguranje...

Послато са MI 8 помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

Nije za registraciju, oni imaju visoka osiguranja i takse, pa ih razbijaju na mesecne ili kvartalne rate. Prosle god sam bio na obuci nekoj, moj "kolega" je imao moju platu puta 4.
Hrana je slicna cena kao i kod nas, gorivo takodje, pivo je malo skuplje [emoji3]

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, njegovawisost said:

Ne znam Fiata Punta da nema kineske ksenone. Jedan vozac Punta mi je objasnjavao “ne vidim apsolutno nista sa fabrickim farovima”. To bih hapsio iskreno, i ja samo udarim duga ako je sigurno po mene... Nisu tih godina dzabe debeeele doplate bile za fabricki ksenon, i polovna auta su znatno skuplja... Mada moram priznati poosteeno je dosta, mnogo mnogo manje ima tih kineza u kratkim svetlima.

Takodje, retko vidjam i kuku, sto je ranije bila klasika da ti slmi branik.

Dalje, samo pljujete drzavu bez razloga. Slazem se da vozimo svi krseve, sad rekoh sam iz inostranstva i ne videh auto starije od 5-6 godina, tj. ona cine mali procenat ukupnih vozila. 
 

Ali, tamo je mnogo bolji standard. U Holandiji vam je kvartalno novi Road Tax 280€, dakle 4 puta godisnje da placate), pa i za njih sa 4 puta vecom platom (ne racuam osiguranje i ostale dazbine u Holandiji) je to jako jako visoko, da ne kazem dranje. 
Nama su registracije smesno jeftinije - osiguravajuce kuce i bezobrazni tehnicki pregledi su ti koji deru. 100nak € godisnje koje date drzavi direktno je - smesna cifra. U odnosu na 1500€ u Holandiji.

Nisam precizno uzeo brojke, al kako se secam na moju registraciju od 34k din najvise je otislo na stavke osiguranje i tehnicki pregled.

Da covek ne rece ne bih znao da nam je dobro u drzavi :)  

Link to post
Share on other sites

Kod nas u Cg se sve bave prepisivanjem nekih zakona tako da nije bajna situacija po nas potrosace. Meni je na e60 3.0 160kw prosle godine registracija bila 530e od toga 280e porez na luksuz,189e osiguranje,40e tehnicki pregled,14e slepa ,7e saobracajna.
Sad 17 jula mi istice reg i podjem ja na tehnicki da se raspitam i krenu da mi racunaju porez na luksuz 183e,40e tehnicki,14e slepa,7e i ove godine osiguranje zapanjujucih 286e za kojih nemam apsolutno nikakvu zastitu bez ne daj boze u slucaju da napravim udes da sam kriv i oni stetu ispalte umjesto mene pa me tuze da im vratim iznos sa kamatom vecom nego kod zelenasa i plus me jos vise reketiraju sa registracijom 30%vecom u narednih 5 godina.
I ne bude mi tesko raspitam se preko druga zbog cega se desava situacija sa osiguranjima i saznam da osiguranja za auta gube ogromne kolicine novca zbog pojedinaca koji namjestaju udese i bukvalno zive od toga cak mi je jednog naveo koji zadnjih 15 godina prihoduje mjesecno po 7-8000e od toga i nadje 2 narkomana da voze plati ih po 20e i tu mu policija nista ne moze.
I kao apsurd cijele ove moje price drug mi vozi 520d g30 m paket placen 65000e u voli motors i placa registraciju od samo 280e

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites

kako 280e, ja sam platio za f30 320d 2015g zadnju bez ikakvih dodatka 315e i to kod provjereno najeftinijeg jer sam se bas raspitivao?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, marko84 said:

Prvo nije istina da se u holandiji voze kola do 5-6 god starosti, drugo tih 1500e je pola njihove ispodprosecne plate. Do pre par god kad je kocka bila najzastupljenija na forumu svi su rokali kineske ksenone, ali posto je bmw nismo se bunili...

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 

Idem vrlo cesto poslom tamo, cak i u sred korone. Vozni park je veoma nov, i toliko su zbog elektro subvencija uzeli Tesli (i besplatnog parkinga) da su morali ove godine da ukinu/smanje. Skoro svaka ulica ima po jednog Teslu.

Porez koji je kod nas za nase stare Krseve 50-100€ kod njih je 1500€, dakle mnogo mnogo veci. Kod nas je logika sto noviji auto to veci porez. Opet, mislim da kod nas osiguranja deru a ne drzava.

Jedino koliko se secam putarine su ukljucene u to. Putevi jesu dobri, za klasu iznad Belgije recimo. Al su strahovito stroga ogranicenja (vrlo cesto 110 na autoputevima) i krcato je kamerama.

13 hours ago, djoxE39 said:

Da covek ne rece ne bih znao da nam je dobro u drzavi :)  

Jbg, kako kome Djole, neko ko mi forumasi se krpi, nego vozi Jaguara i Porsea. Pun Beograd Porsche auta, nzm da l ste primetili... Raslojili smo se.

14 hours ago, marko84 said:

Nije za registraciju, oni imaju visoka osiguranja i takse, pa ih razbijaju na mesecne ili kvartalne rate. Prosle god sam bio na obuci nekoj, moj "kolega" je imao moju platu puta 4.
Hrana je slicna cena kao i kod nas, gorivo takodje, pivo je malo skuplje emoji3.png

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 

To je to otpr =]

Zavisi dosta i od emisija - recimo ovaj nas krs prosecni od 15 godina dizelas svaka 3 meseca taksa u Noor Hollandu iznosi 366€. Samo taksa, bez osiguranja.

Link to post
Share on other sites

meni je ovaj nas sistem toliko redardiran sto se tice reg da nemam komentar, kola iz 2000ih godina sa 3000 kubika 95000 registracija, gde to jos ima

jos gore 3.1 3.2 174000 ma idi

Edited by Stefan L.
Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Rocco77 said:

Kod nas u Cg se sve bave prepisivanjem nekih zakona tako da nije bajna situacija po nas potrosace. Meni je na e60 3.0 160kw prosle godine registracija bila 530e od toga 280e porez na luksuz,189e osiguranje,40e tehnicki pregled,14e slepa ,7e saobracajna.
Sad 17 jula mi istice reg i podjem ja na tehnicki da se raspitam i krenu da mi racunaju porez na luksuz 183e,40e tehnicki,14e slepa,7e i ove godine osiguranje zapanjujucih 286e za kojih nemam apsolutno nikakvu zastitu bez ne daj boze u slucaju da napravim udes da sam kriv i oni stetu ispalte umjesto mene pa me tuze da im vratim iznos sa kamatom vecom nego kod zelenasa i plus me jos vise reketiraju sa registracijom 30%vecom u narednih 5 godina.
I ne bude mi tesko raspitam se preko druga zbog cega se desava situacija sa osiguranjima i saznam da osiguranja za auta gube ogromne kolicine novca zbog pojedinaca koji namjestaju udese i bukvalno zive od toga cak mi je jednog naveo koji zadnjih 15 godina prihoduje mjesecno po 7-8000e od toga i nadje 2 narkomana da voze plati ih po 20e i tu mu policija nista ne moze.
I kao apsurd cijele ove moje price drug mi vozi 520d g30 m paket placen 65000e u voli motors i placa registraciju od samo 280e

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

40€ tehnicki pregled, oni se drogiraju ahahahah. To za osiguranje ne treba da bude problem nas gradjana i vozaca, nego policije.

Link to post
Share on other sites
kako 280e, ja sam platio za f30 320d 2015g zadnju bez ikakvih dodatka 315e i to kod provjereno najeftinijeg jer sam se bas raspitivao?
 
 
Sent from my iPad using Tapatalk
Lako,samo mi kazi jesi li kupio auto u salon nov ili polovan? Jer kad kupis nov auto u salon ne podlijeze tehnickom pregledu naredne 4 godine i to ti je ta razlika od 40e

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, njegovawisost said:

40€ tehnicki pregled, oni se drogiraju ahahahah. To za osiguranje ne treba da bude problem nas gradjana i vozaca, nego policije.

U Srbiji je 4800 dinara, to je to.

Link to post
Share on other sites